Şans mı? Ustalık mı?

Konu, 'Tekneden Balık Avcılığı' kısmında efedede tarafından paylaşıldı.

1. efedede

efedede

Favori Kamış:
    olta
    Selam arkadaşlar.

24.11.2007 C.tesi günü dört arkadaş küçük bir tekneyle açıldık.Aynı teknenin içersinde birisi 3 tane çipura 10 tane mercan,diğeri 2 tane çipura 5 tane mercan ve öbür arkadaş da 1 tane çipura 3 tane mercan yakaladı,yanlarında da kopez,havriya gibi balıklar cabası.Bir metre aramız ya var ya yok ben değişik balık olarak 1 tane istavrit tutabildim,beş kilo balığın
    gerisi kopez.
    Yani ortalama beşer kilo balık yakaladık ama bende ne mercan var ne de çipura.Adımız "Uzman Kopezci"ye çıktı çevrede.
    Bu hafta yine gideceğim yine hep kopez çıkarsa balık işini bırakacağım,demek ki ben bu işi beceremiyorum.
    Sevgiler......

2. :D İsa amcacım akşam akşam güldürdün beni...

bu işler kısmet abi..Bugün onlar tutar yarın sen tutarsın çupraları,mercanları.;) :)

ancak yarın hala gopez tutuyorsan bende seninle aynı fikirde olucam..:p :D

3. TOROMAN

TOROMAN

Favori Kamış:
    Her türlü olta ve zıpkın...
    En İyi Avı:
    12,5Kg Aynalı sazan..Niğde/Kayseri Yahyalı barajı Sallama Sülüklü olta
    :) Ustalık bilek işi ....tebrik ederim valla çok iyi sayılar:) :)

4. murat41

murat41

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    vatoz 46,7 kg
    Nasip kısmet :)

5. gülbaharlar

gülbaharlar gulbaharlar

Favori Kamış:
    el oltası, kamış
    En İyi Avı:
    13 kilo aynalı sazan
    herşey oluruna varır abi

6. mallaca

mallaca Halil Barış Şengül

Favori Kamış:
    Makinalı kamış olta,her türlü el oltası,rapala
    En İyi Avı:
    Kiloluk mırmır,Kiloluk iskorpit
    İsa amcam ben bu sabah 12 numara siyah iğne 14 numara misina ile zargana ya yemlik gümüş için suya attım.Bileğim kadar zargana çektim (biraz abarttım ama baya bi büyüktü) Neye niyet neye kısmet.Yanımdaki arkadaşki her halinden çok çok acemi olduğunu belli ediyordu kiloluk kefali aldı.Kısmeeetttt..

7. tr16hunter

tr16hunter H.Cahit ÇİÇEK

Favori Kamış:
    Yasal olan tüm takımlar.
    En İyi Avı:
    sazan 5.300gr
    Olur böyle bazen:D :D ; geçmiş zaman bir tekne içinde 4 kişiyiz, avlak her zaman verimli, devamlı gittiğimiz bir yer( Kurşunlu iskelesi ile altıntaş arası).Aşağı yukarı bu aylar, Çinekop mevsimi .Takımlar benim, yanımdakiler misafirlerim hiçbiri hayatlarında olta atmış değil, yemleri bile ben takıyorum. Tutulan balıkları iğneden ben çıkarıyorum :D :D
    Ben hariç herkez ikili üçlü çinekop ile 2 saatte 10 kg'lik yoğurt kovasını dolduruyor ;) , bende tık yok :confused: . Eeee ne demişler 40 gün taban eti, bir gün av eti. ;) :) ..

Son düzenleme: 27 Kasım 2007
  8. covamad

covamad

yahu! kupez balık değilmi,rengi kırmızı değilse ne olmuş?bir
    alınırlarsa görürsünüz!ege'nin istavritine laf yok.

9. sazansever

sazansever

abi sende iş yokmuş:D işin şakası nasip işi;)

10. geneben

geneben Aşkın

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    Deniz turnası 70 cm 900 gr.
    İsa abi geçmiş olsun evet nasip işi ama , birde olta takımlarını inceledin mi arkadaşlarla sizinki farklımıydı. Geçen hafta sonu benim yaptığım takımlar, arkadaşların yaptığından farklıydı. Ben iki saat bütün takımları denedim tutamadım ama sonra uyanıp düzelttim .Hazırladığım takımlarda hep aynı köstek uzunluğu vardı ama arkadaşların takımlarındaki köstek uzunluğu benim hazırladıklarımın yarısı kadardı.Kaldı ki iğne seçimleri misina farklılıklarını saymıyorum bir köstek uzunluğu bile fark ettirdi.;):D:D

11. maxu

maxu

Nacizane tavsiyem mercan avlarken oltanın bizim oraların tabiriyle yatırılması (gergin ile serbest arası bir şey :)) ve teknenin çapa ile sabitlenmemesi gerekir..

12. efedede

efedede

Favori Kamış:
    olta
    Oktay kardeş.
    Uzun zamandır siteye girmiyordum.
    "Kopez balık değil mi?.Bir alınırsa görürsünüz" sözünü okudum.Gerçekten doğru söylemişsin.Artık Kuşadası ve Pamucak"da kopez yok.Bir küstüler tam küstüler.Şimdi arıyoruz ama artık yoklar.