parçalı kamışın ek yeri gevşek

Konu, 'Kamışlar' kısmında mikadiel tarafından paylaşıldı.

1. mikadiel

mikadiel murat

Merhabalar
    Storm marka bir kamışım var görünüş itibarı ile kaliteli gibi duruyor. Artık yan sanayimi yada imalat hatasımı kamışın ek yeri çok çok sıkı tutmuyor . sert atış esnasında sık sık çıkıyor . ek yerinin sıkı tutması için ne yapabilirim.
    Bally gibi bir yapıştırıcı sürüp kuruttuktan sonramı sokmalıyım azda olsa yapıştırıcı biraz kalınlık yapar gibime geliyor . Uzun vadeli ve etkili bir çözüm yolu biliyor musunuz.

2. DÜSSELDORFLU

DÜSSELDORFLU Boran RESNE

Selâmlar Murat ,,

Kamisini ne zaman aldin ? Zira, eskilik yenilik, ayni kamistan almak isteyen arkadaslari uyarma veya normal karsilama acisindan önemli !
    Ikincisi, disi ucta catlak olup olmadigini iyice kontrol ettinmi ? Cünkü, böyle bir problem daha farkli malzeme kullanimi ve islem gerektiren bir husus.

Ama sadece , erkek ucun girdigi yerde "OYUN" tabir edilen ve gözle görülüp el ile hissedilen bir durumsa ,,,

Tavsiyem, MUM (elektrik kesintisinde evlerde kullanilan mum) sürerek problemi cözmen ! Prafin, vazelin, bal mumu gibi sartlardan etkilenen ve GECICI kalinlik yapan malzemeden uzak durmalisin !
    Yapistiricilarsa KALICI kalinlik yaparlar ve bazen donmalarina ragmen, girdikleri yerlerin ceperlerine iyice tutunurlar. Tekrar cikarmada , problem yasatabilirler.

MUM , SELOTEYP gibi malzemelerse, kullanilmalari netice veren, zararsiz ve sonrasinda kolay cikan temizlenen malzemelerdir.
    Simdiden kolay gelsin..

3. mikadiel

mikadiel murat

Teşekkurler Boran abi
    Kamışı gecen sene aldım devamlı olarak kullanmadığımdan seneden seneye; normalde kendisinden cok memnun olduğum geologic set lure 240 model kamışımla su ustu sahtelerle wtd yaparın daha zevkli geliyor sahteyi gördüğüm için.
    LRF modasına uydum storm denen kamışı aldım tipi mipi güzeldi ama hafif ağırlıkları uzağa atarken sert savurunca kamışı sık sık yerinden çıkıyor kalitesiz yapılmış ek yeri bir gevşeklik var . Satırım yan sanayi taklit bir ürün. Googleden aradım aynı kamışı bulamadım . vs..vs.. vs.. Resim göndermeyi becerebilirsem erkek ucunun en basında siyah bir bölüm var sanırım orası sert plastik degilde kauçuk filan olmalıydı. Erkek uc biraz gevşek kalıyor. Resim çekip ekleyebilirsem eklerim resimleri

Mum olayı sıkışan zor giren şeyler için yapılmıyor muydu ? Sıkışan fermuara vs mum sürer oyle açardık.

Ekli Dosyalar:

4. Nixdorf

Nixdorf Ayhan

Favori Kamış:
    N.S. KN Saltwater 802M, Savage Gear MPP 2,51
    Favori Makine:
    Daiwa Legalis 3000 SH, D.A.M. Quick FZ 30
    Merhaba Murat.
    Aynı sorunu ben de başka bir marka kamışta yaşamıştım.
    Kamışın erkek ucuna japon yapıştırıcısı sürüp tamamen kurumasını bekledim. Sonra ince zımpara ile istediğim kadar incelterek, istediğim kalınlıkta yamamı yapmış oldum.