Reel28-Trofe sinarit 2 (Ustama İthafen)

Konu, 'Denizlerimizden Güncel Av Raporları' kısmında REEL28 tarafından paylaşıldı.

1. REEL28

REEL28 ÜMİT

Favori Kamış:
    1.71 Boyunda kanlı canlı bir japon:)
    Favori Makine:
    1.71 boyunda kanlı canlı bir japonun zekası :)
    En İyi Avı:
    1.71 boyunda kanlı canlı bir japonun dostluğu..
    Bir perşembe sabahı raporuyla tekrar merhaba arkadaşlar,
    Geçen gece çıktığım avda sahteye kuvvetli bir vuruşun ardından her zamanki klasik mücadele başlamıştı .Tamam ,oldu dediğim anda makine kafasının fıldır fıldır dönmesiyle neye uğradığım şaşırdım ve ardından makinenin kolu da boşa çıktı .Makinenin dişli sıyırdığınıda çok geçmeden anladım. O esnada reflex olarak örgü ipi yakaladım ama o da ellerimi yakınca bırakmak zorunda kaldım ve 0,06 mm kalınlığındaki ipimde koptu.şoku atlatınca makineyi elime aldım ve örgünün makinenin sağına soluna dolaştığını gördüm.Bu arada makineyi kontrol ettim kafa fıldır fıldır dönüyor ve sarma koluda tamamen boşta.(Makinenin 550$ civarında olduğunu belirteyim.Son derece güvendiğim ve böyle bir olayı beklemediğim bir makineydi yani)
    Akşam konuyu mehmet abiye (sargoz35) açtım ,biraz kritik yaptık. şu an mevsimi olduğunu ve vatoz olabileceğini söyledi.Tabiki balığı göremediğimiz için ne desek boş ,her ihtimal mümkün.Fakat şimdiye kadar böyle bir kuvvetle karşılaşmadığımı da söyleyebilirim.
    Bu gibi balığı göremeden kaçırdığı durumlarda insan gerçekten kötü oluyor.Hani kıyıya getirsem ve ne olduğunu gördükten sonra kaçsa eyvallah:)
    Av sonrası iş yerinde ve evde kafa sürekli bununla meşkuldü tabi.Neydi ,nasıl oldu vs. vs.
    "Demekki hala acemiliğimiz varki bir yerlerde hata yaptık" diyerek bu konuya son noktayı koydum.
    Gün boyu aynı yere gitme planları kafada tur attı tabi:D son günlerde gece ikide üçte kalkıp ava gitmek ve sabah işe gitmek epey yordu bünyeyi.sağ kolun durumu zaten malum,yasine emanet ettik:)bir gün bir yerde kolu bırakıp geleceğiz hayırlısı bakalım:D Akşam yasin ile biraz msn geyiği yaptıktan sonra ,doğru aileden sorumlu bakanımız deniz hanımın yanına kedi yavrusu gibi sokuldum:D sağolsun hep anlayışla karşıladı,gitme olmaz vs. gibi tafralar yapmadı ama son günlerde avın dozunu kaçırdığımın farkındayım:D
    Tabi bende kaşıntı başladı,nerden girsem ,konuyu nerden açsam vs. derken takımları salonun ortasına getiriverdim:D Hani belki sorar "balığamı gideceksin"diye ve bende konuyu açarım böylelikle:D :D Ya arkadaş insan bir şey der,kıvranıp duruyoruz gözünün önünde:laughing: hiç oralı olmadı kendileri:D Baktım olacak gibi değil bari hamleyi ben yapayım dedim:D "hava çok güzel balığıma çıksam acaba"diye bir laf attım ortaya:D "istiyorsan çık ama omuzuna dikkat et" dedi.Eh bu lafın üstüne ben dururmuyum:)zaten muhtemelen 10-15 gün kadar tekrar bir av şansım olmayacak ankarada olacağım.Sadece yasin kardeşim bakanlıktan izin kopartabilirse haftasonu onunla bir av yapacağım ondan sonra takımlar biraz dinlenecek:D (Evi pırıl pırıl yap yasin,o izin bize lazım:laughing: :laughing:
    Gece saat 03 gibi süleyman amcanın bahçesine ve solucanlarına ilişmeden doğru avlağa doğru yola çıktım.:)
    Avlakta son kontrolleri de yaptıktan sonra spin takımını salladım.
    saat 4 oldu, saat 5 oldu ama hala tek bir hareket yok.
    saat 06 olmuştu ki ortalama 40 metre mesafede olan takıma küt diye bir vuruş aldım,anında sert bir tasma...ve işte olmuştu..Meşhur kafa darbesi başladı.Ben içimden dua etmeye başladım ne olur görmeden kaçmasın diye.Kamış U şeklinde ve düzelmesi mümkün değil.Yüklendikçe yükleniyor..bir ara sanıyorum aralıksız 15 metre kalama açtı ve ilginç bir şekilde tak diye durdu,hiç bir hareket yok.Hafiften yüklediğimde bana doğru gelmeye başladı.Bu şekilde kıyıya 4-5 metre kalana kadar itirazsız geldi ve kıyıya yaklaştığında yine aynı klasik hareket,geri bastı.Yavaş yavaş üzmeden ,kırmadan kıyıya yaklaştırdım ve yaklaşık 4.5 KG gelen prenses artık karadaydı.
    Bu balık daha önce bir balıkçının oltasını ziyaret etmiş ve takımı koparmış.Ağzında hala iğne ve 1 karış, 0,45 mm olduğunu tahmin ettiğim misina parçası taşıyor,resimledim zaten.
    Ara vermeden önce ki belki de son avımda da bu güzelliği almak nasip oldu.:)
    Yazın japonya seyahatimde tanışmış olduğum,balık avı konusunda bana tüm bildiklerimi unutturan,ustalığına ve her şeyden önce insanlığına hayran olduğum,takım-yem,hava-su durumu,avlanma taktikleri ve günlük raporlarıyla beni sürekli yönlendiren ustam,dostum,üstadım kiyoshi 'ye teşekkürü bir borç biliyorum.Bu raporları ona borçluyum. "İYİKİ VARSIN ÜSTADIM..." Kendisi çeviri yardımıyla raporlarımı sürekli takip ediyor,bir usta için en büyük gurur emek verdiği insanın başarılarını izlemek olsa gerek diye düşünüyorum.
    Gelelim yasine,:D
    yasin o geceki azmin beni gerçekten ciddi anlamda şaşırttı.Ben öyle usta değilim,sadec kendi bildiklerim dahilinde,4x4 bir balıkçı olana kadar iki elim yakanda bilesin:) Benden kurtulamazsın kardeşim.:) Bu kadar uzun rapor yazmazdım ben aslında volex huyumu bozdu uzun raporlarıyla:D ,yılların birikimi demekki:D Madem bu kadar yazdık özkan kardeşimize de laf sokmazsak olmaz:)özkan biraz hareketlen yahu,kendine gel:)
    Hepinize bol trofeli avlar dilerim arkadaşlar ,Rastgele...

SON OLARAK BİR ÖNCEKİ SİNARİTLE BİRLİKTE ÇEKİLEN BİR RESMİ DE PAYLAŞALIM Kİ"AYNI BALIĞI TEKRAR TEKRAR RESİMLİYORSUN DEMESİNLER":D

2. BİGFİSH35

BİGFİSH35 EVREN GÜMÜŞ

Favori Kamış:
    CAPTAN
    Favori Makine:
    DAM FD965
    En İyi Avı:
    PALAMUT 752GR
    iLK TEBRİK BENDEN GELSİN DOSTUM SENİN RAPORLARIN SAYESİNDE SİTEYE ÜYE OLDUM VALLA :D HENÜZ İMZA AYARLARI PROFİL RESMİ FALAN YAPAMADIM EN KISA ZAMANDA AYARLARI YAPIP TANIŞMA MESAJIMIDA ATACAĞIM.TÜM DOSTLAR KUSURUMA BAKMASIN...

EVREN GÜMÜŞ

3. roy

roy roy

Favori Kamış:
    Ron Thompson heavy telecoast, daiwa crossfire,lineaeffe extreme,Pezon&Michel Rafale pro pike
    Favori Makine:
    Daiwa tournement entoh 5500, Mitchell compact gold 7000 , Okuma Razor 65, Daiwa procaster A 4000
    Keyifle okudum. Tebrikler

4. REEL28

REEL28 ÜMİT

Favori Kamış:
    Favori Makine:
    En İyi Avı:
    Teşekkür ederim evren.

5. Adil Akırmak

Adil Akırmak Adil Akırmak

Ümit abi gecen avda kacırdıgın balığın vatoz oldugunu düsünmüyorum senin avlagına yakın bir noktada gecen yıl sahteme 6 kg lık vatos yapısmıstı sanki poset takılmıs gibi ben hamle yapmayınca oda yerinde kalmayı tercih ediyor sanki cuval cekiomussun gbi bir his yani o avda 0.28 lik misinadan sadece ben yüklenince kalama almıştı.
    Trofe sinarit olmasın:)

6. REEL28

REEL28 ÜMİT

Favori Kamış:
    Favori Makine:
    En İyi Avı:
    Teşekkürler

7. REEL28

REEL28 ÜMİT

Favori Kamış:
    Favori Makine:
    En İyi Avı:
    Adil her şey mümkün.Balığı görseydik öyle kaçsaydı içimizde kalmazdı enazından:D

8. volex21

volex21 Volkan

Favori Kamış:
    Okuma V System 2.40 Lineaeffe Spirit Surf 3.90 (fiyat performans 9/10)
    Favori Makine:
    Spro Red Arc 20'lik (Fiyat/Performans : 8/10)
    En İyi Avı:
    Levrek (57 cm - 2.100 gr ) Sargoz (700 GR kadar) Palamut (40 cm üzeri), Lüfer 40 cm, Çipura 950 gr
    Ohaaa adam yer bu balık, o nasıl dişler öyle. :D

Ver balığımı Ümit, o köstek benim Dikili'de kopardığım köstek. :)

Rapor da çok ciks olmuş, güldürdün beni. Kıvran kıvran, bende kıvranıyorum zaten senin raporları gördükçe. Yenge izin vermez inşaallah bi dahaki sefere. :D:D:D

Şaka bi yana, tebrik ederim kardeşim. Balıkları sakın yeme, her tuttuğunda hepsini poşetlerle çıkart fotola. Ben bile şüpheye düşüyorum artık. :)

Şu japon'un msn adresi varsa versene. :D:D:D

Haydi rastgele... (Levrek değil çok şükür)

9. REEL28

REEL28 ÜMİT

Favori Kamış:
    Favori Makine:
    En İyi Avı:
    Teşekkür ederim ,levrek mi istiyorsun yani ? söylemen yeter:D yatırırız bitane senin için :laughing:

10. Beyazzmavi

Beyazzmavi Ferhat

Favori Kamış:
    Shimano Surf Leader Bx..
    Favori Makine:
    Shimano Stella 8000pg...
    Hocam seni daha yeni tebrik etmedik mi :p
    Valla hızına yetişemiyoruz. :)

Bu arada dyneema misinanın ucuna floro karbon misina kullanıyormusun ?
    Yoksa sahteyi direk mi bağlıyorsun. ?

Bu arada ipinin rengini de yazarsan 10 numara olur. ;)

11. volex21

volex21 Volkan

Favori Kamış:
    Okuma V System 2.40 Lineaeffe Spirit Surf 3.90 (fiyat performans 9/10)
    Favori Makine:
    Spro Red Arc 20'lik (Fiyat/Performans : 8/10)
    En İyi Avı:
    Levrek (57 cm - 2.100 gr ) Sargoz (700 GR kadar) Palamut (40 cm üzeri), Lüfer 40 cm, Çipura 950 gr
    Ben levreğe, levrek demem, sahtemle kendim tutmadıkça. :D

Yatırma boşver, yatığı makbul değilmiş zaten. :D

12. fztyasin

fztyasin yasin özkan

Önce senin ustana böyle bir çırağı ustalaştırdığı için teşekkür etmek gerekiyor ustam benim :)

Ellerine sağlık valla, önceki gecenin intikamını almışsın. Sen telefon açınca bu sefer dana falan çektin heralde diye düşünmeye başlamıştım, hatta senin çektiğin danaya bayramda birlikte gireriz biz de kurbanı beleşe getiririz diyordum sen yine balık (pardon canavar) çekmişsin :)

Bu arada senin bakanla benim bakanı bi tanıştırsak mı acaba ya belki ben de bu kadar kolay izin koparabilirim :D (ama benimkisi senin bakanı kandırıp senin de kırmızı kart görmene neden olabilir baştan söyliim :D:D)

Ustam sen beni bıraksanda kapıdan kovsan bacadan girip, gerekirse uzun menzil gece görüşü dürbün alaraktan uzaktan seni izleyip kapabildiğim herşeyi kapmaya kararlıyım :D:D:D

Tek sorun benim evden izin durumu, bu raporu akşam hanıma gösterecem "Bak ustam gidiyor, bir daha bir süre balığa gitmeyecek" diyerekten izin almaya çalışacağım.

İkinci plan da özkanı yanıma alıp eve gidip ağlama duvarı misali izin isteme, yine olmadı gece hanımla çocuk uyuyunca kaçarım evden :D:D:D

Özkan bence bu sefer seni şaşırtacak, 1 yıldır birlikte avlanıyoruz Özkanla ben hiç bu kadar istekli görmemiştim onu :D:D:D Canavarları görünce kendinden geçti

Dip Not: Bir önceki konuna altyazı geçmiştim bu raporun geldiğine dair, Kendimi haberci gibi gördüm, meslek değiştirebilirim sanırım :D:D:D

13. REEL28

REEL28 ÜMİT

Favori Kamış:
    Favori Makine:
    En İyi Avı:
    teşekkürler,
    direk bağlıyorum.İp 0,06mm fosforlu sarı.

14. REEL28

REEL28 ÜMİT

Favori Kamış:
    Favori Makine:
    En İyi Avı:
    Dik oturturuz abi :laughing:

15. Safa Sunay

Safa Sunay Safa Sunay

Favori Kamış:
    Lineaeffe Sorrento 4.30 ,Okuma V System 2.70 10-40gr
    Favori Makine:
    Okuma Blue Hawk,Okuma Safina Pro spa25
    Üstadım tebrik ederim sahiden çok güzel bi rapor olmuş balığa hiç girmicem kalbim sıkışıyo daha irilerinin rasgelmesini dilerim iğneniz keskin olsun.

16. REEL28

REEL28 ÜMİT

Favori Kamış:
    Favori Makine:
    En İyi Avı:
    Sağol yasin ,bu bakanları tanıştırma işi kafama yattı :D iki kadın bir araya gelince yapacakları şey dedikodudur,o dedikodu esnasında biz ava gider geliriz haberleri bile olmaz:laughing:
    Ama şu an en mantıklısı temizliği halletmen gibi görünüyor :D o özkanın uykusuna açacam ben merak etmesin o:laughing:

17. REEL28

REEL28 ÜMİT

Favori Kamış:
    Favori Makine:
    En İyi Avı:
    Safa teşekkür ederim ,daha iyilerini tutman dileğiyle.

18. blue ocean

blue ocean Halil

Favori Kamış:
    cobra420 sorf/cornoran black star 2.70
    Favori Makine:
    daiwa bg30/catana 30
    En İyi Avı:
    3 kg .balon
    Ümit sen balık yakalamasanda raporlarını okumak keyif veriyor.Tebrik ederim çok güzel balık.Bu arada ustanada selam söyle..

19. ckaratep

ckaratep Caner

Favori Kamış:
    Remixon 240 Spin
    Favori Makine:
    Sweepfire E3000
    En İyi Avı:
    Spin öğreniyorum..!
    tebrikler Ümit.
    şu takım-yem,hava-su durumu,avlanma taktikleri ile ilgili bilgilendirme yamayı düşünüyor musunuz :D en azından kenarından köşesinden

20. REEL28

REEL28 ÜMİT

Favori Kamış:
    Favori Makine:
    En İyi Avı:
    Teşekkür ederim,
    Abi bi karışıklık olmasın :confused: Balık olmadığında rapor açmıyorum ben:)
    Kesin volex ile karıştı olay:D