mersin taşucu iskele'ye avlanmaya gidiyorum başarısız oluyorum.

Konu, 'Kıyıdan Balık Avcılığı' kısmında osmanberk tarafından paylaşıldı.

Etiketler:
 1. osmanberk

  osmanberk Osman Berk

  Yaş:
  25
  Mesajlar:
  1
  herkese merhaba,

  foruma yeni kayıt oldum fakat aylardır okuyordum bu sitedeki yorumları. balık tutma hobisi ile tanışalı 4 ay kadar oldu. mersin merkez'de yaşıyorum. genellikle yalnız takılan biri olsam da 2 aydır, haftada bir gece dayım ile taşucu iskeleye gidiyoruz avlanmaya.

  ilk gittiğimiz gece her nasıl olduysa çok ilk attığım oltada kol kadar bir karakulak balığı çektim. o zamana kadar çektiğim en büyük balıktı, hele taşucu iskelenin demirlerine yasladığım kamışın o eğilmesi muazzamd. o gece aynı boylarda 1 tane daha karakulak ve 5-6 adet el kadar çipura almıştım.

  dayım ile beraber kullandığımız tek yem boru kurdu. burada yaşayanlar bilir ki mersin'de her yemi kolay kolay bulamıyoruz. daha önce bir kez sülünez denemiştik ama kokusuna dayanılmadığı gibi hiç verimli de olmadı. şayet boru kurdundan memnunum da ben, neticede yakaladığım tüm balıkları boru kurdu ile yakaladım.

  ama ne yazık ki o bereketli taşucu iskelede son 1 aydır nerdeyse hiç balık yakalayamadım. yakaladıklarım da o ilk gece aldığım kol kadar karakulaklardan çok fazla küçüktü. ben yakalayamasam da bu süre zarfında dayım her gittiğimizde 4-5 tane çipura almaya devam ediyor tabi.

  kullandığım olta takımını dekatlondan aldım 119 tl ye içinde sahteler, birkaç iğne vs de vardı. hazır iğneli kurşunları da mersin göçmen balık av malzemelerinden alıyorum. genellikle 7 ile 6 numara iğnelerin takılı olduğu takımları tercih ediyorum.

  sizden yardım istediğim konular ise;
  *neden artık taşucu iskelede eskisi gibi verimli avlanamıyorum?
  *mersin'de avlanabileceğim başka meralar var mı?
  *balık oltaya yaptığı ilk vuruşta asılmak yerine, iyice takılmasını bekleyip ondan sonra sarmaya başlıyorum. sizce böylesi doğru mu?
  *boru kurdu dışında iskelede kullanacağım başka verimli yem öneriniz var mı?
  *mersin'de canlı karides yemini nereden alabilirim?

  teşekkürler.