Neye niyet neye kismet

Konu, 'Genel Konular' kısmında EFE42 tarafından paylaşıldı.

1. EFE42

EFE42

Favori Kamış:
    makarali olta
    En İyi Avı:
    pullu sazan 14 kilo
    Gectigimiz haftalarda kayinvaldem caktirmadan laf sokusturuyordu;"keske bizimde Avusturya`da bagimiz olsa" hayirdir anne canin üzümmü cekti diye bende isi safliga vuruyorum biliyorum kadinin derdini baga gidip dolmalik yaprak toplamak toplama,haslama,tuzlama,doldurma ve pisirme isini kendisi zevkle yapiyor ama o baglara kendisini götürecek birisini bulmak o kadar zorki zavalli kayinvaldeme önceki hafta yine kayinpederle atismislar bag icin bizde tam üzerlerine geldik hanimla kayinpeder her zamanki haliyle göbegi 25cm önde elleri pantolonun cebinde sigarasi dudaginin kiyisinda hirsla cikti evden kendi kendine mirildanarak,tabi biz bu duruma alisik oldugumuz icin atismanin asil konusunu merak ederek girdik iceri kahkahalarla ama oda ne zavalli kayinvaldem bu kez cok kirilmis belliydi halinden sorduk SIKISTIRDIK sonunda patladi kadincagiz "yapragin zamani geciyor ogul daha bizim evde daha bir adet bile yaprak yok dolmalik icin"biliyorum kabak benim basima patlayacak isi yokusa sürmeden bu kez daha mantikli bir alternatif sundum "anne marketlerde hazir satiliyor kapip geleim ben kac paket istersen"sende kayinpederin gibi yapip beni iyice kizdirma calistir arabayi yapraga gidiyoruz demezmi ahanda ayvayi yedik hanim ortalardan kaybolmus ama buldum bende ayni üslupla ona cikistim"sende baban gibi yapip kizdirmasana su kadini al arabanin anahtarini calistir annenle yapraga hemen ohoooooo sanki duvara konusuyorum valla ben gitmem diye birtek ses geldi geriye ne söyledimse cit yok.kayinvaldeyi kadirmayi denesem eminim mümkün olmayacak kat´i ve kesin talimati verdi, üc asagi bes yukari hanimi kandirdim ama onunda sarti vardi bende onlarla gelecekmisim yav etme eyleme dedimse o zaman ben gitmem sen annemle yalniz gidersin deyince tamam demek düstü banada.bindik arabaya bagaj agzina kadar posetlerle dolu mümkünati yok bu kadin bunlari doldurmadan eve gelmez neyse ya nasip deyip bastik gaza tam 100 km sonra önceki yillardan tanidigimiz bir almanin baginin önünde durdurduk arabayi saglamina 40 hektar ama bu 40 hektar bagin icinden bir tane bile yaprak begendiremedik kayinvaldeye oglum dolmalik yaprak (elini göstererek)böyle el gibi bir bütün olmali aralari acik bunlarin dolma olmaz inanin bu sözlerin tamamini ve hangi dakikalarda söylenecegini ezbere biliyorum artik.sonunda ise yaramaz bag cubuklarinin atildigi bir yer buldu kendine baglar orda kendiliginden filizlenmis ve yaprak acmis sanki altin madeni bulmus gibi neseyle bir oyana bir buyana gidip gelip topluyor yapraklari bizede arabanin icinde beklemek kaldi bekleki o posetlerin tamami dolsun olmuycak böyle bende arabadan ciktim karar verdim topluycam yoksa sikintidan catlarim ben burda saatlerce yakinlarda kiraz agaci filan olsa cikip tepesinde karga gibi sakiyarak kiraz yiycem ama ortada kiraz agacida yok.Aldim elime koca bir poset önüme geleni kopararak kayin valdenin yanina dogru gidiyorum tam yanina geldimki birses var ama öyle birseski ilk anda ikimizde korkuyla sicradik ben acaba yilana filanmi bastim diye ayaklarimin altina bakiyorum yok bisey bir adim ötede otlar kipirdadi ve bir hayvan kafasini cikardi otlarin arasindan ilk gördügüm anda sandimki cakal saldirir belki korkusuyla elime bir odun gecirip firlattim ama kafasinin üzerinden gecti vay kör nisanci hayvan cikti otlarin arasindan bana dogru bagira bagira kosmazmi ortaligi velveleye veriyor baktim bu cakal filan degil ama ne kucagima kadar geldi ama size ne oldugunu söylemeecegim resimlere bakinca anlarsiniz ne oldugunu.Kücücük sirinmi sirin belki daha birkac günlük bir yavrucak gelip yanima durdu ürkütmeden aldim kucagima öyle bir bagiriyorki insanin aglayasi geliyor etrafa bakindim annesinden iz bile yok,ne yapsam ben bu hayvani burda biraksam kurda kusa yem olur diye korkuyorum kendimce: eve götürsem apartmanda beslenecek bir cins degil bana kalsa beslerim ama hanim hayvanin sesini duydukca deliriyor agladi agliycak nerdeyse mümkün degil olmaz diyor kayin biraderin bahceli evi var ama oda kabul etmez en iyisi hayvanat bahcesini aramak aradim karsidaki ses bizim elimizde onlardan yeteri kadar var dogal ortamina geri salin demezmi yasayacagina kanaat getirsem salacagim ama???bir balikci alman arkadasim var o geldi aklima onlarin ciftliginde bunlarin evcillerini görmüstüm belki onlarin yanina birakiriz diye aradim onun yanindada bir alman avci varmis telefonu aldi hayvani hemen aldigin yere birak annesi aksama gelip onu besleyip sabaha kadar yaninda kalir sabah onu oraya saklayip tekrar gider ve aksama geri gelir dedi buna inandim ama bu yakisiklidan iki kare fotograf almadan hayatta birakamazdim hayatimda ilk kez bu kadar güzel ve sirin bir yavruya bu kadar yakin olmustum.bu arada kayinvaldemde posetlerini yari etmisti ben yavruyu ayni yeerine geri biraktim kucagimdan ama onun gitmeye niyeti yok yagmurda basladi kayinvalde gidelim dedi yavruyu bir kere daha yerine birakip hizla kactim sesi hala kulagimda insallah basina bi haller gelmemistir.yola ciktik daha 200 metre gitmeden annesiylede tanistik yagmurdan yavrucagini korumaya gidiyordu sanirim sevindik her yil düzenlenen geleneksel yaprak maceramizdan ilk kez bu yil bu kadar keyif almis olmanin verdigi mutlulukla evimize yollandik.fotolar telefonla cekildigi icin biraz kötü ve balikcilikla ilgisi yok ama yinede affiniza siginarak ve begeneceginizi umarak aciyorum konuyu.
    giderken hanima dilini cikardi onu sevmedi diye:D

2. sailor499

sailor499

Favori Kamış:
    Olta,Zıpkın,Baragat
    En İyi Avı:
    14.2 kg lık Kılıç (hiç gelmeyecek sandım)
    Allah'ımmm!!! O nasıl bir güzellik. Ben olsam bırakamazdım eve getirir evde de yanyana yatardım onunla :D Ama siz doğru olanı yapmışsınız... Ne mutlu size. Biz burada bu tür hayvanları sadece televizyonda ve hayvanat bahçesinde görebiliyoruz... :confused:

3. korni

korni koral

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    55 kg trakya kıvırcığı
    paylaşımın için teşekkürler efe

4. Efe kardeşim,sağolasın varolasın,çok keyifli bir anı olmuş:)

5. burman

burman BURAK YILDIRIM

Favori Kamış:
    Cormoran Bullfighter 10-30gr &Yozuri crystal minow C5.Quantum 3-8gr extralite
    En İyi Avı:
    En iyi avım ,en iyi avımdan daha büyük olacak.
    Efe bukadar güzel bir canlı olmaz.Hayran kaldım.Çok şanslısın onu sevebildiğin için:)

6. Huseyin Alp Arslan

Huseyin Alp Arslan Huseyin Alp Arslan

Favori Kamış:
    olta ve oltadan baska hic bir sey
    En İyi Avı:
    22 kg Kingfish

Efe Bey,

Muthis bir guzellik, anlatiminiz da cok guzel. Paylastiginiz icin cok tesekkur ederim. Bir saniye bile boyle bir canliyla yasamda yuz yuze olmak, hayatin nasil
    bir supriz ve essiz bir mucize oldugunu anlamaya yetiyor.

Hepiniz sevgi olmussunuz, bizide bu paylasimla oraya tasidiniz. Tekrar tesekkur ederim. Kalin saglicakla.

7. mehmetozbodur

mehmetozbodur mehmet

Favori Kamış:
    olta, bot
    En İyi Avı:
    700gr çupra. 1 kg levrek
    teşekkürler efe paylaşım için ufaklıkta bayağı yakışıklıymış ha kerata:)

8. erhan54

erhan54

Favori Kamış:
    makine:okuma longitude kamış:lineaefe turnasurf
    En İyi Avı:
    yayın 18.5 kg
    Aman çok tatlı yerim ben onu desem yanlış anlayacak herkes:D :D :D

9. deePblue

deePblue na

insan baktıkça kendinden geçiyor bu güzellik karşısında :)
    ne kadar şeker bir yavru.
    umarım yaşam alanı bulur hayatta

10. tatlisoy

tatlisoy

Favori Kamış:
    Olta, Kamış, Rapala
    En İyi Avı:
    4 kilo Palamut, Birde bir zamanlar 2 kiloluk sazan
    Çok güzel bir anı olmuş. Çok tatlı ve güzel bir yavru. Teşekkürler bu paylaşımınız için.

11. smyrna

smyrna Sevil Kurtoğlu

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    olacak inşallah
    Şeker şeker bu :) Allah' ım neler yaratıyor, doyamıyorum güzel gözlerine bakmaya :) Onu bırakıp gitmek gerçekten çok zor olmuştur Efe :) İyi ki gitmişsin yaprak toplamaya, günün en büyük ödülü seni bulmuş ;):)

12. simendifer

simendifer Sennur

Ne güzel bir doğa. Yaprak toplamaya gidip bir yavruyla karşılaşabiliyorsunuz. Gerçi ben olsam bırakmazdım o ayrı konu. Severken öldürürdüm herhalde hayvancağızı. :p Ama çook güzeeelll. :eek: İnşallah annesi onu bulmuştur.