Nato Limanı Macerası

Konu, 'Av Hikayeleri' kısmında forgottenlines tarafından paylaşıldı.

1. forgottenlines

forgottenlines Gökhan

Favori Kamış:
    Okuma Salina Surf 420cm
    Tarih : 07 Mayıs Perşembe
    Hava : Yağmur ve fırtına 28-35 km Kuzey
    Saat : 05.50

Hazırlıklarımı yaptım ve gitmeyi kafama koydum.
    Yanıma bolca canlı teke, sülünez, yedek kamış vb. ekipmanları aldım.
    Gece yola çıkacak ve bolca levreği tutacaktım. (Levrekler'de beni bekliyordu tabii!)

Bu lokasyon hep karşıma çıkan bir yerdi ve GPS'e koordinatları girip (03.00) burayı keşfedecektim.
    Yolda giderken çakan şimşekler, sileceklerin hızına yetişemediği yağmur ve zifiri karanlık yollar.
    Ama içimdeki balık aşkına göre "Vız gelip, Tırs gidiyordu."

Saat 05.10'da ilgili yere gelmiştim. Etraf zifiri karanlık, her yer çamur, ot ve yolun karşısına bile geçmenin hayati tehlike taşıdığı bir otoban beni bekliyordu. Eşyaları aldım, yağmurluğumu giydim ve yola koyuldum. Tel örgülerin önüne geldiğimde, ıslanmış çamur içinde, yarım adam boyu otluk ve zorlu bir yol beni bekliyordu. Yankee 'ler öyle bir yer inşaa etmişlerdi ki, İskeleyi görüyorum ancak gidecek yolu bulamıyorum.

Neyse hararet göstergem 100 °C 'yi bulmuştu. Dombra diyerek, gece karanlığında yolu buldum.
    İskelenin başına geldiğimde, devasa bir yapıyla karşılaştım. Buraya gitmek içinde, aşmam gereken epey uzun bir kayalık zemin vardı. Bildiğimiz kayalardan değil. Düşersen dikiş tutmaz, o denli sivri ve büyükler. Ama Yankee 'ler yine bu kayaları nereden getirdiyse, (kesin özel) kesinlikle yosunlaşma yapmıyor. Fakat ayakkabınızın tabanı çok, çok sağlam olmalı.

Ve nihayetinde tamamen ıslanmış, (yağmurluğum olsa da yolu bulana kadar zaten terden sırılsıklam oldum), kamuflaj pantolonun ağ kısmı ve yan kısmı yırtılmış (artık kamufle edecek bir şeyde kalmadı yani) ve ayaklarım batmış bir şekilde iskelenin üstüne geldim.

Bir kaç merhabalaşmadan sonra El Classico (-Akşam çok balık yapmış, -Kasa, kasa çinekop, lüfer almışlar) mesajını aldım. Genelde kaşık atan ve bir o kadar cana yakın balıkçı arkadaşlar vardı. En sevindirici yanı da aynı kaderi paylaştığın kişilerin güler yüzlülüğü tabii ki. Tabii içinde bulunduğum durum, karşımdakini somurtacak cinsden de değil elbette. ,)

Velhasıl-ı Kelam güzel sohbetler, temiz hava ve muhteşem manzara yanıma kar kaldı.
    Ama balık maalesef buraya yine benden önce gelmiş. ,))

Gidecek arkadaşlara tavsiyem;
    Yahu otur, oturduğun yerde. Al bir akvaryum, Japon balığı besle.

Ekli Dosyalar:

2. Nixdorf

Nixdorf Ayhan

Favori Kamış:
    N.S. KN Saltwater 802M, Savage Gear MPP 2,51
    Favori Makine:
    Daiwa Legalis 3000 SH, D.A.M. Quick FZ 30
    Tebrikler Gökhan.
    Yanlış anlama, azmini tebrik ediyorum. Normal şartlarda para verseler o eziyeti çekmezsin gecenin yarısı. Ama işte balık aşkı nasıl bir şeyse insana yapmam diyeceğin şeyleri yaptırıyor. Yalnız değilsin onu bil. Karadeniz kıyılarında ormanda kaybolmuşluğum da vardır, uçurumda mahsur kalmışlığım da :) Balık aşkı işte. Başka bir şeye benzemiyor...
    Nato konusuna gelirsek, arada bir "yok öyle balık çıkmış, herkes kovalarca yakalamış" tarzı laflar duyulmaya başlanır. Herkes gaza gelir ve %99 eli boş döner :( Oradan balık alanlar civarda oturanlar. Adam zaten her gün orada şansını deniyor. Gününü denk getirdimi güzel av yapıyor ama sonrası yok...
    Bir dahaki gelişinde gündüz gelirsen limana giden patikayı görürsün. Tavsiyem biraz daha bekle istavrite gel natoya.
    Bir de geldiğinde arabanı yol kenarına değil de sokak içlerine koy istersen. Bir ara balıkçıların arabalarına hırsızlar dadanmıştı, aklında bulunsun...

3. FuRkAn *

FuRkAn * FURKAN

Favori Kamış:
    Shimano Spin Power 425 bx
    Favori Makine:
    スーパーエアロ フリーゲン /
    En İyi Avı:
    Torikler, Kofanalar - Levrekler Vs. Vs.
    Berbat biryer hiç sevmem, acayip istikrarsiz bir mera.
    rastgelsin.

4. HastaRuH

HastaRuH Erkan

En İyi Avı:
    55cm zargana--60 cm Lüfer (Kofana)--70 cm 3.750 gr Levrek
    Dün gittim. 60 civarı araç 100 den fazla insan. Duyduğuma göre bu kadar adam 2-3 kg istavrit 1 lüfer benim saldığım ile beraber 2 sarıkanat 1 de ispendek. Tutulmuş. Bir daha da gitmem. Eziyet valla.

5. GRAFTT

GRAFTT Hikmet Soydaş

Paylaşım için teşekkürler.

Biz arkadaşlarlar işaretlediğiniz kısımlarda gece 2-3 civarlarında gidip soğuklarda levrek peşinde koştuk. O kadar soğuktuki soğuktan parmaklarım makinanın kolunu çeviremeyecek derecede hissisleşmişti. Ama ne fayda aldığımız sadece 2 tane zargandı arkadaşımın, biz ise at/çek le yetindik.

Onca yolu gittiğimize mi, zahmet, masrafamı yoksa arkadaşın yolda yediği cezayamı yanalım bilemedik :(

Mera aslında güzel ama balık yapmıyor ne hikmetse, yerlilerle konuştuğumda söyledikleri en derin yeri ( Limanın en uc kısmında ) 8 mt civarı olmasından dolayı sanırım balık nadir oluyor.

Açıkcası bundan sonra o tarafa kolay kolay avlanmaya gitmem sanırım, aklıma geldikçe içim üşüyor soğuktan :)

6. forgottenlines

forgottenlines Gökhan

Favori Kamış:
    Okuma Salina Surf 420cm
    Valla öyle. İnsan tüm olumsuzlukları, bir balıkla görmezden gelebiliyor. ,)
    Böylece anlatacak çok fazla hatıra oluyor. ,))
    Ayrıca araç için verdiğin bilgiye teşekkürler.
    Bol trofeli günler olsun.

7. forgottenlines

forgottenlines Gökhan

Favori Kamış:
    Okuma Salina Surf 420cm
    Zorlu bir mera, ancak yinede temiz havası insanı rahatlatıyor.
    Rastgele.

8. forgottenlines

forgottenlines Gökhan

Favori Kamış:
    Okuma Salina Surf 420cm
    ,)) Rastgelsin.

9. forgottenlines

forgottenlines Gökhan

Favori Kamış:
    Okuma Salina Surf 420cm
    Rica ederim. Ha diyince gidilecek bir yer kesinlikle değil.
    Kaldı ki, balık popülasyonuda aynen dediğin gibi.
    Varsın arada sırada manzara ve kondisyon için, bir iki ziyaret edilebilir.