ÖRGÜ MİSİNA TAVSİYESİ

Konu, 'Misinalar' kısmında can akgün tarafından paylaşıldı.

1. can akgün

can akgün CAN

Favori Kamış:
    SHIMANO CATANA CX SPINNING 240 M 10-30gr SHIMANO BEASTMASTER CX SURF TE 4.30 200gr
    Favori Makine:
    SHIMANO ULTEGRA CI4 10000 XSA SHIMANO EXAGE 4000 FC
    En İyi Avı:
    1580 gr sazan
    Sevgili arkadaşlar ve abilerim bir hafta sonra çıkacağım tatilde tekneden mercan,karagöz,çipura vs avlarımda kullanacağım ip misineye ihtiyacım var.
    Tahminen 100metre yeter diyorum ip misine kullananlardan tavsiyelerinizi bekliyorum.Marka ve kalınlık ölçüsü bildirirseniz sevinirim.Birde bu misineyi çok fazla kullanmayacağım için çok fazlada ödemek istemiyorum.Şimdiden teşekkürler.

2. befalcon

befalcon Sinan

Favori Kamış:
    Okuma V-System 2.70 10-40
    Favori Makine:
    Daiwa Megaforce 2500
    En İyi Avı:
    Dağ Alası 26 cm.,, Torik 3 kg
  3. can akgün

can akgün CAN

Favori Kamış:
    SHIMANO CATANA CX SPINNING 240 M 10-30gr SHIMANO BEASTMASTER CX SURF TE 4.30 200gr
    Favori Makine:
    En İyi Avı:
    1580 gr sazan
    Çok teşekkür ederim.Balık yakalarken hissiyatı nasıl bu ip misinenin ?

4. balikoltasi

balikoltasi Birol

Cengiz Balıkçılıkta Savagear ın Adrenaline örgüsü var. Güzel bir örgüdür, deneyin derim.

5. can akgün

can akgün CAN

Favori Kamış:
    Favori Makine:
    En İyi Avı:
    1580 gr sazan
    Birol bey teşekkürler.Yarın sabah üsküdarda olacağım tatile çıkmadan eksik malzemeleri tamamlamak için uğrayıp bakarım.Yanlız savagear tatlı su ürünleriyle daha ilgili bir marka.Bu misinede tuzlu sudan etkilenip saçaklanma yapmasın?

6. balikoltasi

balikoltasi Birol

Örgü misinalarda tatlısu tuzlusu ayrımı olacağını pek sanmıyorum. Siz yinede inceleyin. Güzel sağlam bir örgüdür. Uygun fiyatlıdır ayrıca.

7. Balikci34

Balikci34 selim

Favori Kamış:
    Sportex,Shimano
    Favori Makine:
    Shimano,Daiwa,Dam,Abu
    En İyi Avı:
    Turna
    Neden örgü misina, mercan,karagöz,çipura vs avlarinda kulanmak istediginizi yazmissiniz,bu baliklari spin avi ile avlamak istemiyorsunuzdur umarim..Örgü misina spin avlarinda avantaj saglar,bence kötü bir örgü misina alacaginiza o parayla iyi bir mono misina alin isinizi daha iyi görür...

8. sermat

sermat serkan

Favori Kamış:
    cormoran bull fighter 10-30, okuma compressa 100-200,shimano nexave
    Favori Makine:
    shimano aceration hg okuma raw2,shimano nexave daiwa tournament entoh
    En İyi Avı:
    minakop şu kadar
    ben bu hafta sarozda mercan kupez ve ispari avına gittim tekneden avlandık ve makinamda lineaeffe ameri,can braid örgü misinası vardı ve ilk defa tekneden örgü kullandım.şunu söyleyebilirim bundan sonra galiba tekneden başka misina kullanmam.hassasiyeti müthiş küçük isparileri bile vuruşunu alırken sanki yarım kiloluk balık çekiyo gibiydi hele o kafa atışları mükemmel hissediyosunuz .

9. can akgün

can akgün CAN

Favori Kamış:
    Favori Makine:
    En İyi Avı:
    1580 gr sazan
    Selim bey derin su avlarında mesela en az 40-50 metre gibi avlarda balığın vuruşunu hissedebilmek için ip misine daha avantajlıdır.İp misine fazla esnemediği için hissiyat fazla oluyor.Fırdöndüden sonrasınada beden ve köstekler için florokarbon kullanarak avı daha zevkli hale getirmek mümkün.

10. can akgün

can akgün CAN

Favori Kamış:
    Favori Makine:
    En İyi Avı:
    1580 gr sazan
    Birol bey tavsiyeniz üzere 0.19 savagear adrenalin sarı renk 120metre ip aldım teşekkürler.

11. can akgün

can akgün CAN

Favori Kamış:
    Favori Makine:
    En İyi Avı:
    1580 gr sazan
    Kaliteli örgü misine olmazsa malesef kamıştaki yüzükleri aşındırıp bozuyor.Daha sonrada misineyi değiştirip mono kullandığınızda kopmalar oluyor.O yüzden kamışınızın yüzükleri veya kimileri fincanları der arada kontrol etmenizi tavsiye ederim.

12. gökhanacar

gökhanacar gökhan acar

bende ip misina tavsiyesi istiyorum arkadaşlar. 8 örgü mü 4 örgü mü olsun karar veremedim. birde 10 metrede bir değişen renkli misinalar var. renk değişmesi dezavantaj sağlar mı acaba. tekneden avlanıyorum