Penn makinaları...

Konu, 'Makineler' kısmında Adil Akırmak tarafından paylaşıldı.

1. Adil Akırmak

Adil Akırmak Adil Akırmak

Penn makinalarda suan oldukca uygun indirimler mevcut.Artık bir penn sahibi olma zamanı geldı sanırım:)
    Teknede yemli ve kursunlu dip sırtısı olmak üzere 2 farklı yöntemle kullancağım makinanın yedek kafası benım için oldukça önemli.
    Sizin kulllandıgınız pennler hakkında tavsiyelerinizi almak istiyorum avantaj dezavantaj gibi.Cünkü bir cok model var fierce,sargus,ssm'ler battle gibi ve hangilerinde yedek kafa var nette hiç bir bilgi bulamadım.

2. Balikci34

Balikci34 selim

Favori Kamış:
    Sportex,Shimano
    Favori Makine:
    Shimano,Daiwa,Dam,Abu
    En İyi Avı:
    Turna
    Makina ayağı altında USA yazmayan hiç bir penn makinaya Dokunmayın derim...

3. Adil Akırmak

Selim abi Türkiye de var mıdır peki?

4. oguzhansukur

oguzhansukur oğuzhan

penn düşünüyorsanız penn spinfisher öneririm. çevremde birçok kişi kullanıyor memnun kalmayan duymadım.Çok yakın bir av arkadaşım geçen hafta internetten 285tl ye spinfisher 6500 aldı eline aldığın zaman makine bir farklı duruyor.Penn makinelerde yedek kafa çıkmıyor diye biliyorum

5. kilim1

kilim1 Mehmet

Bende Penn Affinity düşünüyorum. Makineyi elime aldığımda biraz ağır geldi ve bu ağırlık beni ürküttü. Kullananlar varsa yorum yazarlarsa sevinirim. Ayrıca Mono yazan kafaya örgü saran varmı?

6. Balikci34

Balikci34 selim

Favori Kamış:
    Sportex,Shimano
    Favori Makine:
    Shimano,Daiwa,Dam,Abu
    En İyi Avı:
    Turna
    Elden düşme ikinci el olarak belki bulabilirsin Adil,ebay'de bulmakta zorlaştı USA modellerini...

7. winchester2011

winchester2011 m.asım yeşildağ

penn

Mehmet iyi günler Penn affinity 7000 veya 8000 kıyıdan yemli avlar için ideal makineler.Ben penn surfblaster 8000 aldım ancak makine affinity e göre büyük ve ağır o yüzden sattım ama tank gibi.Affinity 7000 oldukça uygun makine kıyıdan avda az ağır olması insanı fazla rahatsız etmez sanırım ve de yedek kafa var..Benim tavsiyem tica samira long cast 5000 surf olurdu ancak türkiye satışı yok ben kullanıyorum ve memnunum.

8. kilim1

kilim1 Mehmet

Mehmet Abi çok sağol, iyisindir ihşallah. Penn Affinity yorumlarını inceledim biraz, yorumlar gayet iyi fakat Ultegradan sonra Penn'in ağırlığı yüzünden içime sinmedi. Şu an nerdeyse Daiwa gözüm kayar gibi. Ama Tica'yıda incelerim. Zaten bırakma için düşünüyordum onda ağırlık o kadar önemli değil ama, yinede birincil makineye istediğim zaman döndürme opsiyonu olsun isterim.

9. Adil Akırmak

Yani aklımda 300-400 tl civarı bir fiyat var.Kullanım alanıma bakıldıgında öne cıkan modeller raw 2 falan oluyor.Fakat yeni bir marka arayışı penn isminin karizması altında kaldım galiba:)
    Bir cok kişiden övgüyle bahsedince özellikle sargus battle spinfisher modelleri üzerinde yoğunlastım.

10. onat

onat turhan onat

Penn SSM 6500, Penn Battle II 6000 ve Penn 704z makinelerim mevcut.Hepside çok iyi makinedir.