okuma boxter boğaz için uygun olurmu??

Konu, 'Makineler' kısmında guerella tarafından paylaşıldı.

1. guerella

guerella ibrahim gürel

Favori Kamış:
    lineaffe turnafresh lineaffe maxx cast
    Favori Makine:
    okuma longbow windcast x5000
    En İyi Avı:
    istavrit
  2. aileron

aileron murat DAĞCI

Favori Kamış:
    şıpşıp
    En İyi Avı:
    mercan
    malesef hayir :(

3. guerella

guerella ibrahim gürel

Favori Kamış:
    Favori Makine:
    En İyi Avı:
    istavrit
    istavrit çinekop için kullanıcam bütçem 40 50 tl siz nasıl bir makina önerirsiniz?

4. cyhnckr

cyhnckr Ceyhun

Favori Kamış:
    Shimano Ultegra, Major Craft Solpara 275 50gr, Italcanna Jigging
    Favori Makine:
    Penn Affinity, Daiwa Emblem Pro 6000A, FinNor Marquesa 40II,Daiwa Exceler 4000HA,Daiwa Saltist 4500
    En İyi Avı:
    43cm palamut , 50cm Lüfer , 7,5kg Sarıkuyruk
  5. doctor

doctor Ferdi

Favori Kamış:
    Italcanna futura
    Favori Makine:
    shimano twen power 8000 Pg
    En İyi Avı:
    Kofana 2 kilo 300 gr
    Selam,

Allah aşkına 2o tl. makinadan ne olur.. hiç aklınız yatıyormu..1 ay evvel aynı makina yanımda dagıldı.. nasıl olurda tavsiye ediliyor anlamıyorum..reklam olsa gerek..

6. cyhnckr

cyhnckr Ceyhun

Favori Kamış:
    Favori Makine:
    Penn Affinity, Daiwa Emblem Pro 6000A, FinNor Marquesa 40II,Daiwa Exceler 4000HA,Daiwa Saltist 4500
    En İyi Avı:
    Ferdi Bey,

alttaki linki tavsiye etmiştim ben,yanlış anladınız galiba.

7. rockchy

rockchy furkan aksakal

En İyi Avı:
    25 cm sarıkanat
    ferdi abi sakin :) kızacak bir şey yok :) tutupta şemsipaşada tabiki kullanılamaz. ama daha sakin ve zorlamayacak meralarıda vardır elbet boğazın. biraz zorlayıp 60 a çıkarsa bütçe idare edecek makineler var. daha sağlam ve daha kullanışlı ;)

8. isottevfik

isottevfik Tevfik

Favori Kamış:
    SHIMANO Catana BX 240 Tele
    Favori Makine:
    SHIMANO BIOMASTER 5000 CFB
    Olmaz İbrahim kardeşim olmaz. O yaştan sonra çocuk oyuncağına benzer elinizde.:p :p

Madem soyundunuz ve çıktınız mindere, kispetde giyeceksiniz, yağlanacaksınızda. Yoksa sadece mindere çıkmış olmaktan öteye gitmez sizinkisi. Güreşde tutmalısınız.:p :p

Ceyhun beyefendinin önerdiği seviyelere bakın siz. 5 ay sonra o bile az gelecektir.

9. cyhnckr

cyhnckr Ceyhun

Favori Kamış:
    Favori Makine:
    En İyi Avı:
    başlangıçta bizim düştüğümüz hatalara düşmeyin:) evde arabada toplam 8 adet makina var. hatta 2 adet hediye ettim. bence başlangıç için daha üst seviye 90-120tl arasında bir makina ile başlayın, sonra da daiwa shimano zaten:)

10. rockchy

rockchy furkan aksakal

En İyi Avı:
    25 cm sarıkanat
  11. furunotr

furunotr Haluk

Yerine göre olur; yerine göre olmaz... Mesela Galata Köprüsü'nde şahane iş yapar...

12. mesut025

mesut025 mesut atar

çok güzel ve sağlam makine marmarada kılıç avlamayacaksan çok çok işini görür 3 senedir kullanıyorum arada bir( her makine için geçerli) yağlarsan çok daha uzun gider çok para verince çok balık yakalanmıyor ben tavsiye ederim hem hafif hem sağlam köpek balığı dahi çektim beni utandırmadı

13. Dejavu

Dejavu volkan

Favori Kamış:
    Shimano Nexave 4.50 200
    Favori Makine:
    Shimano Super Aero Surf Leader CI4+ 35
    Ilk gösterdiğiniz o makine sizi 2 - 4 sene arası idare eder. Fiyatına filan takılmayın Okuma'ların ömür boyu garantisi yokmu? Birşey olduğu zaman götürürsün Cengiz Balıkcılığa.

20 liralık makineden birşey olmaz diye birşey yok bence. Şahsen bu makineyi Kabataş'da malzeme satan Can abi hem istavritte hemde dip li takımlarda kullanıyor. 2 senedir de kendisinde vallahi birşey olmadı.
    Imkanların dahilinde al bence.

Fakat bütcen el veriyorsa Rocky nin gösterdiği ile daha haz alırsın. Başlangıçta iyi malzemeler ile başlaman balık tutarken daha çok keyif almanı sağlayacaktır.

14. guerella

guerella ibrahim gürel

Favori Kamış:
    Favori Makine:
    En İyi Avı:
    istavrit
  15. guerella

guerella ibrahim gürel

Favori Kamış:
    Favori Makine:
    En İyi Avı:
    istavrit
  16. paylasan

paylasan Ertuğrul Hoca

Favori Kamış:
    Okuma V System 2.70 20-60 gr
    Favori Makine:
    Shimano Stradic 4000XGHG
    En İyi Avı:
    5.150 gr, 88 cm Akya (Lichia Amia), 4.450 gr Levrek
    Sevgili gerilla kardeşim; sen bu sitede ortaya çıkıp 20 liralık makina uygun mu dersen;Büyük ihtimalle kimse makinanın özelliklerini bile incelemeden
    bu şekilde kestirip atan bir cevap,:eek:

bu şekilde buram buram aşağılama kokan bir cevap :cool:
    ya da bu şekilde ironik cevaplar alman gayet mümkündür :rolleyes: , çünkü pahalı olamalı sorduğun makina, kamış vs.

bazı arkadaşların söylediği gibi zamanla sana yetmeyecektir makina, ama bütçene en uygunu neyse ona sen karar ver. çok büyük balıklar (15-20 kglik)
    çekmediğin sürece kalama kullanmayı biliyorsan gayet tabii işini görür. Balığı makina, kamış, misina yakalamaz, BALIKÇI yakalar. Kaçırırsan da üzme kendini ,senden kaçmayı başaran balık zaten mücadeleyi kazanmıştır ve yaşamak en çok onun hakkıdır, saygı duymak gerek.:thumb:

17. Dragunov3434

Dragunov3434 ilker

Favori Kamış:
    lineaeffe extrem cast
    Favori Makine:
    okuma impact 65
    bu işe 12 yaşındayken 25 liralık okuma impact 65 makina ve 50 liralık lineaeffe turnafresh kamışla başladım 3 sene geçti okuma impact makinemi şuan bile kullanıyorum hiç sorun çıkarmadı tavsiye ederim bu makina ile şemsipaşada ilk çinekopumu tuttum beton gibi makina

18. Dragunov3434

Dragunov3434 ilker

Favori Kamış:
    lineaeffe extrem cast
    Favori Makine:
    okuma impact 65
    Okuma impact im 65 tavsiye ederim çok güzel bir makine 3 senedir kullanıyorum hiç bir sorun çıkarmadı uzağa atışlarda da faydasını gördüm

19. Dejavu

Dejavu volkan

Favori Kamış:
    Shimano Nexave 4.50 200
    Favori Makine:
    Shimano Super Aero Surf Leader CI4+ 35
    2 side bir birine yakın aletler. Öyle sanıyorum ki, 2. linkteki model daha ağır.

Ben size kriterleri söyliyim siz karşılaştırmayı yapsanız sanırım daha iyi olur.
    Devir ( 5.3 ile 3.9 arası iyidir. )
    Ağırlık,
    Rulman ( Çok olması iyidir fakat 10'dan fazla olması da tavsiye edilmez.)
    Makine kapasitesi. ( Örnek avmarketi.com'da yazar 55 orta boy, 65 büyük boy gibi. )
    Şimdilik bunlara bakın, daha sonra artık elementlerine, kafa özelliklerine vs.. kriterleriniz kendiliğinden artar.

Selamlar,

20. isottevfik

isottevfik Tevfik

Favori Kamış:
    SHIMANO Catana BX 240 Tele
    Favori Makine:
    SHIMANO BIOMASTER 5000 CFB
    Ertuğrul hocam, kendi bölümüme cevap vererek, cevap hakkımı kullanmak isterim; müsadelerinizle.

1 - Balığı balıkcı yakalarsa, ne makina, ne misina, ne kamış, v.s. lere hiç gerek yok. Alalım elimize makara dikiş ipliğini, birde çengel iğne, çıkalım balığa, Ne yakalarsak.

2 - Ben dahil, hiç imse bu arkadaşımıza 200-300 liralık makinalar önermedik. Önerilen 45-50 liralık bir makina. Bu da ilgili arkadaşımızın, daha yolun başında hayal kırıklığı yaşamadan, 1-2 yıl kendisini idare edebilecek bir makinasının olmasıdır. Bu süre zarfında da,edineceği deneyim ve bilgilerle, bütçesi ve ihtiyacı doğrultusunda zaten kendi kararını verecektir.

3 - '' Kaçırırsan üzülme ..................mücadeleyi kazanmıştır.'' ibarenizde size şöyle bir ironik cevap vereyim.

Sahaya çıkmışsınız. Transferiniz yok, iyi oyuncunuz yok, antremanınız hiç yok. Sonrası hezimet. Ne diyeceksiniz. '' Yenildik ama ezilmedik, canla başla mücadele ettik.''

Hayır kardeşim. Önce sağlam olacaksın. ( Donanım ve ekipmanlar ) Sonra kaçarsa, sebeplerini araştıracak ve kendini sorgulayacaksın ki 2 kez kaçmamalı.

Bakış açım, tüm yaşantımda olduğu gibi, bu konuda da bu şekildedir.

4 - '' İronik '' tabirinize gelince, stil meselesidir, anlatım şeklidir.

Sevgilerimi iletirim.