Şanlıurfa'da avlak yerleri biliyormusunuz?

Konu, 'Göller, Barajlar ve Akarsular' kısmında Dt.muratoz tarafından paylaşıldı.

1. Dt.muratoz

Dt.muratoz Murat

1 Aydır Urfa'dayım.Şanlıurfa Ağız ve Diş Sağlığı Merkezinde Diş Hekimi olarak çalışıyorum.Kanal dedikleri yere gittim.Herkes tırıvırı atıyor.Çok akıntılı ve dip oltası durmuyor.Ağ çekenlerde var.Başka yerler önerecek arkadaş ve üstadlardan yardım!!!At-çek veya dip oltası için yer tarifi veya beraberde gidebiliriz.Şimdiden teşekkürler:)

2. SMyildiz2009

SMyildiz2009 Süleyman

En İyi Avı:
    Sarıkanat
    balıklı göl :)

3. SMyildiz2009

SMyildiz2009 Süleyman

En İyi Avı:
    Sarıkanat
    şaka bir yana murat bey bende askerliğimi urfada bozova ilçesinde yaptım.ama o zamanlar hiç araştırmadım nerde balık tutulur diye

4. SMyildiz2009

SMyildiz2009 Süleyman

En İyi Avı:
    Sarıkanat
  5. harakiri

harakiri şevki

Favori Kamış:
    Cormoran Blackbull 2.40 m 5-25 gr atar
    Favori Makine:
    Shimano Stradic 2500 FD
    En İyi Avı:
    7 kg Gökkuşağı Alabalığı 82 cm
    Merhabalar. Biz Birecik ilçesinde avlanıyoruz ve daha çok at çek tarzı çalışıyoruz. Yukarıdaki linkteki raporda da verildiği üzere at çekte sis balığı veya ara sıra gökkuşağı alabalığı yakalıyoruz. Dip oltasıyla bir defalığına yayın yakalamışlığım olmuştur fakat beklemeli avlardan hiç hoşlanmadığım için yemli takımlarla fazla denemişliğim olmamıştır. Ama siz Atatürk barajında kendinize uygun yerler araştırabilirsiniz. Atatürk barajında en az 5-6 kiloluk pullu ve aynalı sazanın yanında mangar adı verilen devasa boyutlardaki bir balık türüde mevcuttur. Bireciğe özellikle Bozovadan bi dünya sazan,şabut, sis balığı, mangar gibi balıklar gelmektedir. İnşallah bir gün balıkçıdaki balıkların fotoğraflarını çekip yayınlamayıda düşünüyorum. Siz yöredeki oltacılarla irtibata geçebilirseniz size çok faydalı olabilirler. Bireciğe uğrama durumunuz olabilirse yardımcı olmayada çalışırım...

6. Dt.muratoz

Dt.muratoz Murat

Mrb Şevki Kardeş

Cevap için çok teşekkür ederim.Aslında en temizi at-çek avı.Yem derdi yok.Fazla malzeme taşıma yok.Ama bayağı yorucu tabii:)Atatürk barajını hiç bilmiyorum.Neresinden hangi balık çıkar?Ne yer?Bozovadan Bireciğe balık geldiğine göre balığın kaynağı Bozova diyebilirmiyiz.Yöredeki oltacıları tanımıyorum.Bireciğe mutlaka gelmek isterim.Teşekkür ederim.İçinden geçmiştik Bireciğin.Fırata bayıldım.Müthiş büyük ve tertemiz bir su.Her balıktan olmasına şaşmamalı.At-çeke sabah kaçta başlıyorsun?Hangi saatler en verimli geçiyor?Sasi,kaşık en etkili sahte hangileri?Birecikte aile ile hem piknik hem at-çek veya dip oltası avı yapılacak yerler varmı?Urfa merkezde olta balıkçılarıyla nasıl tanışabilirim?Burda kanalda herkes tırıvırı atıyor.Ağ çekiyorlar.Çok soru sordum galiba:)Sınav gibi oldu kusura bakma:)Görüşeceğiz inşallah.Bol trofeli avlar dilerimreeling

7. selo3535

selo3535 selahattin inaltekin

Favori Kamış:
    alba star hulk
    Favori Makine:
    ryobi exuma,kobe
    En İyi Avı:
    çıpura 1,9kg
    murat bey bende urfadayım bendede merak var bu işe hatta epeybi sahtemde var beraber bireciğe gidebiliriz.BEN atatürk barajına gittim orda bişey çıkmadı bireciği merak ediyorum denemekte fayda var ,ama avlak yeri hakkında bilgi edinmek lazım

8. selo3535

Favori Kamış:
    alba star hulk
    Favori Makine:
    ryobi exuma,kobe
    En İyi Avı:
    çıpura 1,9kg
    hatta murat bey biraz yardımcı olursa seviniriz beğilmi??

9. Dt.muratoz

Dt.muratoz Murat

Mrb

Aslında olabilir.Ama ordaki avlak yerlerini bilen bir arkadaş lazım.Urfada nerde çalışıyorsunuz?Ben karaköprüde oturuyorum.

10. selo3535

Favori Kamış:
    alba star hulk
    Favori Makine:
    ryobi exuma,kobe
    En İyi Avı:
    çıpura 1,9kg
    ben merkezdeyim köylükentte, memleket neresi, tel 05072609976 görüşelim abi

11. engineer63

engineer63

En İyi Avı:
    yayın - 5 kğ
    Öncelikle urfamıza hoşgeldiniz murat bey uzun zamandır foruma girmiyordum işlerimden dolayı sorunuza gelirsek Atatürk baraj göletinde şu an olta ile balık avı sezonundayız isteyen arkadaşlar olursa avlak yerlerini biliyorum o konuda size yardımcı olabilirim.Şu an daha çok dip oltası kullanılıyor yem olarak toprak solucanı en cazip yem sazan balığı için ama avın verimli geçmesi için önceden o bölgenin yemlenmesi ve mısır ile avı tavsiye ederim. bunun yanında ilerleyen zamanlarda yem olarak ufak balık ilede büyük boyutlarda yayın balığı tutmak mümkün...

12. mertdikici

mertdikici

Favori Kamış:
    malzeme çok
    En İyi Avı:
    hayatımda yakaldığım en büyük balık oğlum :)
    Herkeze selam bende urfaya yeni tayin oldum ve balık avı sevdalısıyım forumu kurcalarken bu yazışmayı gördüm banada yardımcı olursanız sevinirim

13. meehmet 33

meehmet 33 MEHMET ARKAN

hocam siz 500 yataklı ameliyathane serv. rahmi ünalan ı bukun o sizi çeşit çeşit yerlere götürür :)

14. sezaras

sezaras hakan

Biz de urfada görevli 2 arkadaş oltalarımızı aldık ama çok acemiyiz. urfada nerde balık tutabiliriz. balık türü farketemez yeterki o zevki alalım bizim için yeterli. forumdaki urfalı arkadaşlardan yardım bekliyoruz. Saygılarımla...

15. balıkçı44

balıkçı44 erkan

En İyi Avı:
    sazan 8 kg alabalık 3.50 kg
    ***lar mRAT HOCAM BENDE bende implant firmasıyım urfaya sürekli geliyorum sizinler güzel mekanlarda avlanmak isterim...

16. murat güv

murat güv murat

Slm arkadaşlar yorumlarınızı okudum ben urfalıyım urfanın bütün baraj ve göllerinde avlandım sipin avcılığı yani at çek 1 hafta sonra başlar şu an dip çalışır bu bölgede balık avı için uygun yerler bozovada yaslıca hilvanda helis köyü siverekte nuseybin köprüsü yada eski vapurun orası bozova çatak ta var ama tavsiye etmiyorum orda çok fazla ağ tıyorlar