Moonstar 3.60 ahşap taban bot ve parsun 8 hp 2 zamanlı

Konu, 'Şişme Botlar' kısmında avciceyhan tarafından paylaşıldı.

1. avciceyhan

avciceyhan uğur avcı

Favori Kamış:
    mitchel privilege surf
    Favori Makine:
    mitchel avosurf 7000
    Geçen hafta almış olduğum botumu ve motorumu bu haftsonu marmara ereğlisinde denedim bot ve motorla ilgili görüşlerimi mümkün olduğunca anlatmaya çalışıyım
    Bot kurulumunda çok zorlanmadım iş yerinin deposunda bir iki kere söküp topladıktan sonra git gide daha da kolaylaşmaya başladı bbamla beraber 25-30 dakka gibi bir sürede botu kurduk bot 70 kilo civarı 4 kişinin çok rahatlıla taşıyabildiği bir ağırlık.İlk defa kullanmama rağmen bana göre artılarını ve eksilerini sizinle paylaşmak istiyorum.
    Artıları
    Malzeme kalitesi kendi fiyat aralığında ki botlara göre gayet iyi
    Aksesuarlar açısından yine kendi fiyat aralığında gayet güzel ve bol aksesuar var (öndeki çapa için makarası botun alt kısmında botun tüplerinin altına ilavev kauçcuk konulması tente bağlama aparatı gibi gibi ufak tefek detaylara dikkat edilmiş verilen parayı hakediyor gibi)
    eksileri
    aynasında ki motorun bağlanacağı plastik bölümün girişi aşırı kalın bundan dolayı motoru işyerindeyken takamadık ve mecburi olarak motorun giriceği kısımları falçatayla keserek incelttik bunun dışında bir sorun görmedim kullandıkça paylaşırım zaten sorunlarını da artılarınıda
    Motora gelirsek
    arkadaşlarım çevremde ki insanların hep yolda bırakır çin malı dandik alınmaz demesine rağmen fiyatı açısından beni cezbetti ve parsun almaya karar verdim
    Bana her ne kadar kötü densede motor aksine kendi mükemmeliyetini kanıtladı bana gerçekten motorla ilgili kötü yorum yapanların hepsi ya çamur atmak için ya da kullanmadan çin malı diye yorum yapıyorlar.
    Motoru yaklaşık 7-8 saat kullandım tık demedi stop etme vb bir durum yaşamadım hızı ve yakıt kullanımı gayet iyi motor yeni olmasına rağmen çok rahatlıkla kayma pozisyonuna sokabiliyor botu ben motordan çok memnun kaldım ucuz veya çin malı diye kıllananlara öneririm gayet güzel sorunsuz ve ucuz bi motor motordan çok memnun kaldım :)

2. hasan_BASRİ

hasan_BASRİ Hasan Basri

Favori Kamış:
    ıtalyan surf 3.90cm banax makına
    En İyi Avı:
    Av olsun bana yeter
    hayırlı olsun kardesım bu ısın toplam malıyetı sana ne oldu mesela motor ..... veya botun..... markasını bu gıbı ufak detaylarıda yazarsan sevınırım

3. avcı22

avcı22 Mesut Turan

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    yayın 3.4 kilo
    Bende 3 mt Kolibri bot var.55 kg ağırlığı var.Sıkıntı vermeye başladı artık.Şişir,indir taşı.Her kullanımdan sonra mutlaka tatlı su ile yıkıyorum.

4. avciceyhan

avciceyhan uğur avcı

Favori Kamış:
    mitchel privilege surf
    Favori Makine:
    mitchel avosurf 7000
    motor 2400 civarına geldi botta 1500 civarına geldi

engin bey özel mesajınıza cevap veremedim kusura bakmayın forum izin vermiyor özel cevap atmama

5. enginköp

enginköp engin köprülü

Pardon Uğur Bey ;

Bende unuttum bian özel mesaj olayını :) 2400 tl peşin fiyatımı yoksa taksitli fiyatımı?

6. avciceyhan

avciceyhan uğur avcı

Favori Kamış:
    mitchel privilege surf
    Favori Makine:
    mitchel avosurf 7000
    peşin fiyatı firma ismini forumda paylaşmak pek doğru olmaz diye düşünüyorum sahibinden de parsun 8 hp 2 zamanlı diye arayınca çıkıyor zaten

7. avciceyhan

avciceyhan uğur avcı

Favori Kamış:
    mitchel privilege surf
    Favori Makine:
    mitchel avosurf 7000
  8. enginköp

enginköp engin köprülü

Uğur Bey ;

Bende 9.8 hp aldım parsun.CUmartesi denicem kısmetse:) motorun performansı nasıl??? ben avrupadaki videolara bakıyorum da.. 9.8 ile 3 kişi 330 cm zodyak ile 30 km/h hız yapıyorlar:eek:
    8 hp ile 9.8 hp motorlar , karbüratör ve memeler hariç aynı imiş.... hatta sizin 8 hp 200 tl masraf ile orjinal malzeme ile 9.8 hp oluyormuş bilginize... :)

nasıl motorun performansı?

9. avciceyhan

avciceyhan uğur avcı

Favori Kamış:
    mitchel privilege surf
    Favori Makine:
    mitchel avosurf 7000
    Parsun aldığıma pişman değilim aksine gayette memnunum sizinde dediğiniz gibi neredeyse 9.8 le 8 aynı motor kasas masa herşeyi aynı zaten 1-2 parça farkı ve 9.8 biraz daha fazla devirli çalıoşıyo bu da motor ömründen biraz kısar gibi geliyo ama fazla oynamaz performansa gelirsek çok memnun kaldım %40 gazla bile kayma pozisyonunda rahatlıkla gidiyor gayet güzel performansı 2 zamanlı olmasının hafiflik açısından çok yararını gördüm

10. avciceyhan

avciceyhan uğur avcı

Favori Kamış:
    mitchel privilege surf
    Favori Makine:
    mitchel avosurf 7000
    engin bey dün akşam balığına çıktığımızda hava aniden patladı rüzgar dalga yağmur atıştırmaya başladı aldığım günden beri her kullandığımda çalışan motor hava patladığı anda gazladıkça stop etmeye başladı babam arkada motoru çalıştırmaya çalışırken ben dalga ve rüzgar da 500-600 metre kürek çekmek zorunda kaldım kıyıya son 50-100 metre kala babamın boştayken motoru ani gazlamalarıyla tekrar eski haline döndü sanırım biz yağı yazdığı gibi 50/1 in biraz üstünde koyduk iki silindirin tek silindirinin bujisine yapıştı sanırım aniden gazlama sonucu bi anda diğer silindirdeki yağ da yanınca bi anda düzeldi ilk on saat yazdığı gibi koyun sonrasında yağı aman diyim 50/1 in üstünde koymayın hatta az altında koyucağım eve gidince bujileri temizledim yağ konusuna dikkat edin