Rastgeleder-Av Doğa Dergisi İzcilere Balıkçılık Semineri Gerçekleştirilmiştir

Konu, 'Genel Konular' kısmında remorg tarafından paylaşıldı.

1. remorg

remorg Tuncer

Rastgeleder-Av Doğa Dergisinin birlikte düzenlediği İzci Grubuna Balıkçılık Semineri Gerçekleştirilmiştir.

Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü Ankara Gençlik Merkezinde 07.05.2010 tarihinde gerçekleşen Balıkçılık seminerimizin ilk ayağı Rastgeleder-Av Doğa Dergisinin katkılarıyla gerçekleşmiştir. İkinci Seminerimiz 14.07.2010 tarihinde gerçekleşecektir.

Rastgele-der Rastgelebalıkçı Amatör Olta Balıkçıları Derneği Üyelerinden;
    Tuncer Ünal,Şule Ünal,Umut Demir,M.Hakan Başar,Metin Karagöz, Atilla Beşiroğlu, Kutsiye Beşiroğlu ve Nusret Kılıç'ın destekleri ile gerçekleşen seminerde Av-Doğa Dergisinden Sn.Kamil Üçbaş'a ve Bülent Kutluca'ya vermiş olduğu destek için teşekkür ederiz.

Emeği geçen tüm dostlara ayrıca teşekkür ederiz.

Son düzenleme: 9 Mayıs 2010
  2. PACO

PACO Umut DEMİR

Dernek işlerine girdim gireli ilk defa bu kadar duygu yoğunluğu yaşadım,mutlu oldum. Emeği geçen herkese çok teşekkürler.Tüm arkadaşlarım keşke orada olsaydı ve aynı havayı solusaydı,sanırım beni en iyi o gün orada olup aynı havayı tenefüs edenler anlar.

3. mhakanbasar

mhakanbasar Mustafa Hakan BAŞAR

Favori Kamış:
    SHIMANO VENGEANCE SPIN 2,10
    Favori Makine:
    Spro Red Arc Tuff Bady
    En İyi Avı:
    turna 102 cm 8,5 kg
    Amatör olta balıkçılığının ülkemizde gelişmesi vede sürdürülebilirliğiniN sağlanması adına Ülkemizin kurulan ilk derneği Rastgeleder'in bir üyesi olarak gerçekleştirdiğimiz ve gençlerimize yönelik Türkiye'de ilk defa gerçekleşen bir etkinlikte yer almaktan dolayı gurur duydum vede mutlu oldum..Gelecekte tüm kitlelere yayılacağını düşündüğüm bu tür faaliyetlerde tüm gönül dostlarının katkılarını bekliyor olacağım..Saygılarımla...

M.Hakan BAŞAR
    Rastgeleder Yönetim Kurulu Üyesi

4. point.shot

point.shot rıfat kayar

Favori Kamış:
    Spro Precision Hot Spin 210 cm 5-15 gr
    Favori Makine:
    Shimano Stradic 3000FI
    En İyi Avı:
    Anadolu Alası Gökkuşağı 63cm
    İşte budur!

Yukarıdaki insanlar verdikleri emeklerle ülkemizdeki amatör balıkçılığın doğru şekillenebilmesi için ağacı yaşken bükmeye gayret eden, kendi imkanları doğrultusunda bunu başarmak için hiç bir karşılık beklemeyen vefalı insanlardır.

Pek çoğumuzun eğitim eğitim dediği zamanda icraat diyen ve bunu başaran insanların gerçekleştirdiği bu seminer hem ilk olması açısından hem de devamının geleceğini işaret ettiğinden benim için her türlü takdirin en üst seviyesinde yer almıştır.

Gönüllü olarak su kenarındaki insanlara bireysel çabalarımızla dilimizin yettiği kadar sularımıza, balıklarımıza yapılan saldırıların anlatılması bir yada birkaç kişi kapsarken, bu seminer hatanın daha baştan önüne geçilerek verilen doğru bilginin sonraki kuşaklara da aktarılması için eşsiz bir çalışmadır.

Görsel malzeme sunumundan, arkadaki slayta varana kadar emeğin çok rahat göründüğü bu gayretli çalışmanızı tebrik ediyorum.

Başarılarınızın ve çalışmalarınızın devamını yürekten diliyorum

5. simendifer

simendifer Sennur

Geçen gün Atilla ağabeyle msnden sohbet ederken konudan epey bahsetti ve çok sevindim. Sitede de yazmalıyız demiştim ama fotoğraflarla birlikte hazırlanacağını söyleyince konuya hiç değinmedim. Açılması iyi olmuş.

Bunun yanı sıra, söylemek istediğim bir kaç şey var tabii. Bugüne dek, amatör balıkçılık derneklerinden en büyük beklentim buydu diyebilirim ama gerçek anlamda böyle bir adım atılmamıştı. Ve biliyorum orada bulunan ve emek vermiş insanların tamamının da yıllardır istediği buydu ama ancak şimdi gerçeğe dönüştürülebilmiş.

Amatör balıkçılığın, küçük yaşta benimsetilerek, balıkçılık konusunda bilinçli bir neslin yetişmesine katkıda bulunmak, balıkçılık açısından ilerisi için atılacak en büyük adım diye düşünüyorum. Emeği geçen herkesi kutluyor ve mevcut tüm derneklerin de aynı konuda faaliyet göstererek, bilinçli bir neslin yetişmesine katkıda bulunmalarını temenni ediyorum. Hiç değilse çocuklarımız, bizler gibi bu konuya sonradan vakıf olup, başkalarına da öğretmek için bu denli çaba sarfetmek zorunda kalmasınlar. ;):)

6. remorg

remorg Tuncer

Sevgili Balıkavı.net ailesi;

İnternet forum hayatına başlamış olduğum sitede heyecanla paylaştığım ve hayal kırıklığına uğradığım konu için herkesten şahsım adına özür diliyorum.:(

Neden hayal kırıklığına uğradım. Yasadışı avla uğraşmak, insanları doğru malzeme ile limitler dahilinde avlanmalarını sağlamak ve yanlışları düzeltmek forum üzerinde birbirimizi yargılamaktan çok çekirdekten eğitimle sağlanabileceğine inanarak yola çıktık.

Seminerin 07.05.2010 tarihinde Avcı etiği, Ülkemizdeki balıklar ve Balık avında kullandığımız malzemelerin işlendiği seminerimizin ikinci ayağında 14.05.2010 tarihinde izcilerimizle Tebliğ ve yasal düzenlemeler ve avlanma şekillerini paylaşacağız. Üçüncü ayağı olan 22.05.2010 tarihinde hep birlikte su kenarında avlanma şansını yakalayacağız.

Yıllar boyunca eğitim şart dediğimiz bir ortamda Türkiye'de ilk kez hiçbir sponsor kullanılmadan yapılan bir seminerin böyle bir aile içinde önemsenmediğini görmek üzücü. :mad:

Tuncer Ünal
    Rastgeleder Yönetim Kurulu Başkanı

7. Bahadır Sarıca

Bahadır Sarıca Bahadır Sarıca

En İyi Avı:
    Levrek, bir sonraki
    Harika bir çalışma olmuş.
    Böylece neyi, nerede, ne zaman, nasıl kullanacağını bilen bilinçli, doğa dostu gelecek nesilleririz oluşacak. Sivil toplum örgütlenmeleri inşallah artarak çoğalır.
    Bu çalışmaya emek verenleri canı gönülden kutluyor, tebrik ediyorum.

8. balık kurdu

balık kurdu ercan

En İyi Avı:
    4 kilo civarı kofana
    evet ! ''eğitim şart'' dediğimiz bu ortamda, kendi adıma, bu konuyu gözden kaçırdığım için özür dilerim. yaptığınız çok önemli bir eylem arkadaşlar. amatör avcılık, balık nesli korunacaksa; sirküler, limitler, bir yere kadar. en etkili mücadele yöntemi bu kanımca. bilinçli, doğa tutkunu amatörler yetiştirmek.
    bu bağlamda; üstüme düşen birşey varsa, (elimden geldiğince ) seve seve yapmaya hazırım
    iyi ki varsınız arkadaşlar ! iyi ki aramızdasınız....:)