Olta Tavsiyesi

Konu, 'Kıyıdan Balık Avcılığı' kısmında EmreOğuz tarafından paylaşıldı.

1. EmreOğuz

EmreOğuz Emre Oğuz

Abiler benim 170 lira civari butcem var bana kamis makine set olarak ne onerirsiniz genel kullanim oltasi istiyorum yeri gelince koprude yeri gelince kiyidan atmak istiyorum acemiyim sadece tek istegim kamis hafif olsun :)

2. AhmetKurt29

AhmetKurt29 Ahmet Kurt

Favori Kamış:
    Okuma V System 210 cm spin kamış(atarı 5-20 gr)
    Favori Makine:
    Okuma Avenger AV-30 b
    En İyi Avı:
    42 cm Gökala, 33 cm K.Benekli Alabalık, 33 cm İsrail Sazanı, 18 cm Tatlısu Levreği, 15 cm Şiraz
    Hangi balık türleri için kullanacaksın. At-çek ile mi avlanacaksın at-bekle yaparak mı? Birazcık bilgilendirirsen belki tavsiyeler verebilirim :) Bu arada tatlısu için kullanacaksın sanırım.

3. EmreOğuz

EmreOğuz Emre Oğuz

Yok hayir kusura bakmayin yazmamisim ben galatada unkapani koprusunde falan atiyorum istavrit cinekop aliyodum suana kadar oltam yetersiz gibi temel kullanim oltasi gibi yeri gelince rapala yeri gelince yemli aticam yani bilmiyorum bende tam olarak :) siz yonlendirseniz olmaz mi :)

4. AhmetKurt29

AhmetKurt29 Ahmet Kurt

Favori Kamış:
    Favori Makine:
    Okuma Avenger AV-30 b
    En İyi Avı:
    42 cm Gökala, 33 cm K.Benekli Alabalık, 33 cm İsrail Sazanı, 18 cm Tatlısu Levreği, 15 cm Şiraz
    Bi umutla tatlısu da avlanacağını düşünmüştüm :) Deniz avlarından pek anlamam Emre kardeşim :) ama yine de bi tavsiye vermiş olayım. Senin yerinde olsam okuma ve caperlan ın ürünlerini bi araştırırdım.

5. EmreOğuz

EmreOğuz Emre Oğuz

Caperlan o kadar iyi bir urunmu decatlonda satiliyor ben cakma bi marka sanmistim :)

6. EmreOğuz

EmreOğuz Emre Oğuz

Kucukcekmecede oturuyorum da kucukcekmece holunden balik cikmiyor be usta :) cuma gunu iznik golune gidicem akrabalar orhangazide oturuyor yurume mesafesiymis yani yine 45 dk falan suruyormus da yurunerek gidiyormus dip takimlarim hazir oralardan solucan bulabilirsem cok guzel olur yoksa misir atcam :D

7. AhmetKurt29

AhmetKurt29 Ahmet Kurt

Favori Kamış:
    Favori Makine:
    Okuma Avenger AV-30 b
    En İyi Avı:
    Çok kaliteli olacağını zannetmiyorum ama başlangıç için kullanan insanların çoğu beğenip fiyatının üzerinde bir kalitesi olduğunu söylüyor.

8. EmreOğuz

EmreOğuz Emre Oğuz

Dün elime bir olta gecti UniRed balikci seti 17 parca 360 cm kamışlı bu nasil bir urun arkadas hediye etti

9. AhmetKurt29

AhmetKurt29 Ahmet Kurt

Favori Kamış:
    Favori Makine:
    Okuma Avenger AV-30 b
    En İyi Avı:
    https://www.hepsiburada.com/unired-17-parca-360-cm-cantali-balikci-olta-seti-pm-HB000002J296
    Kullananlar böyle diyor. Fiyatına bakıyorum da bu takımdan pek hayır gelmez :) bazıları fiyatına göre kaliteli dese de(bu kişiler muhtemelen hayatlarında pek kaliteli olta kullanmamıştır)ilk atışta kıranlarDA olmuş. Ama arkadaşının sana olta hediye etmesi çok güzel bir davranış. Keşke bana da biri olta hediye etseydi :)

EmreOğuz bunu beğendi.