samsun'dan gökala avı...15.02.2015

Konu, 'İç sularımızdan (Tatlısu) Güncel Av Raporları' kısmında fixahmet tarafından paylaşıldı.

1. fixahmet

fixahmet AHMET

Favori Kamış:
    Daiwa msp 270
    Favori Makine:
    Ryobi ecusima 4000vi
    En İyi Avı:
    sazan 5150 gr
    merhaba değerli üstadlar.
    bir önceki gün sözleştiğimiz gibi dört arkadaş sabah 4,30 da çıktık yola. çok ümitli değildim ama ya nasip demiştik bir kere. avlağa vardığımızda avlanacak nokta seçmekte biraz zorlandık. su çok yüksekti ve su kenarına inmek çoğu yerde mümkün değildi. gözümüze kestirdiğimiz yere indik.
    oltaları yemleyip attık suya... hiç hareket yoktu. yaklaşık 1,5 saat sonra benim şamandıra battı. heyecanla vurdum tasmayı ama beklediğim ağırlık yoktu. bir karış civarında bir alabalık idi. biraz umutlandık acaba mı dedik ama umutlandığımızla kalmıştık. hiç vuruş olmuyordu. arada bir kalkıp kaşıkla yoklama çekiyordum beş dakika kadar, sonra oturuyordum gene yemlinin başına... hasan abinin kaşığa gene bir karış civarı bir balık yapıştı ama sudan çıkaracakken kaçtı... saat 11,00 civarlarında gene kalktım kaşık atayım biraz dedim. 3 veya dördüncü atışta yapıştı kaşığa birşey... ilk 7-8 saniye anlayamadım büyük olduğunu. sonra bir asılmaya başladı, hemen verdim kalamayı. hasan abi'ye seslendim kepçe yokmu diye. hemen ilerimizde olta atan arkadaşlarıımız sağolsun kepçeyi verdi ve kendisi de video çekmek için yukarı çıktı. balık çok mücadeleciydi. daha büyüklerini tutmuştum o avlakta ama bu kadar mücadele ettiğim hiç olmamıştı. kalama ile sanırım 6-7 dakika yorduktan sonra balığı kepçeledi hasan abi. tartma şansım olmadı ama tecrübelerimize dayanarak 1,5 kg üzeri olduğunu rahatlıkla söyleyebilirim.
    o gazla sarıldık kaşıklara. ama vuruş olmuyordu gene. bir saat sonra kadar gökhan'ın kaşığa yapıştı bir tane daha. en az benim tuttuğum kadar vardı. fakat gökhan heyecanla kamışın ucunu yukarı doğru kaldırıp asılınca balık su üzerinde takla atarak kendini kurtarmayı başardı. saat 13,30 cvarı da salih kaşıkla porsiyon boy bir balık daha aldı. daha sonra bir saat kadar daha denemelerimiz devam etti. saat 15,00 gibi avı sonlandırıp döndük.
    bereketli bir gün olmasa da en azından balık yüzü görmüştük.
    ben de uzun zaman sonra, yaklaşık 4 ay sonra balığa gidebilmiş ve güzel bir balık yakalayabilmiş olmanın mutluluğunu yaşadım. Allah kimseyi avlaklardan ayrı koymasın...
    herkese bereketli avlar dilerim...

https://www.youtube.com/watch?v=dNnXTvQayjo&feature=youtu.be

2. baraküda007

baraküda007 fatih

abiler tebrikler balıkta video da çok güzel on numara olmuş :thumb:

3. bogaz_1905

bogaz_1905 Erdem

Favori Kamış:
    Lineaeffe Extreme Cast 430
    Favori Makine:
    Raw II 55
    Tebrikler keyifli bir av olmuş, devamı da rastgelsin.

4. timursen89422

timursen89422 timur

tebrikler çok güzel bir ala:)
    devamı rastgele...

5. faruk 1905

faruk 1905 ömer faruk akpınar

Favori Kamış:
    remixon telesurf smart 420
    Favori Makine:
    remixon ultra surf 6500
    En İyi Avı:
    40 cmlik kefal
    Abi Allah bereket versin bence gayet güzel bi av olmuş daha iyileri rast gelsin :thumb:

6. greenchess

greenchess Berat OBALI

Süper balık

Tebrik ederim gerçekten güzel bir balık. Sabrın sonu selamet. :) Önemli olan çok balık değil böyle güzel balık olsun 1 tane olsun. Avlağınızı yazmamışsınız. Bir de hangi kaşığı ve kaç numara kullandığınızı da yazar mısınız.

7. balli

balli m.nuri akkaya

Favori Kamış:
    D.A.M Telespin 3 mt. 10/30gr.
    Favori Makine:
    Shimano Hyperloop 4000 RB
    En İyi Avı:
    11,7 Kg. Aynalı sazan
    "Allah kimseyi avlaklardan ayrı koymasın..."
    Bu dileğine candan amin diyorum sevgili Ahmet.

4 ayın özlemi güzel bir gökkuşağı ile sona ermiş, nicesi de gönlünce olsun.:)

8. fixahmet

fixahmet AHMET

Favori Kamış:
    Daiwa msp 270
    Favori Makine:
    Ryobi ecusima 4000vi
    En İyi Avı:
    sazan 5150 gr
    herkese güzel dileklerinden dolayı teşekkür ederim...
    raporda belirtmeyi unutmuşum...avlak samsun/bafra derbent barajı...
    kaşığın markasını inanın ki şu anda hatırlayamadım. ama beyaz hologramlı, söğüt yaprağı şeklinde, gövdesi ağırlıklı ve üçlüsü kırmızı tüylü bir kaşık...

9. fixahmet

fixahmet AHMET

Favori Kamış:
    Daiwa msp 270
    Favori Makine:
    Ryobi ecusima 4000vi
    En İyi Avı:
    sazan 5150 gr
    evet nuri abi... bu işi gözünü bürümüş et hırsı ile değil de, aşk ile yapan gerçek bir amatör balıkçıya edilebilecek en güzel dua budur değil mi...?
    bu duyguyu sen bizden daha iyi bilirsin...

10. dusty

dusty Tuncer Yılmaz

Favori Kamış:
    Standard (Germina)
    Favori Makine:
    Rilex Rex 64
    Güzel bir av olmuş.
    Tebrikler .

11. HÜRGENERAL

HÜRGENERAL SİNAN

Tebrikler Ahmet, daha büyükleri rasgelsin.