olta yapımı

Konu, 'Kıyıdan Balık Avcılığı' kısmında alicetinbag tarafından paylaşıldı.

Etiketler:
  1. alicetinbag

alicetinbag ali

degerlı buyuklerım abılerım kardeslerım ben yaklasık olarak 15/16 yıldır balık sevdası bırı olarak aranıza gırdım kabul buyurursanız sızlere bı sorum olacak
    bende yıllar once sınden aldıgım sorf kamısımı son tutma yerınden kırdım ve cıkan parcaları bırlestırdım ve kendıme lrf de yada spinde kulllanılacak kadar hafıf bı olta yaptım ustundekı makına 2000 lık cok adı markadan bırsey yaklasık olarak 8 senedır aynı makıneyı kullanıyorum adı olmasına ramen calısmadıgım ıcın parasal konuda sıkıntım cok ve lrf ye baslamak ıcınde para lazım oldugu ıcın uzun bızamandır arajtırdım hatta bugun kocaelındekı mutlu balıkcılık sırmasını aradım yok sole sole nbırsey varmı dıye bana 270 lrf yok dedıler spin olur dedıler bende ıstedıgıme gore atar aralıgı kendım ayarladıgım sorf kamısımı kırarak ve atarı 2ve 50g olarak belırledıgım kamısımı yaptım bu aksam ustu basıskele sahılınde denedım sahte balık ve jıklerle bırlıkte gayet guzel aksıyon verıyor ve avım basarılı gectı dıye bılırım 3 ıstavrıt dıyerlerı mezgıt olmak kaydıyla 500/600 g balık tuttum ıskelede olan herkez bana sanskınlıkla bakerken ben balıgın her vurus anını hıssettım ve tasmalama yaparken hıc oltanın oynadıgını gormedım sıze sorum su özur dılerım cok uxun oldu ama basımdan gecenı bılmenısı ıstedım ve sorum su sorf oltasından spin yada lrf olurmu cvplarsanız sevınırım deneyen varmı benım bıgı acaba onu merak edıyorum tesekkurler