modifiye kamış

Konu, 'Malzemeni Kendin Yap (Keşfet & Paylaş)' kısmında atakule team tarafından paylaşıldı.

1. atakule team

atakule team hüseyin

Favori Kamış:
    Bass Pro Shops® extrime xps Mitchell Elite Spin DAIWA EXCELER, EXSF662MHFS 1.98
    Favori Makine:
    shimano sustain 2500 fg shimano exsence 3000cı4
    En İyi Avı:
    hedefim 120 cm
    Merhaba oltacı dostlar.
    Hepimizin elinde çeşitli kamışlar vardır elbette ama bi tanesi hem sap itibariyle hemde aksiyon itibarıyla bazıları elimize tam oturur işte bu deriz işte bu yeni tip kamışların sap şekli sanki oyuncak gibi insanın ilgisini çekiyor çok hoş yapmışlar.
    Birde mantarı nekadar az kullanırlarsa o kadar balık vuruşunu daha çok hissediyorsunuz işte bunada alışınca dahada geriye dönüş olmuyor hep o hissi arıyorsunuz buradan yola çıkarak kafaya koydum kamışların içeriğini bi araştırdım en sonunda karara vardım.
    Ve elime kıl testeresini törpü vede zımparaları hazırladım .
    Önce kamışın kesilecek yerlerini işaretledim sonra kıl testeresiyle kamışa deymeden kestim aradaki mantarları bıçakla özenle temizledim ve güzel bi zımpara çektim kamış ortaya çıktı .
    Sonra ne yapayım derken shimano makinamla uyumlu olsun diye biraz gümüş yapışkanlı folyo ile kapladım makinadaki kuşakları kamışıma uydurmaya çalıştım birkaç denemeden sonra ortaya güzel bişeyler çıktı sonrasında kestiğim mantarların dik yanlarını zımpara ile güzelce kavisli hale getirdin sonra mantarın tamamını ince zımparayla zımparaladın üzerine zeytinyağı ile yedirerek bi ton koyulaştırdım sonrasında bikaç kat vernikledim folyonun üzerini böylelikle taş gibi oldu daha sonrada diğer kamışıma uyğulama yaptım bence gayet güzel oldu hatta gümüş kısımlara çeşitli imza fishing team pike veya değişik şeyler işlenebilir ilerdede onları yaparım inşallah .
    Tabiî ki buradaki en önemli amacım mantarın ne kadar az olursa kolunuzdaki his kafa darbeleri mantar sap binebze alıyor amacım balığın kafa atışlarını darbelerini en ufak tınısını duyabilmektir tabiî ki görünümüde çok hoş ortaya böyle bişey çıktı siz değerli dostlarla paylaşmak istedim hepinize rastgele dostlar .
    .jpg][​IMG]

.jpg][​IMG]
    .jpg][​IMG]

.jpg][​IMG]
    .jpg][​IMG]

.jpg][​IMG]
    .jpg][​IMG]
    .jpg][​IMG]
    .jpg][​IMG]
    .jpg][​IMG]
    .jpg][​IMG]

2. achilleus52

achilleus52 Erkin

Favori Kamış:
    Bauer Baitcasting 2.10 / 5-25 medium
    Favori Makine:
    Daiwa Megaforce 100TSHL Baitcasting
    En İyi Avı:
    Turna 108 cm / 8.6 kg
    birşeyler yaratmak ne güzel, çok yakışıklı olmuş, umarım faydasını çok çok görürsünüz. Teşekkürler paylaşım için.

3. sabriyazici

sabriyazici sabri

elinize sağlık çok güzel görünüyorlar

4. Ersin1903

Ersin1903 Ersin

Favori Kamış:
    Okuma Salina Surf 4.20 / Okuma Salina Sea Spin 2.85mt
    Favori Makine:
    Ryobi TT Power 8000 / Tubertini Plus 6000 / Okuma Inspira 40
    BAşarılı bir çalışma olmuş, güzel görünüyor modifiye ettiğiniz kamış tebrik ederim..

5. adalı balıkçı

adalı balıkçı Berkan

Favori Kamış:
    Lineaeffe Surf Mill 4.20 & Spirit Surf 3.90 - ProCatch Carbospin Pro 2.70
    Favori Makine:
    Okuma Avenger Av 65b
    En İyi Avı:
    Her yeni gün daha iyisi için bir fırsattır..
    İşçilik 10 numara, çok hoş görünüyor :thumb:

6. HakanDurgut

HakanDurgut Hakan

Favori Kamış:
    SavageGear Bushwhacker XLNT 240cm 10-40gr
    Favori Makine:
    SHIMANO Stradic CI4 3000F
    En İyi Avı:
    88cm 4kg Yayın (spin takım ile)
    Hüseyin abi orjinal gibi olmuş eline sağlık :D

7. erdinc

erdinc erdinç allı

Favori Makine:
    shakespeare
    Birşeyleri tamir etmeyi ben de severim. Çok da keyif alıyorum. Elinize sağlık.

8. atakule team

atakule team hüseyin

Favori Kamış:
    Bass Pro Shops® extrime xps Mitchell Elite Spin DAIWA EXCELER, EXSF662MHFS 1.98
    Favori Makine:
    shimano sustain 2500 fg shimano exsence 3000cı4
    En İyi Avı:
    hedefim 120 cm
    dostlar ilginize çok teşekkür ediyorum :)
    gerçekten insanın kemdisinin birşeyler yapması vede işe yaraması çok güzel birşey tüm dostlara rastgele :)