OLTA MAKİNESİ VE KAMIŞ ÖNERİSİ YURT İÇİ VE YURT DIŞI TERCİHİ

Konu, 'Olta Düzenekleri ve Yeni Sistemler' kısmında davazli90 tarafından paylaşıldı.

1. davazli90

davazli90 ahmet

Öncelikle merhabalar tüm balık dostları.
    Su ürünleri mühendisi olmama rağmen genellikle avcılık dersleri anlattılar bunun için kamış ve makine özelliklerinden derslerde hiç bahsetmediler o yüzden çok fazla bilgim yok.:D
    Genellikle göl ve denizde kıyıdan avcılık yapmaktayım. Artık profesyonel lige çıkmam gerekiyor bu yüzden 1 aydır olta makinesi ve kamış araştırıyorum ve bu kadar çok konu içerisinde kayboldum ve kafam daha çok karıştı.
    Kısaca bana gerekli olan malzemeleri kullanan kişilerin yorumlarını ve önerilerinizi yazarsanız çok sevinirim.
    Genellikle deniz ve tatlı suda, denizde kıyı ve tekneden çipura, antenli mercan, trança vb. büyük balık avcılığında, tatlı suda sazan ve yayın için yemli yada sahte yem ile atarı ve çekeri yüksek kamış ve drag yüksek kullanabileceğim olta makinesi, kamış, misina yada örgü ip önerilerinizi sabırsızlıkla bekliyorum şimdiden çok teşekkür ederim.
    Bu avlanma yöntemlerim için sorf kamış mı, spin kamış mı yoksa teleskopik kamış mı daha dayanıklıdır? Denizde kıyı ve tekne için tek kamış önerirseniz daha iyi olur.
    Olta makinesi olarak çıkardığım bir liste var arkadaşlar. Bu listedeki makine fiyatları yurt dışı (aliexpress) ve Türkiye fiyatlarıdır nereden almamı tercih edersiniz yurt dışından alan varmıdır ve bu söylediğim av alanlarında OKUMA SALİNA 3 10.000 ve OKUMA RAW II 65 biraz kafama yatan makineler oldu sizce doğru kararmıdır ?

Ekli Dosyalar:

• 1.jpg
      1.jpg
      Boyut:
      288,7 KB
      Okunma:
      841
    • 2.jpg
      2.jpg
      Boyut:
      279,3 KB
      Okunma:
      868
    • 3.jpg
      3.jpg
      Boyut:
      291,6 KB
      Okunma:
      861
    Son düzenleme: 6 Haziran 2017
  2. EFK3582

EFK3582 Erhan kiyici

Favori Kamış:
    Daiwa
    Favori Makine:
    Daiwa emcast 5000 lda
    En İyi Avı:
    Dranyoz 8.450 kgr
    Bu urunler iyi fakat birde hem kiyi hem tek ede idare etsin dersen ben size tavsiye edebilecegim kulandigim makina golde denizde teknede yolda birakmaz daiwa emcast 5000 lda modeli ola bilir bu makina uzun atis ve tek ne icin uygun at cek icide
    LEGALIS 4000 LT 2017 OLTA MAKİNESİ - SAHTE YEMLE BALIKÇILIK DAIWA diye bilirim ben bu urunleri kulaniyorum cok memnunum bu urunleri internete ve decatlonda piyasaya gore bula bilirsiniz uyguna simdiden bol sanslar yeni takim kafaniza ve cebinize gore duzmek zor