Ryuji Luna Spin Kamış nasıldır ?

Konu, 'Kamışlar' kısmında t4m3r tarafından paylaşıldı.

1. t4m3r

t4m3r Tamer

Kamışımı değiştirmek istiyorum 10-30 atarlı bir spin kamışım var daha hafif yemler kullanmak istediğim için kamış arayışı içindeyim bütçeme göre ryuji luna 4-30 atarlı kamışa denk geldim ama hiçbir yerde bilgi ya da yorum buladım burafa var mıdır bilen kullanan ?

ve 5-25 4-25 5-28 gibi atarlarda 600tlye kadar kamış tavsiye edebilecek var mıdır ? Çünkü elimdeki sahteleri boşa çıkarmak istemediğim için LRF ye geçmek istemiyorum.
    Makina alaris 30

2. generalgiab

generalgiab hakan

bu gün satın aldım , 460 tl özel indirimle , 240 cm 4-30 gr atarlı , tüygibi hafif orta sert bir kamış , ilk izlenim , oldukça güzel işçiliği var ,makina yuvası üstten vidalı , ele aldığınızda güven veriyor , balığı kaldırarak almazsan yada takıldığında kamışla zorlamazsan kolay kolay kırılmaz , ithalatçı firma remixon , üst parça kırılırsa yedeğini buluruz dediler , hepsi gibi çin imalatı , ama inan bana piyasada çok kamışı elime alıp inceledim , bu fiyata böyle bir kamış bulamazsın , sadece kamış değil üstüne 2000 lik daiwa laguna makinede bağlayıp denedim , çok dengeli geldi bana , halkalar makina yatağı güzel görünüyor. Ancak şunu bilmelisin bu kamış lrf için değil , light spin sınıfına uygun , 7-25 gr ağırlıkta sahteleri çok rahat atacağını düşünüyorum , bence en uzak atışları 15-20 gr vibrasyon yemlerle yada rapalalarla yapar , silikon için en azından 6-7-8 gr yemlerle 25 -30 metrelere (0,06 yada, 0,08 ip misina - 2500-3000 iyi bir makinayla) ulaşabileceğini düşünüyorum , ilk av denemem sonrası burada yeniden paylaşacağım . 3000 lik çin malı linhue makina - 2500 lük okuma revenge ve okuma aria 2000b ile denemeler yapmayı planlıyorum hepsinde 0,08 misina var hangisiyle en iyi atışlar ve aksiyonlar olursa anlatırım , herkese rast gelsin. daha önce denediğim bu segment kamışlar , effe vertical 3-12 270 cm (ağır ve kaba bir kamış kendi hatam yüzünden zorlayıp üst elemandan kırdım ve tamir ettim , hala kullanıyorum , 25 gr yemler bile attım taş gibi kamış ama , aksiyon hissi zayıf), dam gren cross power 5-20 240cm tele spin (son avımda en ufak zorlamada 4 parçaya bölündü , uzak gidin) , daiwa tele sensör 8-30 210 cm tele spin (hiç fena kamış değil , bin sırtına vur kırbacı hala kullanıyorum)

3. t4m3r

t4m3r Tamer

Teşekkürler. Ben de indirimde o fiyata 270ini aldım. Alaris 30 var sanırım ipimi inceltmem gerekecek. 0.10 ideal olur benim için. Dediğiniz gibi 4-5 gr. Larda çok performans vermeyebilir hem fikiriz ancak kamışı elinize aldığınızda diğer kamışlar gibi değil kaliteli hissiyatı beriyor ve gerçekten çok hafif. N yakın zamanda fırsat bulursam çeşitli gramlarla deneyip yazacağım

4. generalgiab

generalgiab hakan

kamışı 10 avdır kullanıyorum , en iyi erişimi 7-15 gr yemlerle , özellikle vibrasyon ve kesme kaşık (denizde jig deniyor) ile sağladım . silikon , rapala , döner kaşık , kaşık ne isterseniz , 7-25gr ma kadar abanarak sorunsuz atarsınız , çok zorladım kırılmaz korkmayın , kiloluk turnalar yakaladım , makina olarak 2000-3000 civarı makinalar uygun , belki 4000 lik bile takılabilir , makina yuvasını sıkan plastik parçayı ters monta edip göndermişler , makine ayağı yerine küçük geliyor diye düşünmeyin , plastik parçayı sıkan alüminyum somunu sonuna kadar gevşetip ters çevirin yeniden deneyim 500 lük makineyi bile sağlamtutuyor. tatlı su avında lrf , light spin , spin avlarında çok rahat iş görecek bir kamış , atış erimi çok çok iyi gönül rahatlığıyla alabilirsiniz , 20-25 gr vibrasyon yemleri 50-55 metre ye atabiliyorum (hava durgun ve rüzgar yoksa). hele bu fiyatlara bu devirde böyle kamış bulunmaz , herkese rast gelsin