Rekor devler,Sarıkuyruk Akyalar,boğuşmalarımız

Konu, 'Denizlerimizden Güncel Av Raporları' kısmında Vedat Abayoğlu tarafından paylaşıldı.

1. Vedat Abayoğlu

Vedat Abayoğlu Vedat Abayoglu

Favori Kamış:
    Shimano Game ARC
    Favori Makine:
    Okuma V system
    En İyi Avı:
    Sarıkuyruk
    Değerli Üyeler

Aslında çok yorgun olmama rağmen uyku tutmadı ve heyecanla sizlere Saroz Körfezi civarlarında,dün yaptığımız,hayatımızın en büyük trofeleriyle boğuştuğumuz,her üçümüzünde omzundan dizinden ve belinden sakatlandığımız avımızın resimlerini,av hikayesini sunuyorum.

Bazı cevabi mesajlarımda gayet iddialı olarak ileriki aylarda çok iri balıklar yakalayacağımızdan bahsetmiştim.

Av partnerlerim,bizzat yetiştirdiğim,ufuklarını açtığım,cesaret,kabiliyet,azim ve tutkularıyla,sanırım en müstesna avcı hüviyetine ermiş,başta Muharrem Kürümoğlu olmak üzere,Sinan Çetin ve Efe Ruhi kardeşlerimdir.

İkisi kendi kızım yaşlarında ,diğeri 50 yaşlarında bu kardeşlerim olmasa,elbette ben böylesine müstesna avları yapabilecek imkanları bulamazdım.

Huzurunuzda kendilerine bir kere daha teşekkür ediyorum.

Şu anda yazmakta dahi zorlanmaktayım.Kolay değil,yakalanan en büyük akyalardan bazılarıyla boğuşmak,resim çekeceğim diye kucaklayıp kaldırmaya çalışmak.

Daha evveline kadar 50 kg'lık çimento torbasını kaldırabilir zorda olsa taşıyabilirdim.
    Bunu kaldıramadım,ya kuvvetten düşmüşüm,ya kaygan yada daha ağır.

Bir makaram dağıldı,emektar GS 9'um dayandı ama 0,60 leader misinam dayanamadı.

Bazı devler o sularda şu sıralar ağızlarında 320 ve 400 gr Jiglerle dolaşmaktalar,inşallah kurtulabilirler.

İlişikte bazı kareleri sunuyorum,videosunuda bilahere yüklerim.

Sevgi ve saygımla kalınız

Yolumuz uzunda,arada motor yatın dümenine bende geçtim

Grup ve ben,sanki az sonra başlayacak boğuşmanın öncesindeki sakinlik.

Güçlü,kuvvetli bir adamım,Çimento torbasını kucaklayabilir ve taşırdım.Ama bunu yerden kaldıramadım,ya kaygandı,yada daha ağırdı,bilemiyorum.

Ağızı ayakkabımı rahatca alabilirdi,Zaten uzun livarımıza ancak yarısı girebildi.

Dedv balığı tekneden,bağlayıp suya atıp sonrasında iki kişi çekerek yukarı alabildik.

Sereserpe uzattık limana,dururmuyum yatıverdim yanına

Lütfen inanınız bu balık yukarı alabildiğimiz.İki tanesini,helede Sinanın yarım saatten fazla boğuşup,nihayetinde aldığı kalama yüzünden misinasının bitip sonrasında koparttırdığı bir tane varki,sanırım rekor olabilirdi.

72 Metrelerde yapıştırdığım,ancak sanırım GS 9'klasik makaramın yavaş devri yüzünden tam havalandıramadığım,sonrasında batığın biryerlerine dalıveren birtanesiyle boğuşmam enteresandı.

Saldım birkaç metre misina,serbesleyince yürüdü,bende tüm gücümle asılıp kaldırdım batıktan,ama ne yazıkki mücadelemin on dakika kadar sonrasında oda koparttı.İhtimalki batığın saçı leader misinamı zayıflatmış olmalıydı.

Yamashita 320 gr benbe beyaz jige fosforlu kalamar sahtesi giydirerek avlandım,ama ne yazıkki koparttırdım.

Rövanşı havalar yatık olursa haftaya,yeni Salina 16ooo makaramla icaplarına bakacağım.

Sevgiler

2. yücel arıtoprak

yücel arıtoprak yücel ARITOPRAK

Favori Kamış:
    SHIMANO
    Favori Makine:
    SHİMANO
    En İyi Avı:
    HENÜZ İYİ DİYEBİLECEGİM AVIM YOK
    vedat bey ilk tebrik benden olsun :)
    okurken o heyecanınızı bende yaşadım ne buyuk bir mutluluktur bu
    allah bizede nasip eder inşallah
    :)SAYGILARIMLA

3. mehmetcelik33

mehmetcelik33 mehmet celik

vedat abi maşalllahın var çok güzel av yapmışsınız.avlarınızın devamını diliyorum.

4. Vedat amca, denize açıldığınızdan itibaren biri sizi gözetleyip naklen yayın yapsa reyting rekorları kırar. Videoları ihmal etmeyin.

Tebrik, takdir, teşekkür kelimeleri yeterli mi bilemiyorum.

5. volex21

volex21 Volkan

Favori Kamış:
    Okuma V System 2.40 Lineaeffe Spirit Surf 3.90 (fiyat performans 9/10)
    Favori Makine:
    Spro Red Arc 20'lik (Fiyat/Performans : 8/10)
    En İyi Avı:
    Levrek (57 cm - 2.100 gr ) Sargoz (700 GR kadar) Palamut (40 cm üzeri), Lüfer 40 cm, Çipura 950 gr
    Şu an kahrolarak okudum raporunu. İlk 2 resim açmakta diğer resimler açılmamakta. :( Mesai bitimine kadar sabredeceğim artık.

Muhteşem avın için tebrik ederim Vedat amca. Bende heyecanını ve mutluluğunu buradan hissetmeye çalıştım. Balık nasıl bir güçle asılıyor acaba diye düşündüm biraz. Patlayan makinalar, kopan dayanamayan misinalar....
    Yarım saat yapılan mücadeleler.

Ben bir kere yaşasam böyle bir heyecan eminim ki paraya acımaz en iyi malzemeler neyse alırdım. Seni daha iyi anlamaya başladım bu açıdan.

Canlı video da varsa, çok iyi olur Vedat amca. Yalnız balıkla mücadele veya çekişin değil, nasıl bir jig takıp, nasıl aksiyon verdirdiğini görmek açısından çok güzel olurdu.

Belki birgün bizlere de nasip olur jig yapmak. Merak sarmadım değil ama şu an imkanlar ve zaman kısıtlı.

İyiki varsın. Sevgilerimle... :)

6. macir_ertan

macir_ertan Ertan Çetin

Favori Kamış:
    Trabucco
    Favori Makine:
    Daiwa Emblem-Z
    En İyi Avı:
    Yayın,Sazan,Turna
    Vedat abi değil sen 20'lik delikanlının kalbi dayanmaz bu heyecana,tarifsiz bir zevk olmalı sabah sabah her satırında bende kıyısından dahil oldum bende yaşar gibi oldum sağolasın ağabey

7. vayaz

vayaz engin bilgiç

Favori Kamış:
    shimano aspire dx 2.70 20-50 gr
    Favori Makine:
    shimano biomaster sw 4000 - Daiwa Saltist 6000 H
    En İyi Avı:
    levrek 3 kg
    müthişsin vedat abi ben yazın atçek yaparken sahteme atlayan 1.5 kg lığıyla bile mücadele ederken çok keyif aldım kim bilir bu nasıl zevkli olmuştur çok mücadeleci ve güçlü balıklar ama sen salina II ile çok iyi seçim yapmışsın nefes bile aldırmadan tekneye alırsın bir dahaki sefere rast gelsin

8. frmerk

frmerk ERKAN

Favori Kamış:
    speedjig
    Favori Makine:
    Remixon jigmaster
    En İyi Avı:
    10 kg Orkinoz
    Abi bune ya valla çıldırıcam offf offf dev dev bu helal olsun .

9. emir şengezer

emir şengezer emir

Favori Kamış:
    Shimano Speedmaster Power Game - Shimano Nexave BX Surf - Lineaeffe Prestige 7000
    Favori Makine:
    Shimano Ultegra 10000 XSB - Shimano Biomaster C5000 FB
    Çok güzel balık almışsınız tüm ekibe tebrikler. Kaçanlara ve dağılan emektara üzüldüm. Fotoğraftaki balığı tartabildiniz mi?

10. lineafee

lineafee iskender

Favori Kamış:
    lineaefee
    Favori Makine:
    okuma salina 65
    En İyi Avı:
    kofana
    :) :) sevgili vedat abi yıllar 70 li 80 li yıllardı siyah beyaz olan televizyonumuzda,telefonlar ankaraya ısmarlama bağlanırken zengin ve yoksul dizisi,bonanza ile birlikte dünyamız ufkumuz gelişirken,değişik bir adam tek talihsizliği fransız olmasından kaynaklanan Jacques Yves Cousteau yani kaptan kusto çıktı belgeselleriyle adeta dünyamı değiştirdi kah dalgıç oldum kah seyyah,tabiricaizse çağ atlatmıştı bize..Bu büyük adam bana ve benim gibi milyonlarca kişiye denizi sevdirdi,mesleğini bu yönde kazanmaya teşvik etti..
    ya beyaz gölgeye ne demeli ? türkiyeden bir sürü NBA ( american basketbol ligi) oyuncusu çıkması bu diziye ve koç rivse bağlı değilmiydi..
    İşte sizin gibi mesleğinde idol ve uzman renkli kişiler bu balıkçılığı insanlara sevdirirken milyonlarca gencin kötü alışkanlıklardan sıyrılmasına sebep oluyor sizi ayakta alkışliyorum vedat abi ..
    Bu meyanda balıkla uzandığınız yerdeki fotoğraf son derece sanatsal ve güzel..:) :)

11. seckint

seckint Seçkin

Favori Kamış:
    4.20 surf kamış
    Favori Makine:
    okuma synex
    En İyi Avı:
    3,5 kg Martı
    Vedat amca valla senin raporlarını takip ediyorum dizi seyretmekten daha zevkli, emeğine sağlık çok güzel avlar gerçekleştiriyorsun :) insanın çanakkalede yaşayası geliyor :)

12. alpacino

alpacino HAKAN

Favori Kamış:
    olimpus
    Favori Makine:
    olimpus
    En İyi Avı:
    1750 gr sargoz
    Tek kelimeyle muhteşem .........

13. OMMG

OMMG OKAN

Abi harikasınız,tebrikler.Gerçekten çok güzel balık,eminim ki mücadelesi de bir o kadar zevkli olmuştur.Rövanşta intikamınızı alacağınıza eminim,sabırsızlıkla bekliyorum....

14. burak_y

burak_y burak

bu nasıl bir seydir abi yaşadığınız zevki tahmin bile edemiyorum tebrikler

15. pelikan01

pelikan01 Hakan Yasar

Favori Kamış:
    DAM Steelpower Tele Surf 390, Okuma Salina Seaspin 240 - 10/40
    Favori Makine:
    DAM Quick SLR Surf 560 FD, Okuma Trio 40S
    En İyi Avı:
    Akya 2 kg.
    Vedat amca, diyecek bir kelime yok. anladığım kadarıyla da sizin de en büyük trofelerinizden bir tanesi. bravo, eline yüreğine saglık....

16. Kadir Levrek Peşinde

Kadir Levrek Peşinde SİDEPRENSİ eski nick im

Favori Kamış:
    OKUMA ALUMİNA SPİN KAMIŞ 240cm
    Favori Makine:
    süper passion 740m ve küçük kardeşleri
    En İyi Avı:
    süper maxim misina :9
    büyük usta yapmışsın yine yapacağını:) büyük ustalara güzel avlara imza atmak yakışır..ve siz bunu her zaman yapıyorsunuz abi:)

kefalleri önüne kattımı deli ediyor bu hayvann :) kefaller bu balık sayesinde uçuş eğitimi dersi alıyorlar :)

kefali kaparken o anı görmelisiniz : )

17. hamdı

hamdı hamdi

vedat abi tebrikler harika bir av içim eridi inanın nerde istanbulda biz kıyıdan uraşmaya devam emekliliğimi inşallah ya ege yada çanakkalede geçirmek isterim hayırlısı diyelim

18. zorbiac

zorbiac emin

En İyi Avı:
    lüfer 34 cm palamut 44 cm
    Ne denilebilirki bravo şahane bir dev. Vedat abi bizleri raporsun bırakma.

19. genarex

genarex İlker virlan

Raporu açtığımda ağzımdan dökülen il iki kelime "Helal olsun" oldu. Tebrikler Vedat Abi, iyi ki varsın ve iyi ki buradasın.

20. nicholai hel

nicholai hel Aykut

Akdenizin löngöz ve sırtlarında bile nadiren yakalanan boyutlarda bir sarıkuyruk bu, müthiş bir av gerçekten. Şüphesiz ki her avcının hayalidir böylesi güzel bir türün bu irilikte bir üyesi ile mücadele etmek, onu tekneye alabilmek.
    Tebrik etsek ne olur etmesek ne olur, herşey ortada zaten. :) Onun için ancak teşekkür edebiliyorum üstadım. Paylaştığın için. Ve bunun son olmayacağı hissi ile heyecanımın arttığını hissediyorum. :)