otomatik iğne bağlama makinası hakkında

Konu, 'İğneler' kısmında av.eren tarafından paylaşıldı.

1. av.eren

av.eren eren mülayim

Favori Kamış:
    iki rat kullanıyorum marka model bilmiyorum...!
    En İyi Avı:
    3.5 kg mercan
    arkadaşlar internette dolaşırken iğne bağlama makinası denen bir alet gördüm . sırf merakımdan bu neyin nesidir nasıl çalışır diye hemen sipariş ettim . 1 günde geldi. ama kullanamadım. beceremedim. üyelerimiz arasında bunu bilen varsa bana anlatabilirmi lütfen.

http://urun.gittigidiyor.com/ELEKTRONIK-KANCA-BAGLAYICISI_W0QQidZZ9622446

bu makineyi üstteki linkten bulabilirsiniz. ama sakın almayın . inanın elinizle bağlamak daha kolay gibi . belki de alışmak lazım .

2. mallaca

mallaca Halil Barış Şengül

Favori Kamış:
    Makinalı kamış olta,her türlü el oltası,rapala
    En İyi Avı:
    Kiloluk mırmır,Kiloluk iskorpit
    Sitemizde de bu aletin çalışması ile ilgili bir video olacaktı öyle hatırlıyorum.Sistem biraz karışık.Dediğin gibi elde bağlamak tecrübe kazandıkça hızlanıyor.12-14 no iğneleri bile 10-15 bağlamadan sonra hızla ve tam doğrulukla bağlayabiliyorsunuz.

3. ateş-01-34

ateş-01-34 onur ateş

Favori Kamış:
    dam quick tele spin
    Favori Makine:
    dam quick slr spin 850 fd
    En İyi Avı:
    levrek 4.5 kg
    Balıkçı dostlar;

Teknolojiye yenilmeyin...

Saygılar...

4. Conqueror

Conqueror Ahmet Fatih Eryılmaz

Favori Kamış:
    Silstar at makara 50 lik , Silstar Bx makara 50 lik ,Silstar 2,70 m iki adet kamış
    En İyi Avı:
    100 gr israil sazanı
    Benim gibi bağlayamaz o alet ben 4 çeşit iğne bağlama yöntemi biliyorum ne varsa bizde var gerisi yalan ,ben bir sigarayla 100 tane bağlayabiliyorum o kalem pille 500 tane vay be :D

5. stres_yapma

stres_yapma MURAT

Favori Kamış:
    Şamandralı olta
    En İyi Avı:
    Aynalı sazan 6,350 kg. lık. Gökkuşağı alabalığı 2,900 kg.lık.

bir sigarayı 4 e böler dört kişiye dağıtırsan 400 tane bağlarsın daha fazla bağlatmak istiyorsan sigaranın boyunu uzun tutman gerekiyor :D:D:D

6. Conqueror

Conqueror Ahmet Fatih Eryılmaz

Favori Kamış:
    Silstar at makara 50 lik , Silstar Bx makara 50 lik ,Silstar 2,70 m iki adet kamış
    En İyi Avı:
    100 gr israil sazanı
    Doğru :D:D:D:D bence mantıklı :D:D

7. merto3579

merto3579 MERT

Favori Kamış:
    BLAZER 3 MT RYOBI ECUSIMA 6000 VI
    En İyi Avı:
    ÇUPRA 500 GR
    uyarın için teşekkürler eren kardeş bence balığın zevkide herşeyini kendinin hazırladığı oltayla balık tutmak mesela acilen denizin ortasında bu aleti çıkarıp iğne baladığımı düşünemiyorum.

8. yolgezer

yolgezer Volkan DENİZ

Favori Kamış:
    LINEAEFFE TURNAFRESH
    Favori Makine:
    OKUMA POWER LINER PL 865
    En İyi Avı:
    turna-3 kg.(uluabat gölü)
  9. Suatreis

Suatreis

Bahsekonu aleti ilk defa 1984-85 senesinde, Tarabya da oturduğum zamanlar üzerimde balıkçılık konusunda emeği çokça olan seyyar oltacı Galip Amca da (Allah Rahmet Eylesin) görmüştüm. O tarihte dahi bu cihaz vardı. 2 sene önce daha gelişmiş versiyonunu Büyükçekmece de av bayiisi olan bir arkadaşımda gördüm ve bana 60 ytl fiyat söylemişti. Nasıl kullanıldığını sordum. Bilemiyorum, sipariş üstüne getirdim ama alıcısı gelmedi demişti. Bu alet hakkında gereklilik ancak gözleri bozulan yada ellerinde ciddi titremeler olan içindir kannatindeyim. Öyle, tak iğneyi haydala gibi bir konusu yok, sarım motoruna start vermeden önce ve sonrasında yine el emeği kullanılıyor. Yapılan bağın sağlamlığı ve kalitesi kontrolünüz dışında olacaktır. Başkaca efektler vermenin ise mümkün olduğunu zannetmiyorum.

Elimiz ayağımız sağlamken ve gözlerimiz hala görüyorken bu cihazı kullanmak abesle iştigal olarak değerlendilebilir. Bence bu cihazın balık buluculardan amaç kapsamında bir farkı yok. Amatörlük ruhu ile bağdaşmamaktadır.

10. carpe chasseur

carpe chasseur ORHAN

:)

uzun samsun içiyorsun sanırım malumassılana kadar yanmaz

11. taksim nargile

taksim nargile murat aslankök

Favori Kamış:
    el oltası ve kamı
    En İyi Avı:
    favorim mırmır
    ilginç bir alet. fakat işin zevki takımları elle yapmaktan geçiyor. bilgi transferi için yine de teşekkürler:) :)

12. sedatk

sedatk Sedat

güzel bir alete benziyor tam acemiler(ben) için.Gerçi bu sefer kararlıyım pazar günü gideceğim org. ustalardan yemek molasında iğne ve kurşun bağlama dersleri alacam:)

13. ufukturkay

ufukturkay

arkadaşlar daha öncede konusu geçmişt isanırım bu makina türkiyede yok diye biliyordum sitelerde yaptığım araştırmalada sadece yurt dışından getirte biliyormuşuz. ama ben bir site buldum ve aldım. çok işe yarıyor ve sağlamda bağlıyor iğnelerimi artık iğneler bağlarken elime batmayacak sitenin adresi www.teknodunyasi.com

14. themad2

themad2 Serdar

alp 100 köstegi 10 milyona baglıyor 60 milyona 1000 tane köstek baglatırım :D

15. kimyaci417

kimyaci417

Elektronik iğne bağlama makinesi

Arkadaşlar bu cihazın yeni bir modeli çıkmış. Ben bu sarı cihazdanda almış ve kullanmıştım yeni bulduğum cihaz bundan çok çok iyi. 2 pil ile çalışıyor. Motor ve dişlileri güçlendirilmiş ve diğerine göre daha zarif bir model. Tüm iğne boylarını rahatlıkla bağlayabiliyor. Bence artık iğne bağlamak çocuk oyuncağı. İlgilenen arkadaşlara duyurulur.

Detaylı bilgi için : www.havaifisekci.com

Ürünün resmi

Kullanım videosu