Ryobi Ecusima 8000 mi Shimano Alivio 1000 FA mı?

Konu, 'Makineler' kısmında yvuz98 tarafından paylaşıldı.

1. yvuz98

yvuz98 Yavuz

Favori Makine:
    Sheakspeare Firebird 070, Daiwa Megaforce 4000
    En İyi Avı:
    1,5 kilo levrek
    Merhabalar, tekneden ve beklemeli avlarda kullandigim sheakspeare firebird 070 artik yaslanmaya basladi :D bu sebepten beklemeli avlara, tekneye gidecek bir makine arayisina girdim bu iki makine arasinda kaldim. Ryobi ecusima galiba cok tutulan bir makineymis acaba saglamlik acisindan nasildir, gucu nasildir? Veya shimano yu kullanan var mi? Shimanoyu da markasi ve 10000 lik olup uygun fiyati nedeniyle listeye koydum ama tam bilgi sahibi degilim. Sizler ne dersiniz, tesekkurler:)

2. yvuz98

yvuz98 Yavuz

Favori Makine:
    En İyi Avı:
    1,5 kilo levrek
    Ve avlandigim derinlikler 40 50 metre civari, 200 250 gram kursun kullaniyorum. Istisna disinda da 1, 2 kg torik, kuzu yu cekerken makine sıyırmasın yeter yani, tesekkurler

3. mikadiel

mikadiel murat

Makinalara benim gibi bakım yapan biri değilseniz Shimano almayınız ryobi kullanıyorum gayet memnunum

4. yvuz98

yvuz98 Yavuz

Favori Makine:
    En İyi Avı:
    1,5 kilo levrek
    Ryobinin drag degeri yazildigi gibi mi? Guclu bir makina mı?

5. poyrazoruc

poyrazoruc Uğur YILMAZ

Favori Kamış:
    AMUNDSON KUDOS EXPERT
    Favori Makine:
    Shimano Ultegra C14 5500 XSA
    En İyi Avı:
    4.8Kg KALKAN
    RYOBİ ECUSİMA - SHİMANO ALIVIO 1000FA

Ryobi ecusima ve Shimano Alivio 10000 FA mukayese edilirse ; hem mühendislik olarak hem de kullanım konforu sağlayan ( bilya sayısı ve kalitesi ) özellik olarak tartışmasız olarak RYOBİ öndedir.

Mükemmel bir akışkanlık , bilya kalitesi , yüklü sarımda bile kafa sallamayan - düzgün sarım yapan makinem olsun diyorsanız RYOBİ...

Shimano ALIVIO 10000 fa : Çevirme kolunda bile bilya yerine burç koyup sırf ismi ile satılmaya çalışılan orta-alt segment bir üründür.Yüklü sarım altında , kolun her iki tarafında bilya yerine burç olduğundan sizi üzecektir.

Not : Her zaman söylüyorum.. Misina yüzük rulmanı olarak bilinen bilyanın bile yağ bakımını yapmam-yapamam-uğraşamam diyorsanız :) hiç bir makine size göre değildir.
    Çünki ilk gıcırtı misina akış yüzüğü altındaki rulmandan ve çevirme kolunun her iki tarafındaki rulmanlardan gelecektir.hihi

Ryobi marka olarak maalesef türkiyede isim olarak bilinen markalardan hiçbir eksiği olmayan , aksine çok daha fiyat-performans ürünü olan markadır.reeling

6. yvuz98

yvuz98 Yavuz

Favori Makine:
    En İyi Avı:
    1,5 kilo levrek
    Değerli bilgileriniz icin sizlere teşekkür ederim parayı denkleştirdiğim an ecusimayi alacagim, hepinize rastgelsin :)

7. Ersin1903

Ersin1903 Ersin

Favori Kamış:
    Okuma Salina Surf 4.20 / Okuma Salina Sea Spin 2.85mt
    Favori Makine:
    Ryobi TT Power 8000 / Tubertini Plus 6000 / Okuma Inspira 40
    Bu iki makina arasında karşılaştırma yapılırsa bende kesinlikle Ryobi Ecusima alın derim.. Shimano, Daiwa..vs gibi aslında üst segment lüx ve kalite ürünler üreten firmaların ucuz ürünlerini almak kullanıcıyı üzer diye düşünüyorum.. Çünkü sadece o markanın ismini satın almış oluyorsunuz, rahatça kullanabileceğiniz bir malzeme değil...

Ryobi Ecusima veya Oasys 8000 fiyat performans olarak oldukça iyi makineler.. Ben İstanbul boğazında 200gr ile rapala atıp çekmede bile kullanıyorum bu makineyi 2 senedir ve memnunum gayette iş görüyor ve yarı yolda bırakmadı hiç :) Bakımınıda düzenli olarak yaparsanız uzun süreler sıkıntısız gönül rahatlığıyla kullanırsınız...

Şİmdiden tercih edip alcağınız makine hayırlı olsun..