Rota Fisher 6.60 hakkında

Konu, 'Tekne Donanımı ve Bakımı' kısmında chico1907 tarafından paylaşıldı.

1. chico1907

chico1907 emre

Favori Kamış:
    El takımları
    Favori Makine:
    safter 4.5 & Tohatsu 20 hp
    En İyi Avı:
    Kaba lüfer, Kalkan 4.5 kg , Palamut
    Değerli balık sevdalıları çok yakın bir arkadaşıma tekne almaya karar verdik. Tekne olarak Rota Fisher 6.60 modelinde karar kıldık. 2. el veya 0 olmak üzere farklı seçenekler üzerinde piyasa araştırması yaptık. Hafta sonu İzmir'de üretici ile yaptığımız görüşmeden sonra bir iki tanede 2. el tekne baktık. Rotanın üreticisi bize tekneyi ağustos sonunda teslim edebileceğini söyledi. Tam 0 almaya karar vermiştik ki tesadüfen denk geldiğimiz bir başka tekne sahibi geçen sene şubat ayında gün vermelerine rağmen tekneyi güç bela haziran ayında alabildiklerini söyledi. Haliyle kafamız karıştı sezonu kaçırmakta istemiyoruz. Benim sizlere danışmak istediğim konu şu. Daha önce bu tekneyi yaptırmış olan üyelerden veya yakın tanıklarınızdan teslimat zamanı veya herhangi üretim aşaması ile ilgili sıkıntı yaşayan var mı? Olumlu yada olumsuz deneyimlerinizi paylaşırsanız sevinirim. Teşekkürler...

2. Vedat Abayoğlu

Vedat Abayoğlu Vedat Abayoglu

Favori Kamış:
    Shimano Game ARC
    Favori Makine:
    Okuma V system
    En İyi Avı:
    Sarıkuyruk
    Sahibi Aslan bey bırakın geç teslimi illaki daha erken vermeye gayret eder

3. mehmetsahin

mehmetsahin mehmet şahin

En İyi Avı:
    Levrek 14 kg
    Çanakkale'den selamlar

Sıfır tekne için ne fiyat aldığınızı bilemem ama İstanbul çekmeköy'de 18500 tl ye ikinci el 2013 model motorsuz bi tekne mevcut...Sahibinden.com da ilanı var işinize yararmı bilemem..sadece bilgi vermek istedim..Hayırlısı olsun....

4. greenpiiz

greenpiiz ibrahim

Favori Kamış:
    Mitchell Premier
    Favori Makine:
    Okuma Marshall
    En İyi Avı:
    15.460KG Trança
    Sınıfında güzel bir tercih . Ancak sürat konusunda rotaların guclu motor taksanız dahi belli bir standartın uzerine cıkmayacağını söylemek isterim . Belkide biliyorsunuzdur deplasman teknesi tarzındadır Rotalar . Acaip denizcidir yalnız üzerine yoktur . Birde Ege de cok tutulan bir marka olduğundan bu dönemlerde imalatları yoğun olabilir .

5. chico1907

chico1907 emre

Favori Kamış:
    El takımları
    Favori Makine:
    safter 4.5 & Tohatsu 20 hp
    En İyi Avı:
    Kaba lüfer, Kalkan 4.5 kg , Palamut
    Cumartesi itibari ile sözleşmeyi imzaladık ve siparişimizi verdik. Teslimat tarihi olarak Eylül 7 denildi. Arkadaş Yeşilköy'de yerinide ayarlamış. Şimdi sabırsızlıkla Eylül olsun diye bekleyeceğiz artık. :)

6. bluefinjack

bluefinjack hüseyin

Favori Kamış:
    -
    Favori Makine:
    -
    En İyi Avı:
    48 kilo-eşim
    hayırlı olsun yaz başı teslimatlarında gecikme olması normaldir ama sizinkinde gecikme olacağını sanmam. rota 6.60 sahibi olarak söylüyorum; tekne bu boyda tekneler arasında kullanım alanı bakımından en geniş teknedir. tuvaleti, ocağı duşu mini motoryat keyfi yaşatır. kötü hava şartlarındaki denizciliği malumunuz.

gelelim kötü yanlarına; nordik kabuk tekneyi dengeli ve güvenli yapmasına karşın teknenin az dalgalı havalarda bile beşik gibi sallanmasına sebep olur.
    en-boy oranı ve deplasman yapısı yüzünden tekne olağanüstü yavaştır. 6 knot üzeri hızlarda seyir tamamen israf olur. 5.5 knot hızda saatte 2 litre yakan 7 kn hızda 5 lt 7.5 kn hızda 8 litre yakıt tüketiyor. sırf bu sebepler yüzünden bir sonraki teknem cuddy olacak

7. greenpiiz

greenpiiz ibrahim

Favori Kamış:
    Mitchell Premier
    Favori Makine:
    Okuma Marshall
    En İyi Avı:
    15.460KG Trança
    Bugün rotadaydım . Dolapta asılı tahminen 15 tane kadar 6.60 siparişi vardı . Gördüğüm kadarıyla da 5-6 tane kalıpları hemen hemen bitmiş 6.60 vardı .
    Baya yoğun çalışıyorlar , Ama Eylül dendiyse en kötü senaryo Ekim ' de teslim edeceklerini düşünüyorum . Hayırlısı olsun güle güle kullanın

8. Murat341978

Murat341978 Murat

Aman siz siz olun Rota'dan tekne almayın..! Rota fisher 6.60

Ocak 2016 tarihinde parasını ödediğim Rota 6.60 fisher Tekneyi 22 nisan tarihinde teslim alacağız diye anlaştık. Şu an Temmuz ayına giriyoruz tekne ortada yok. Telefonlarıma cevap vermiyorlar. Patronu Aslan Bey son derece yalancı... Ben yandım siz yanmayın aman dikkat edin. Paramı da geri vermiyorlar bilmiyorum ne olacak işin sonu. Beni tekneden soğutan bu firmadan uzak durun. Tekneyi altın kaplasa bu saatten sonra bir anlamı kalmadı. Boşuna limana ödediğim paraya mı yanayım. Tekne için yaptırdığım römorka mı yoksa fuardan satın aldığım motoruma mı yanayım bilemedim.

9. ringostar

ringostar HAKAN

rota firmasının , teslim tarihine uymadığı konusunda daha öncede onlarca yazı okudum.
    bu firmaya para öderken noterden sözleşme yapıp cezai şart koymak şart.

10. TuRKLoRD

TuRKLoRD Polat

Favori Makine:
    Banax sx 5000
    Rotanın sahibi aslan bey malesef müşterilerini çok mağdur ediyor.Buna bir çok kez şahit oldum.Tekneleri kesinlikle zamanında teslim edemiyorlar.Siparişlere yetişemiyorlar.Atölyenin çıkaramayacağı tarihe zaman verip müşteriyi oyalıyorlar.
    O yüzden izmir ve çevre illerde ikinci elleri sıfırından pahalı şu an.
    Rota 6.60 serisi ise gerçekten çok güzel bir tekne.Denizciliği mükemmel.Deplasman tipi bir tekne.Ne kadar büyük motor koyarsanız koyun deplasman teknesi olduğu için sürat beklemeyin ama müthiş denizcidir.Sert hava koşullarında çok rahat edersiniz.

11. enginköp

enginköp engin köprülü

keşke konuyu ilk açtığınızda görseymişim.Kusura bakmayın ama 3-4 ay gecikme olmadan alabilen yok gibiymiş teknesini... Facebook ta rota 6.60 diye bir grup var. keşke oraya da bakıp karar verseydiniz. Eğer geciken her gün için bir miktar para cezası koymadıysanız sözleşmenize vay halinize...

düzeltme : hemen atlamamak lazımmış tabiki :) konu eski ama hortlayan bir konuymuş bu yüzden sevindim konuyu açan arkadaş adına... en azından yeni sipariş vereceklere yol gösterir...