Motorun çalışmaması

Konu, 'Motorlar' kısmında ckr16 tarafından paylaşıldı.

1. ckr16

ckr16 Giray

Herkese merhabalar.Ufak bir sorunum var sizlere danışmak istiyorum.25bg 2 zamanlı yamaha motor var.Geçen sezon hiçbir sorun yoktu.Dün taktım vr ipi çekerek çalıştırmaya çalıştık ama başaramadık.Motor dönüyor ama sanki ateşleme yok gibi.Yani sadece kayışın dönüş sesi var başka tepki yok.Nedeni ne olabilir kendim birşeyler yapabilirmiyim?Bayramda bana lazım olduğu için sıkıntı yaşadım.Ustalarda bayramdan önce bakamam diyip sıyrılıyor.Nedeni hakkında bilgisi olan varsa çok sevinirim.Teşekkürler

2. mikadiel

mikadiel murat

benzin gitmiyordur yada ateşleme yapmıyordur. karbüratör tıkanmıştır. kullanmayacağınız zaman benzin hortumunu çıkartıp tekrar eteşleme yaparak karbüratördeki benzını yakın. Benzine normal yag karıştırıyor iseniz 2 zamanlı motorlar için ozel karışımlar var onları kullanın ve 98 oktan benzin kullanın. Sökmesini biliyor iseniz dediğim yerleri kontorol edin ateşleme yapan magneto pislenmiş vs. olabilir

ama buyuk ıhtımal arızanın sebebi linkteki parçadır.

https://www.youtube.com/watch?v=ENVrIz-kxVk

sanırım temizliğini sizde yapabilirsiniz

3. alpargun35

alpargun35 c.alp argun

Buji sökülüp , dışarıda "buji kapağına takılarak motorun bir yerine (boyasız) yapıştırılıp yani şase alması sağlanarak , motorun ipi çekilir ve bujinin memeleri arasındaki ateşleme yapıp yapmadığına bakılır , ateşleme varsa karbüratöre gelen "benzin hortumu çıkarılıp tekrar ip çekilir ve benzin gelip gelmediği kontrol edilir ve arızaya teşhis konulur. En basit yol budur.

4. Xexe1985

Xexe1985 Uygar

Beyinde voltaj regülatöründe arıza varsa yeni konu olarak açtım .10 TL ye halledersin