Nasıl Bir Tablet Bilgisayar Almalıyım ?????????

Konu, 'Genel Konular' kısmında isottevfik tarafından paylaşıldı.

1. isottevfik

isottevfik Tevfik

Favori Kamış:
    SHIMANO Catana BX 240 Tele
    Favori Makine:
    SHIMANO BIOMASTER 5000 CFB
    Açmış olduğum konu, bu platform konusunun her ne kadar dışında olsa da, burayı deneyim ve tecrübelerin paylaşıldığı yer olarak görmem sebebiyle, değişik bir konu hakkında bilgi edinmek ve tercihimi en sağlıklı şekilde yapabilmek amaçlı, bir konu açıyorum.:confused: :confused:

Çok fazla pahalı olmamak kaydıyla ve extra ihtiyaç nedeniyle, bir Tablet bilgisayar almam gerekli.:confused: :confused: Sadece, genelde hepimizin kullanımı olan, internet kullanım amaçlı düşünürüm.:confused: :confused: Daha doğrusu düşünürler.cyrr :D hihi

Her ne kadar kullanıyor olsak da, fazlaca donanımlı olduğum söylenemez.:confused: :D

Androit 4.1 veya 4.2 ( 4.0 ve diğerleriyle ne farkı varsa artık ) 1 GB ram, 8 veya 16 GB gibi kapasite, Kapasitif ekran, vs.vs derler.:confused: :confused: Kimi Cortex der, kimi başka bir şey der.:confused: :confused:

Kullanan ve konusunda teknik donanım bilgisine sahip arkadaşların, yorum ve önerilerini samimi olarak bekliyorum.

Ve hatta neyi, niçin almam gerekliliği konusunda izah ederek yazmaları, ayrıca yararlı olacaktır.

Mesela, bu standartlarda ki bir ürün nasıldır ? Bu ürün donanımıyla, artı ve eksileriyle, kullanıcısına neler verir, neler vermez ?

http://www.bimeks.com.tr/urun/126100/asus-nexus7-7==tablet-pc.aspx

2. Mehmet G

Mehmet G Mehmet

Tevfik abi o ürün gercekten cok güzel ekran kalitesi olsun işlemci hızı olsun gayet başarılı bir ürün. poly pad, piranha, oblio gibi ürünlere kesinlikle fark atar. Kalite olarakta çok iyidir. Çalıştığım mağazda ürünü inceleyeip bakabilirsin.

3. adalı balıkçı

adalı balıkçı Berkan

Favori Kamış:
    Lineaeffe Surf Mill 4.20 & Spirit Surf 3.90 - ProCatch Carbospin Pro 2.70
    Favori Makine:
    Okuma Avenger Av 65b
    En İyi Avı:
    Her yeni gün daha iyisi için bir fırsattır..
    Tevfik abi ben Samsung Tab p7300 kullanıyorum (8.9"), çok da memnunum ancak fiyatı belirttiğin gibi uygun değil tabi.. bu durumda başka markaların android tabletlerine bakman gerekecek.. şimdiki cihazların hemen hepsi android 4.0 ve üzeri zaten, açık konuşmak gerekirse arada gözle görülür pek fark da yok (benim kullandığım android 3.2 mesela ve her ihiyacımı karşılıyor).. işlemci 1Ghz'den aşağı olmasın ama yukarı olabilir, Ram de 1 GB'den aşağı olmasın.. Hafıza min 16 GB olsun ki illa gerekiyor ancak ancak micro sd kart desteği varsa depolama için hafıza problem olmaz..
    Uygun fiyatlı tabletlerin hemen hepsi sadece wifi özelliklidir yani simkart desteği yoktur, sim takılanlar pahalıdır.. eğer dışarıda da 3G ile internete girebilmek istiyorum dersen hat takılabilen 3G destekli bir model almalısın, yok benim için wifi yeterlidir 3G'ye gerek yok dersen wifi olan bir model internet ihtiyacını karşılar..
    Aslında konu çok geniş, mesela telefonunda internet paketin varsa ve kullandığın telefon da mesela iphone ya da android tabanlı bir akıllı telefon ise internet hattını "wifi hotspot" özelliği ile tabletin ile de paylaşabilirsin bu da bir yöntem..
    Artık ekranların hemenhemen hepsi çoklu dokunmatik kapasitif ekran (resistif ekran artık pek üretilmiyor), en iyisi de kapasitif ekrandır ancak her kapasitif ekranın hassasiyeti aynı olmuyor, o nedenle tableti mutlaka (herşeyde olduğu gibi) görerek ve deneyerek almak önemli bence..
    Verdiğin linkteki cihazı inceledim, Marka olarak çok güvenilir özellikleri de çok iyi ancak cihazın iki önemli eksisi var; birincisi 8 GB hafıza bence az, ikincisi harici hafıza desteği göremedim (micro sd), tabi ki simkart 3G hat) desteği de göremedim..
    Senin makinede Shimano'dan şaşmadığın gibi ben de tablette Samsung'dan şaşmam ama tabi fiyatları çok da uygun değil..
    Casper Nirvana tabletlerin 7" modelleri bir ara kampanya ile 249 TL fiyatla satılıyordu, kampanya devam ediyor mu bilmiyorum ama bir göz atmanı tavsiye ederim..
    Şu konuya özellikle dikkatini çekmek isterim; bazı internet satış sitelerinde satılan tabletler için "3G modem desteği vardır" yazmakta (yani Vınn gibi modemleri desteklediği söylenmekte) ancak malesef çoğu tablet bu modemlerin sadece bazı modellerinin desteklemektedir (çoğunu desteklemez).. sonradan sorun yaşamamak için satıcı firmadan, tabletin hangi modemleri desteklediğinin (özellikle model bilgisi) bilgisinin mutlaka alınması gerekir..
    Her ne alırsan hayırlı olmasını dilerim :)

4. isottevfik

isottevfik Tevfik

Favori Kamış:
    Favori Makine:

Teşekkür ederim bilgilendirme ve görüşlerin için, Mehmet kardeşim.

Çalıştığım mağaza derken ?

5. isottevfik

isottevfik Tevfik

Favori Kamış:
    Favori Makine:
    Çok detaylı bir bilgilendirme olmuş. Gerçekten yararlı oldu. :thumb: :thumb:

Burada ki alma zorunluluğum, eldeki notebooklardan birisini, Y.Ok. da okuyan çocuğum okula götürecek ve tez yazacakmış.:confused::confused: :confused: Dolayısıyla 3-4 aylık bir eksiklik olacak evde. Yani, elde kalan diğeri de, bize pek düşmeyecek gibi durur.cyrr cyrr Evde kalanları, ucuz yollu bir tabletle kandırmanın yollarına bakıyorum. Tabii bakarken de, biraz orta seviyelerde iyi bir şey olsun istiyorum.

Teşekkürler ederim.

6. Balikci34

Balikci34 selim

Favori Kamış:
    Sportex,Shimano
    Favori Makine:
    Shimano,Daiwa,Dam,Abu
    En İyi Avı:
    Turna
    Tevfik abi ben ipad kulanıyorum,bu ipad'i aldıktan sonra,laptop bilgisayarı hiç kulanmaz oldum,harika bir alet,bazen işten bile yazıyorum siteye,devamlı yanımda,heryerde online'im :D anlıyacağın,tavsiye puanı 10 üzerinden,11 vermek istiyorum...

7. Sebastian

Sebastian Murat Yıldız

Favori Kamış:
    Okuma V System 2.40
    Favori Makine:
    Okuma Trio 40
    En İyi Avı:
    2.750 gram yazılı orkinos 3 kilo şeytan gridasi sayısız zargana turna sinavrit ve niceleri
    tevfik abi bir truzimci rehber abim 2 .elcok temiz ve sapasaglam tablet bilgisayar satiyor hemde 919 TL ve sorunsuz ve temiz isterseniz irtibata gecebiliriz sahibinden ilanı var telefon ettim isterseniz linklerim ilanı bulunca tesekuurler sen bana kamıs onerisi yapmıstın tevfik abi bende pcden cok iyi anlarım yardımcı olabilirim isterseniz.

ilan linki http://www.sahibinden.com/ilan/alis...uzatma-kablolu-original-sarj-110283991/detay/

düsünürseniz msj atarsınız teşekkürler.

8. farukaan

farukaan faruk

Favori Kamış:
    Remixon wınner 360mm 80-120 gr
    Favori Makine:
    Okuma Trio RC-55-Ryobi ecusima 6000 vi
    En İyi Avı:
    Hep bir trança avlamak istemişimdir :)
    Ben bu tabletlere bir türlü ısınamadım artısından çok eksisi var sanki...
    Onun yerine şöyle adam gibi bir akıllı telefon daha mantıklı geliyor..

9. isottevfik

isottevfik Tevfik

Favori Kamış:
    Favori Makine:
    Güzel gönüllü Murat kardeşim,

Candan yaklaşımınız için gerçekten teşekkür ederim. Ben o rakamları düşünmüyorum. Yukarıda da yazdığım gibi 3-4 aylık bir kullanıma yönelik değerlendireceğim.

Yakılığınızdan ötürü, samimi teşekkürlerimi iletirim. Sağol, var ol.

10. farukaan

farukaan faruk

Favori Kamış:
    Remixon wınner 360mm 80-120 gr
    Favori Makine:
    Okuma Trio RC-55-Ryobi ecusima 6000 vi
    En İyi Avı:
    Hep bir trança avlamak istemişimdir :)
    Ben sizin ne için tablet aradığınıza bakmadan yorum yazdım fakat evde nete falan girmek için araştırdığınızı okuyunca daha da şaşırdım hihi
    Tevfik abi bimeksteki tablete 580 lira vericeğime üstüne 10 lira daha koyup 320 gb hdd,2gb ram,intel pentium çift çekirdek,15.6'' monitörü olan bir dell ınspıron alırım desem saygısızlık yapmış olmam değil mi?

http://www.hizlial.com/u30.001.1296...23c-intel-pentium-997-cift-cekirdek-16ghz-2gb

11. isottevfik

isottevfik Tevfik

Favori Kamış:
    Favori Makine:
    Faruk kardeşim, vallahi yerden göğe haklısınız.:D :D

Şu an üst seviyelerde 2 Notebook var; evde. Eh, çocuk birini 3-4 aylığına okula götürecek. Evde ki diğer sıpalar da:laughing: tablet eğiliminde. Hani fantazi ya.:confused: :confused:

Bende siz bilirsiniz. Notebook derseniz 1500 - 2000 yazarım, Tablet derseniz 500 - 600 dedim:confused: ve tercih yine tabletten yana oldu.:confused: :confused: Geri zekalılar dedim geçtim. Kendileri bilir.:confused: :D hihi

İlgi ve önerileriniz için gerçekten teşekkürler ederim.

12. isottevfik

isottevfik Tevfik

Favori Kamış:
    Favori Makine:
    Var var üstadım, o da var.:confused: :confused: ( Ama GSM paketlerine kapalı ) Bizde bu paketlere bir girip elini kaptırdın mı, kolunu bir daha kurtaramazsın. Neyle karşılaşacağın her ay muamma.:confused: :confused:

WI FI olsun bizden olsun derim hep.

Eh, çocuklar biraz entel takılacaklar ya. o nun varmış, benimde.................

Dert, dava bu; Selim kardeşim.:D :D hihi

13. Sebastian

Sebastian Murat Yıldız

Favori Kamış:
    Okuma V System 2.40
    Favori Makine:
    Okuma Trio 40
    En İyi Avı:
    2.750 gram yazılı orkinos 3 kilo şeytan gridasi sayısız zargana turna sinavrit ve niceleri
    ben teşekkür ederim abi sizin önerdiğiniz kamışı kullanıyorum halen on numara :) ama bıraz agır o ayrı :) anladım tabiki bütche hersey ona göre hesab kitab meselesi ben sadece temiz oldugu icin aklıma geldi :) sonucta güvenilir ve saglam bir abimin ipad'di ondan nacizane bir tavsiyeydi sadece, :) teşekkürler

14. skoylu

skoylu Serdar KÖYLÜ

Favori Kamış:
    Olta, başkası olmaz..
    En İyi Avı:
    Büyük beyaz; 7 mt. Güney Afrika Açıkları..
    Bu işlerin içinde yer alan biri olarak, iPad gibi apple ürünlerinden bildiğin nefret ederim. Apple'dan da hiç hazzetmem.

Ama sana iPad daha iyi olacaktır. Sebebi ise, dokunmatiğinin daha hassas, yapabileceği şeyler çok daha az olsada daha iyi yapıyor olması gibi hususlar olacaktır. iPad, alıp kullanmak için gayet iyi bir alettir.

Ama program eklemek, özelleştirmek vs. gibi hususlar da kafadan sınıfta kalır.

15. isottevfik

isottevfik Tevfik

Favori Kamış:
    Favori Makine:
    Görüş, değerlendirme ve bilgilendirmeleriniz için teşekkür ederim.

16. Cgrtn

Cgrtn Çağrı

Favori Kamış:
    Speedmaster Game Type 2.70 10-50
    Favori Makine:
    Shimano Exsence 4000S
    En İyi Avı:
    Ya sabır...
    Program eklemek derken?

Belliki hiç içerisinde değilsiniz bu işlerin:)

Ben İOS işletim sistemli bir elektronik alet kullanıyorum ve gayet güzel özelleşiyor, program ekleniyor. Vs. olarak bahseetiğiniz hususları açarsanız daha da yardımcı olabilirim:)

Bilmenizi isterim ki piyasaya çıkarılan uygulamalar önce İOS daha sonra Android vs. gibi sistemlere uyumlu oluyor:)

17. adalı balıkçı

adalı balıkçı Berkan

Favori Kamış:
    Favori Makine:
    Okuma Avenger Av 65b
    En İyi Avı:
    Fikirlere saygı duymakla birlikte konservatif bir işletim sistemi olam ios'a ben de gıcığım ve kullanmayı hiç düşünmedim bile, kardeşim de 2 sene iphone kullandıktan sonra Nexus'a geçti ve o da koyu bir androidci oldu, ios'u terk etti.. koyu bir android'ciyim ben de.. ipad çok stabil, kaliteli bir cihaz tamam ama işletim sistemi beni bozuyor.. apple ne derse o olur.. yok ya, niye? android çok daha özgürlükçü, özgür bir sistem..

18. Cgrtn

Cgrtn Çağrı

Favori Kamış:
    Favori Makine:
    Shimano Exsence 4000S
    En İyi Avı:
    Ya sabır...
    Berkan Abi

Apple hiç bir şey diyemez, ben parayı verdimmi? Verdim. Apple bitmiştir:)

JB yapıp tertemiz kullanıyorum:D

19. adalı balıkçı

adalı balıkçı Berkan

Favori Kamış:
    Favori Makine:
    Okuma Avenger Av 65b
    En İyi Avı:
    JB severim ama bol buzlu :D :laughing:
    şaka bi tarafa garanti gitmiyor mu jb ile..

20. Cgrtn

Cgrtn Çağrı

Favori Kamış:
    Favori Makine:
    Shimano Exsence 4000S
    En İyi Avı:
    Ya sabır...
    Kim demiş:D

Aldığımın 3. haftası JB yaptım,

JB yaptıktan 3 hafta sonra 4.3.4 çıktı hemen yükledim. Telefon garantide:)

2-3 gün sonra Tethered JB çıktı yaptım. Telefon garantiden çıktı:)

Vs. vs uzar gider, yeni sistem yeni garanti:D

Ben JD daha çok seviyorum buzsuz:laughing: :laughing: