Pratik çok köstekli dip takımı yapımı

Konu, 'Olta Düzenekleri ve Yeni Sistemler' kısmında RainboW tarafından paylaşıldı.

1. RainboW

RainboW Sertan

Selamlar;

Kullandığım dip takımı bağlama yöntemini paintte çizerek sizlerle paylaşmak istedim. Çok kısa bir sürede takım hazırlanabiliyor. Resimde 2 köstekli takım için çizim var ama köstek sayısını kurallara da uymak şartı ile çoğaltabiliriz...

1. adım misinamızın takımı oluşturmak için alacağı şekli göstermekte.

2. adımda resime soldan bakacak olursak ilk halkamız kurşun için, 2. halka 1. köstek 3. halka 2. köstek ve son halka klips için ... Düğüm yerleri kırmızı noktalarla belirtilmiştir.

3. adımda oluşturduğumuz köstek halkalarını bedene 3-5 mm mesafeden kesiyoruz ( kırmızı paralel çizgi ). Bunlar kösteklerimiz olacak. Köstek boyunu halkanın çevre uzunluğuna göre göz kararı yapabiliriz. misinayı düğümden 3-5 mm kestiğimizde halkaların çevre uzunluğu boyunda kösteklerimiz olacak.

4. Son adımda dip oltamızın almış olduğu şekli görüyoruz.

Unutmadan; 2. adımda halkaları biraz geniş tutarsak iğneleri bağlamak için yeterli mesafemiz kalacak ve köstek boyunu rahatlıkla ayarlayabileceğiz...

Saygılar...

2. AkÇ@Y

AkÇ@Y Murat

Çok teşekkürler:)

3. Suatreis

Suatreis

Oldukça pratik bir yöntem.

Emek harcayarak bizlerle de paylaştığınız için için teşekkür ederiz. Bu yöntemi en kısa zamanda kendim uygulayarak foto halinde yayınlamaya çalışacağım. Başka bildiğiniz alternatif yöntemler var ise onlarıda memnuniyetle bekliyoruz.

4. saitcan

saitcan İSMAİL

Favori Kamış:
    el oltası
    En İyi Avı:
    850 gr mercan 700 gr çupra .
    Sertan kardeşim paylaşımın için çok sağol emeğine sağlık .bu yöntemi 8,10 sene evel bir arkadaşımda görmüştüm çok rıhat çok pratik yanlız misinalar düğüm kısmında bir birinin üzerine bastığı icin çabuk kopuyor bundan biraz daha zor ama çok daha sağlam yöntemler var