Minn Kota tavsiye rica ediyorum

Konu, 'Tekneden Balık Avcılığı' kısmında fantekltd tarafından paylaşıldı.

1. fantekltd

fantekltd Fatih Yavaş

Abilerim,kardeşlerim,
    Ben Gökova körfezi ,Milas Ören tarafında 4.95m boyunda Marin Boat teknem(25HP Mercury motorlu) ile senede 1 ay olan tatil zamanımı balık avında (Özellikle sırtı) geçiren bir amatör kardeşinizim.Bu sene Slow Jig merakıma yenilerek hatrısayılır bir takım hazırladığımı düşünüyorum.(Maxel Transformer 30,Maxel SPJ kamış v.s).Ayrıca derin av için Daiwa Leobritz 500S elektrikli çıkrık makina ve takım hazırladım ki hem deep drop hem de sırt veya canlı jig için kullanmayı planlıyorum.Lütfen hatam varsa veya yanlış yoldan ilerliyorsam düzeltiniz.Bulunduğum meranın derinlikleri çok fazla ve değişken olduğundan dolayı tekneyi taş veya av bölgesi üzerinde tutmak ve sırtı çekerken daha sakin ve sessiz,yavaş olması açısından Minn Kota i pilot 12V Terrova almayı düşünüyorum.Minn Kota hem sırtı çekerken balıkların ourboard motordan ürkmelerine engel olacak hemde haha sakin ve yavaş seyir yapabileceğimi ve mera üzerinde bana çapa görevi göreceğini düşünüyorum.Ayrıca benzinli motoruma da yedek olacağına karar verdim .(Geçmişte deniz ortasında motorum istop etti ve bir süre çalışmadı). Siz konuyu bilen arkadaşlarımdan hatam var ise düzeltmenizi veya yeni tavsiyelerde bulunmanızı rica ediyorum.Hepinize Saygılarımla