oskar ınvısılıne(hayalet)misina kullanan varmı

Konu, 'Misinalar' kısmında ergeg tarafından paylaşıldı.

1. ergeg

ergeg tevfik

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    yok hayır
    öncelikle balık sevdalı dostlara selamlar .bir sitede oskar hayalet misinalar satılıyor.fluocarbon katagoriler bölümünde fakat misinada fluorocarbon olduğuna dair bir ibare yok.hayalet görünmez misina diye geçiyor.bu misinayı kullanan veya bilgisi olan arkadaşlar varmı.fiyat olaraktanda fluorocarbon misinalardan bayağı uygun.bilgili arkadaşlar yardımcı olursa sevinirim.saygılar

2. RainboW

RainboW Sertan

3. Enyalios

Enyalios Mehmet

En İyi Avı:
    Sazan
    izmirde bulamadım bende schimano beast master aldım malesef iyi diye trend line diye bir misina aldım ama çok dandik iki misinayı bağlayıp test ettim şimanoda ne gam ne pürüz süper misina çıktı bu kadar beklemiyordum diğer misina daha 2-3 kg lara gelmeden çat diye kopuverdi.Oskar izmir'de bulabileceğim bir yer varmı acaba

4. ergeg

ergeg tevfik

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    yok hayır
    benim öğrenmek istediğim,bu misinanın sağlamlığı veye sertliği değildi.görünmez ibaresini öğrenmek istedim.yani bu misina fluorocarbon mu.yok değilse nasıl hayalet misina oluyor.saygılar

5. Enyalios

Enyalios Mehmet

En İyi Avı:
    Sazan
    floro değil diye biliyorum abi

6. %100 değilde %99 emin olarak söyleyebilirmki aslında oskar invisline diye bir üretim yok..Bu çakma yada fason dediğimiz üretimlerden biri..
    Bundan önce açılanm bir konuda bu misina hakkında bilgi edinme amaçlı yaptığım araştırmada hiçbir yabancı kaynakta bu misina hakkında yorum bulamadım..Bu misina Sufix Invisalign misina nın popularitesinden yararlanmak amacı ile adlandırılmış olmalı..Ancak Invisalign bir shock leader misinadır.;)

Eğer bu oskar misina hakkında yabancı bir link verebilen olursa sevinirim.Böylece öğrenmiş oluruz..:) Acaba oskar İnvisilıne model bir misina üretiyormu..:)

7. ozan

ozan Ozan

yabancı değilki yerli bir bayinin çinde ürettirdiği ve köpeğinin "oskar" adını verdiği bir misina imiş. diğer konuyada alıntı olarak yazmıştım;)

Son düzenleme: 14 Ekim 2008
  8. evet bunu duymuştum daha önce..Ancak piyasadaki birçok firma binlerce dolar argeye ayırıp bu çin üretimi oskar misinanın üzerinde yazan değerlere ulaşamadığı bir durumda bu misinadan çok şey beklemek hayal kırıklığı yaratır..
    Yozuri,berkley,sufix,Shimano...vs firmalar bu değerlere ulaşamamakta.Burada aslında bir kandırmaca söz konusu..Sorumsuzca yazılan çeker değerleri aslında bizleri kandırıyor.Hatta bu tür fason üretimlerin ilk üretimleri birazdaha kaliteli olup sonrakiler tamamen ticari amaçlı üretiliyor..Sınra bakıyorsunuz piayasadan silinmiş,unutulmuş..2 ay sonra "Çomar" diye piyasaya çıkıp üzerine 025-19kg çeker etiketi konur olur biter..;)
    Nacizane tavsiyem..Yozuri,berkley,shimano,sufix gibi kemikleşmiş,piyasada kendini kanıtlamış ve marka yükümlülüğü olan malzemeler..Fiyata kanmayın..Belki 20 kez söyledim ve alıp kullanan,memnun olmayan 1 kişi görmediğim Sufıx xl strong'u deneyin..Çok kişi aldı ve hepsi bu fiyata böyle bir misina olabileceğine inanmadı..600metresi 7,5 ytl;) ..Ama daha sağlam olsun diyorsanız ve biraz da para harcamayı göze alırsanız Yozurı hybrıd ve duman rengi miisnaları deneyin..;) Pektabi çok daha kaliteli olanlar var ancak bu yazdıklarım ortalama kullanıcıların bütçelerine yakın olduğu için yazdım:)

9. ozan

ozan Ozan

üzerinden yazanlara inanan olduğunu sanmam. inanan varsa o gerçekten problem

10. murad

murad Murat

Bu misina Florokarbon kaplamadır. Kaplama olması zamanla FC tabakasının kalıcılığını yitirebileceği anlamı taşır. Ancak neticede beden ve köstek için kullanılacağından dolayı çok da önemli değil. Zira bedenler ve köstekler sıklıkla revize edilip değiştirilmektedir. Konu başlığında görünmez olup olmadığı sorgulanmakta; ancak bu konuya kimse somut bir açıklama getiremedi. Malzemenin Çin malı olması, adamın köpeğinin adı olması veya misinanın çekeri sorgulanmıyor ki. Fc misinamı-çekeri yüksek ince misina mı konu başlığı altında ki forumda Oscar Invisiline Hayalet misina tavsiye edildi. O tavsiye üzerine aldım kullanıyorum. Görünüm , tuşe ve sağlamlık açısından olumlu izlenimler bıraktı bende. Ama görünmezliği 3 m'den sonra ortaya çıktığı için test etme olanağım olmadı.

11. Bı ürünün FC kaplama olduğunu bildiren bir bilgi yok..Ayrıca FC kaplamalı misinalar hybrıd misina grubuna girer..Şimdi bizden hakkında hiçbir bilgi olmayan bir misina için yorum yapmamızı bekliyorsun..İstediğin kullanıcı yorumu ise bence vasatında altında bir misina..Tabiki bu kişilerin kullandığı misinalar ile farklılıklar gösterecektir..Lazer marka misina kullanan biri için çok kaliteli diye değerlendirilebilecek bu misina yozurı,shimano kullanan biri olarak benim için çok kötü bir misinadır.BAşka bir örnekle .92 reno kullanan biri için 2005 toyota çok sağlam bir araba gibi gelsede Volvo kullanıcısı için tatminkar olmayacaktır

Son düzenleme: 21 Ekim 2008
  12. murad

murad Murat

Üstadım işte mesele bu. Sen kullandın; çekerinden sağlamlığından memnun değilsin, bu sebeple görünmezliğinden tereddüt ediyorsun. Ben kullandım; % 100 çeker değerleri mübalağa gibi gelsede sağlam olduğunu düşündüm, ancak görünmezliğini test edemedim. Herkesin bir fikri olacak ki, konuyu açan arkadaş başta olmak üzere kerkes bililensin.

13. hızır şeref gültekin

hızır şeref gültekin hızır şeref gültekin

Favori Kamış:
    sawagear predatör 20 60 300
    Favori Makine:
    shimano biomaster sw4000xg
    En İyi Avı:
    kilosunu bilmiyorum ufo gibi bişeydi :)
    abi ben hayalet olmasını ancak avclığı ile doğru orantılayarak söliim
    ben kullandım iki makara 20 günde bitti ama hem çekeri yok hemde daha balık atlamadı desem yeridir elimde test aletim yok ki hayalet mi değil mi bileyim ama avcı değil biz fc misinayı avcı olsun diye kullanıyoruz bende hayalet ibaresi ile keklendim ama gözünü sevim samm dicle nin
    bide japon fc im var ona da pek içim sinmedi

14. ateş-01-34

ateş-01-34 onur ateş

Favori Kamış:
    dam quick tele spin
    Favori Makine:
    dam quick slr spin 850 fd
    En İyi Avı:
    levrek 4.5 kg
    Flourokarbon= Yüksek Maliyet=yazik!!!

Arkadaşlar bu FLOROKARBON misina çeşidine bir açıklama yapmak istiyorum.Bende her markanın var: Berkley vanish,vanish transition-cabelas%100 flouro,suguear invizble-Pline %100 flourokarbon.Bu markalar türrünün en kalitelileri.

Fakat şunu gözlemledim.Yazık ki o kadar para vermişim.Hiç değmez.Misina nın çapı ince olsun yeterli.

Balıkçılıkda en önemlisi yem seçimi.Siz yemi iyi seçin flourocarbon hikayesinide boşverin

Bu yalnızca piyasayı hareketlendirmek için yapılan bir üretim.Yazık o paraları vermeyin...

15. murad

murad Murat

İşin özü aslında bu, deneyip mukayese etmek. Ben yemli takımlarda köstekleri farklı misinalardan yaptım. Ancak net bir sonuca ulaşamadım. Daha önceki mesajımda bahsettiğim forum konusunda (FC mi ince misinamı?) Fc misinalarımı yoksa mukavemeti fazla ince misinalarımı (balığın fark etmemesi için) tercih etmemiz gerektiğini takip etmiştim. Keşke bu yorumlarınızı orda yapsaydınız bugün hayalet misina diye bir şeyin peşine düşmezdim. Selamlar.

16. lodoscubarbaros

lodoscubarbaros Barbaros Küpcü

Favori Kamış:
    savage gear bushvacker ve parabellum bombarda-siweida livina Daiwa Jigcaster 3.20
    Favori Makine:
    Okuma Ceymar 40
    En İyi Avı:
    33 cm mırmır,82 cm mıgıri
    oskar misina hakkında satıcı bir firmanın sitesinde ürün yorumlarında
    bu misinanın iğneye düğüm atarken kırılıp koptuğu yazıyor bir arkadaşımın amcasıda almış(bir kucak dolusu) o da aynı şeyi söyledi
    üstünde casperin resmi varmış

17. skoylu

skoylu Serdar KÖYLÜ

Favori Kamış:
    Olta, başkası olmaz..
    En İyi Avı:
    Büyük beyaz; 7 mt. Güney Afrika Açıkları..
    FC misina nerde ve ne avladığınıza bağlı olarak çok büyük fark yaratabilir, hiç bir şeyi değiştirmeyedebilir.

FC misinanın kötü tarafı çoktur. Zayıftır, düğüm tutmaz, uzamaz.
    İyi tarafıda çoktur. Sıyrılmaya dirençlidir, zor aşınır. Ufak tefek zedelenmelerde kopup gidecek güç kaybına uğramaz. Hassastır. Sudan ağırdır, batar. Gam tutmaz.

Ama FC misina bu özellikleri için değil balık tarafından fark edilemediği için tercih edilir. Basitçe, Galata'da kefal, Arnavutköy'de izmarit, Çubuklu'da çinekop tutuyorsanız fark çok büyük olacaktır. Elbette Galata'da çinekop tutarkende. Bunlar yorum değil, denenin görülmüş sonuçlar.

Basitçe, 0.10/0.10 ince takım yemli 0.20 / 0.20 FC takımdan daha az avcı olur. Ama her ikiside yeterince avcıdır. Fakat, ince takım bir kaç kullanımdan sonra eciş bücüş bir şey olur, FC aynen kalır.

OSCAR misina üzerinde bilmem kaç kilo diye sallama bir şey yazılmış bir misina. Böyle bol keseden kilosunu sallayan elbette başka taraftan da görünmez diye sallayacaktır. O yüzden bir allemi cihan olsa, alıp kullanmam, kimseye de tavsiye etmem. Süper olsa bile, sırf bu tüketicisini aldatma girişimi yüzünden boykot edilmeyi hakeden bir üründür.

Ha, iddiası oldu, çeker, çekmez gibisinden, dur dedim, bağladık teraziye asıldık, daha yazanın onda birine gelmeden pıt diye koptu gitti.

FC misina sağlam olsun diye alınmaz.

18. fish founder

fish founder Özgür

serdar bey'e sonuna kadar katılıyorum,
    oscar misinalar,
    * kesinlikle FC değildir,bildiğiniz mono'durlar,
    * üzerlerinde yazan çeker değerleri hayalidir,
    * her bobinden farklı bir metraj çıkma olasılığı çok yüksektir,
    * dolayısı ile markanın iddaa ettiği özelliklere haiz olmamasından dolayı,fiyatıda piyasada ki bir çok daha kaliteli ürüne göre çok yüksek fiyatlıdır,

19. aybey

aybey hasan

arkadaslar ben oskar kullandım ve asso. sufıx ve benzerlerinin hepsini test sırasında kesti ve kendisini kanıtladı... inanılmaz bir mukavemeti var.. bilginiz olsun şansınız bol olsun rastgele...

20. OskarÇağrı

OskarÇağrı Bora

Arkadaşlar Selam Ben Oskar Çağrı Balıktan uĞuR Oskar Misina Hem Fluro Karbon Hemde Suda Görünmesdir NasıL Görünmes Mi Oluyor Üzerinde Çıplak Gözle Göremeyeceğimiz Nokta Nokta Gözenekler Var Suya Girdiğinde 3 4 Metre Sonunda Bu Gözenekler Tamamen Doluyor Buda Suda Görünmemesini Sağlıyor Çekerleri De 30 Metreden Baz Alınıp Yazılmıştır Sebebi Balığın 1 Metreden DeğiL 30 Metreden Tutulmasındandır..Teşekkürler..