Navigator III Şişme Bota Tahta Taban Yaptık

Konu, 'Şişme Botlar' kısmında avcı22 tarafından paylaşıldı.

1. avcı22

avcı22 Mesut Turan

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    yayın 3.4 kilo
    Arkadaşlar Navigator III şişme botuma tahta taban yaptırdım.Keresteciden 80 TL’ye 18 mm 1,22*2,44 plwood tahta aldım.Mustafa Eniştem ile marangoz ustası hemşerim Muammer Ustanın ustalığı ile işi 2 saat içinde bitirdik.Hafta sonu Allah kısmet ederse Gelibolu-Yeniköy’de deneyeceğiz.

[​IMG][/URL][/IMG]

[​IMG][/URL][/IMG]

[​IMG][/URL][/IMG]

[​IMG][/URL][/IMG]

[​IMG][/URL][/IMG]

[​IMG][/URL][/IMG]

2. onur1872

onur1872

harika olmuş.umarım kırılmaz.ahşap omurga yapıp 3 parça halinde yapabilirdiniz ama sizin yaptığınız şekilde daha kullanışlı olacaktır fakat motorla son süratte birkaç kişi kullandığınızda kırılma riski olacaktır diye düşünüyorum.gördüğüm bütün sonradan yapılan ahşap tabanlı botlar parça parça halinde ahşap omurgaya geçme şeklinde yapılmıştır ki orjinal ahşap tabanlar da böyledir.

benim fikrim sonuç olarak güzel bir iş çıkartmışsınız diyorum

Son düzenleme: 18 Haziran 2009
  3. mirsat

mirsat

Favori Kamış:
    Dam 300 30-60 kamış pelikan makina
    En İyi Avı:
    Sazan 1.5 kilo
    PLaywood olduğundan kırılma riski yoktur da bütün olduğundan taşıma sıkıntısı olacaktır geçme şeklinde yapılandırılabilseydi taşıma ve montajda pratik olurdu. Güle güle kullanın.

4. denizci_kaptan

denizci_kaptan Sami

Benzer birşey bende yapmıştım. Tavsiyem tahtaların kenarlarına kalın kastikler monte etmenizdir. Yoksa zamanla sürtünmeden heryerden yırtar.

5. avcı22

avcı22 Mesut Turan

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    yayın 3.4 kilo
    Son resimde iyi çıkmamış.Taban bütün değil.İki parça.Menteşeledik.Tahtanın etrafını yuvarladık ve şaft boyası süreceğiz.

6. atakule team

atakule team hüseyin

Favori Kamış:
    Bass Pro Shops® extrime xps Mitchell Elite Spin DAIWA EXCELER, EXSF662MHFS 1.98
    Favori Makine:
    shimano sustain 2500 fg shimano exsence 3000cı4
    En İyi Avı:
    hedefim 120 cm
    Selam

tebrikler güle güle kullanırsınız inşallah :D

7. kemalyaman34

kemalyaman34 Kemal

Favori Kamış:
    Muhtelif çap ve markalarda makina ve kamış
    En İyi Avı:
    Turna : 72 cm.
    çok güzel görünüyor. tebrikler. kazasız günlerde kullanın inşallah.

8. PACO

PACO Umut DEMİR

Çok doğru,umarım dikkate alırsınız...Güle güle kullanın

9. mallaca

mallaca Halil Barış Şengül

Favori Kamış:
    Makinalı kamış olta,her türlü el oltası,rapala
    En İyi Avı:
    Kiloluk mırmır,Kiloluk iskorpit
    Zamanla tahta tabanlarda deniz suyundan dolayı şişme olur mu diye aklıma geldi.Bunun haricinde şişme tabanlı botu olupta herrrkezin aklında olan düşünceyi siz gerçekğe dönüştürmüşsünüz.Tebrik ederim.

10. onur1872

onur1872

iki parça ise taşıması da kullanması da pratik olacaktır.güle güle kullanın.

11. oltacı_

oltacı_

Tebrikler, Hem kendi çalışmanız olmasından, hemde sağlamlıkaçısından güzel bir çalışma olmuş.

plywood nedir?

•HAFİF FAKAT YÜKSEK DAYANIMLI,
    •RAHAT KULLANIMLI,
    •ÇEVRE DOSTU,
    •UYGULAMASI GENİŞ ALANLARA SAHİP, bir malzemedir.
    Plywood ağaç tabakalarından oluşan bir paneldir.Plywood çok iyi mekanik dayanıklılığa sahip olmasına karşın hafif olan bir malzemedir.Katman sayısı genelde tek sayı olacak şekilde üretilir.Dış katmanlar genellikle panelin uzun ölçüsüne paralel yöndedir.Birbirini izleyen katmanlar birbirine dik olacak şekilde yapıştırılır.Bu üretim şekli dayanımı artıran vibrasyonla oluşacak şok etkilere karşı koyan bir yapıdır.

12. avcı22

avcı22 Mesut Turan

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    yayın 3.4 kilo
    Plwood tahtayı keresteci tavsiye etti.Edirne denizden uzak olduğu için tekne yapımında kullanan keresteler Edirne'de bulunmuyor.

13. onur1872

onur1872

benim botta orjinal tahtaları çıkartışmış ve bu tahtalardan yapılmış yeni bir tabanı var lakin 4 parça ve omurgaya geçme.zamanında ahşap omurga,yapım masrafları vs 150 liraya malolmuş.biraz ağır ama idare ediyorum.sizin taban bence benimkinden kullanışlıdır.dediğim gibi iyi yapmışsınız.motorunuz varmı?yoksa motorsuz mu kullanıyorsunuz.

14. avcı22

avcı22 Mesut Turan

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    yayın 3.4 kilo
    Motor yok.Dediğim gibi şişme botu değiştireceğim için alacağım tekne veya bota uygun motor alacağım.

15. maxcady

maxcady onur

navidator bot

size bi konu hakında soru sormak isterim bu sizin kullandığınız NAVIGATOR III adlı bottan ne kadar memnunsunuz bize kullanmamız için önerebilirmisiniz (tatlı su turna avında kulanılıcak) yardımıcı olursanız sevinirim.

16. avcı22

avcı22 Mesut Turan

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    yayın 3.4 kilo
    Onur Bey,Navigator Botlar sağlam botlardır.Kalın pvc üretimi.Voyoger 500 botlara göre kat kat iyi.Ben tatlı suda hiç kullanmadım.Ama size tavsiyem 3 m altında bot almayın.hepsiburada.com da navigator botların 500 modeli olup 335 cm boyunda modelleri var.Benim bot 265 cm.İki kişi için iyi ama bana küçük gelmeye başladı.

17. Kaptanmetehan

Kaptanmetehan Bülent