Saros Körfezi ve Çevresi Paylaşım ve Organizasyon Alanı

Konu, 'Bölgeler' kısmında ckaratep tarafından paylaşıldı.

1. ckaratep

ckaratep Caner

Favori Kamış:
    Remixon 240 Spin
    Favori Makine:
    Sweepfire E3000
    En İyi Avı:
    Spin öğreniyorum..!
    Arkadaşlar merhaba,
    Saros körfezi olarak av, güncel durum ve paylaşmak istediğimiz her şeyi bu konu altında paylaşabiliriz. yapılan her türlü avı bu konu altında toplarsak bilgi paylaşımı çok kolay ve etkin olacağı düşüncesindeyim Bildiğimiz üzere körfezimiz balık anlamında tam bir akvaryum. ayrıca çok da geniş bir yelpaze. hepimize hayırlı olsun. Bol trofeli avlar. Rastgele.. reeling

saros körfezi sahilleri: Enez, sultaniçe, gülçavuş, büyükevren, vakıf, karaincirli, yayla, danişment, erikli, mecidiye, danişment, gökçetepe, adilhan dan geliboluya kadar.

Saros Körfezi Dip Haritası

2. ckaratep

ckaratep Caner

Favori Kamış:
    Remixon 240 Spin
    Favori Makine:
    Sweepfire E3000
    En İyi Avı:
    Spin öğreniyorum..!
    ilk paylaşım benden olsun. 14.11.2012 tarihinde saat 20:30 dan 24:00 e kadar uzunkum mecidiye ve ibrice limanında at çek ile uğraştım. çeşitli sahteler denedim ama sulu kar ve soğuk nedeniyle sanırım insanlar gibi balıklarda kaçmıştı :) verimsiz bir av oldu. kısmet artık hafta sonu yayla limanı yada enez limanı.

3. ahtapot2

ahtapot2 Deniz

Favori Kamış:
    Okuma Cedros Telesurf 4,50 , Okuma Vsystem Spin 270 cm. 20-60 gr.
    Favori Makine:
    Okuma Avenger AV65 - Okuma PL865 - Daiwa Emcast Plus 5500 - Cabelas Tournament ZX4000A
    Hayırlı uğurlu olsun, bol keyifli güzel rapor ve paylaşımlara inşallah..

4. Vedat Abayoğlu

Vedat Abayoğlu Vedat Abayoglu

Favori Kamış:
    Shimano Game ARC
    Favori Makine:
    Okuma V system
    En İyi Avı:
    Sarıkuyruk
    Sevgili Caner

Elbette saydığın bölgeler Sarozun erişilmesi kolay ve dolayısıyla avcısıda bol olan yerleri.Oysa Güneyli B.Kemikli arası zor erişebilinen parkurlara sahip.

Bu bölgelerde meşakkati göze aldığınızda daha bol balıkla karşılaşabilirsiniz.

Ben 2013 senesi içersinde Gökçeadanın son yerleşim noktasında bir ev tutup avlarımın büyük kısmını oraya kaydıracağım.

Saroz elbette sayılmaz ancak aynı bölgedir.

Sevgiler

5. ovunc41

ovunc41 övünç karlıdağ

Favori Kamış:
    Trabucco İridium Distance 4.20 3p,Ryobi Komatsu 3.75 50-150 ,Spro GTPRO 2.40 15-40 3 parçalı spin
    Favori Makine:
    Shimano Aernos 4000 FA,Shimano Ultegra XSC 5500,Shimano Catana 4000,Ryobi Ecusima 8000vi
    En İyi Avı:
    kiloluk eşkina,1.1 kg mırmır,lüfer vs..
    yeni sayfa hayırlı olsun umarım bol trofeli avlarla dolar taşar :)
    selamlar iyi akşamlar..

6. ckaratep

ckaratep Caner

Favori Kamış:
    Remixon 240 Spin
    Favori Makine:
    Sweepfire E3000
    En İyi Avı:
    Spin öğreniyorum..!
    Vedat abim merhaba,
    Körfezimize en yakın adalardan olan gökçeada ve bozcaadaya çok gitmek istememe rağmen bu zamana kadar hiç gidemedim.fırsat olmadı bir türlü. çanakkale tarafında gezerken tabelaları görünce içim hep cız etmiştir. sürekli gel diyen arkadaşlarımda var adada aslında ama bir türlü vakit bulamadım. hatta her hafta marketlere ürün götüren arkadaşlarımda var.çağırıyorlar ama bir kaç senedir yıllık iznim olmadı. ileride mutlaka gitmek istiyorum. özellikle imkanım el verirse çocukluğumdan beri hayalim olan yunan adası olan semendirek adasına gitmek istiyorum.

Umarım 2013 senesinde gökçeada planlarınız aksaksız oluşur ve umarım benim iznim denk gelirse mutlaka gelmek ve sizinle tanışmak şerefine nail olurum.

Dediğiniz gibi güneyli tarafında çok bakir, zorlu ama verimli yerler olduğunu duydum ancak av konusunda henüz ekürim olmadığından yalnız çok zor. aslında çok ta yakın bir mevkii keşana. umarım gitme fırsatımız olur.

Saygılar

7. istavrit

istavrit Boğaç

Bu konunun açılması faydalı olmuş ,özellikle kışın levrek organizasyonları için bu konu hayli aktif olacaktır.
    Keşan'a selamlar

8. ckaratep

ckaratep Caner

Favori Kamış:
    Remixon 240 Spin
    Favori Makine:
    Sweepfire E3000
    En İyi Avı:
    Spin öğreniyorum..!
    Enez için planlarımızda ev sahipliği yapabilirim :) aslında önümüzdeki ay için bir aktivite düşünülebilir. levrek zamanı artık.

9. emreseven

emreseven Emre

Güneylide avlanma fırsatı buldum Eylül ayında.Mevsim olarak çok çeşit yoktu.Ancak bazı balıklar her daim bulunuyor.Levrek vs. Gece limandan yemli çalışmıştık levrek,çipura için.Ancak daha önce o kadar irilerini görmediğim ispariler geldi.O kadar büyüdüklerini bilmiyodum.

Bisüre sonra yılan balıkları gelmeye başladı.Bu balıklarda fazlaca orda.Ancak Vedat abi'nin dediği gibi kayalık mekan tercih edecek olursanız fazlaca sıkıntı yollar.Liman kısmı kumluk ama balık konusunda bence beklentinizi karşılar.

Ayrıca tekne kiralayarakta güzel bir av yapabilirsiniz.Kamaralı güzel tekneler mevcut ve fiyatlarıda oldukça cazip.Hatta bir organizasyon düşünürseniz katılabilirim :)

10. Vedat Abayoğlu

Vedat Abayoğlu Vedat Abayoglu

Favori Kamış:
    Shimano Game ARC
    Favori Makine:
    Okuma V system
    En İyi Avı:
    Sarıkuyruk
    2013 senesinde illakiGökçeadada sabit bir mekan ım vede uygun bir teknem olacaktır.
    Bu benim sözümdür.Zaten bunu başaramazsam gözüm açık gider.

İşte o zaman balık avı keyfinin doruklarında beraberce gezeceğiz.

Sevgiler

11. ckaratep

ckaratep Caner

Favori Kamış:
    Remixon 240 Spin
    Favori Makine:
    Sweepfire E3000
    En İyi Avı:
    Spin öğreniyorum..!
    Olabilir tabi neden olmasın. yakın zamanda araştırıp yazarım buraya. eminim katılımda çok olacaktır.

12. adalı balıkçı

adalı balıkçı Berkan

Favori Kamış:
    Lineaeffe Surf Mill 4.20 & Spirit Surf 3.90 - ProCatch Carbospin Pro 2.70
    Favori Makine:
    Okuma Avenger Av 65b
    En İyi Avı:
    Her yeni gün daha iyisi için bir fırsattır..
    Sayfanız hayırlı olsun, bereketli avlar, keyifli paylaşımlar dilerim..

13. ckaratep

ckaratep Caner

Favori Kamış:
    Remixon 240 Spin
    Favori Makine:
    Sweepfire E3000
    En İyi Avı:
    Spin öğreniyorum..!
    Teşekkür ederiz. bereketli avlar hepimizde olsun inşallah

14. hakan_hatay

hakan_hatay hakan

Favori Makine:
    Shimano 4000 FB
    En İyi Avı:
    4 kg Sazan
    17.11.2012 Cumartesi günü sabah evde uyurken hiç aklımda yokken hanım beni uyandırdı ve hadi hava guzel balıga gidelim dedi :) (Kendisi benden daha isteklidir) Ben de Allahtan arıyorum zaten. Hemen yataktan fırladım ve kahvaltı pazar alısverisi vs.dedikten sonra 12.00 gibi Erikli tarafına gecerek mamun cıkardım. Yanıma silikon sahtesi de aldım. Hava ruzgarlı ve poyraz esiyordu. 2 tane kucuk cocuk oldugu için ruzgar yememek amacıyla İtalyan Koyuna gittik. Ordaki kayaların oldugu yer ruzgar almıyor. Dalga fazla yoktu ama suda dogudan batıya dogru hafif akıntı vardı. Kıyıdan yaklaşık 50 m. kadar yosun vardı. Oltalarımızı uzaga atmak zorunda kalıyoruk. Hanım da beceremiyordu :) onun oltasını da ben atıyordum. Av cok verimsiz gecti. 1 adet mırmır, 4 adet kum mercan, 1 adet ispari ve 1 adet kupa tuttuk. At cekle hic bisey alamadım. Aksam 19.00 gibi geri donduk. Tekne organizasyonu olursa seve seve gelirim. Ben ve aynı yerde calıstıgım komutanımla nobet olmazsa her sartta geliriz :)

15. ckaratep

ckaratep Caner

Favori Kamış:
    Remixon 240 Spin
    Favori Makine:
    Sweepfire E3000
    En İyi Avı:
    Spin öğreniyorum..!
    geçen akşam bizde arkadaşlar ile o bölgede avlandık ama tık yoktu. birde üstüne kar ve bus gibi soğuk yedik. sonra limana kuytuya kaçtık ama ordada tık yok. sulu kar yağması bizide balıklarıda kaçırmıştı.
    şu tekne ile av konusu çok güzel olur ama kaç kişi gelir birde nereye gitmek lazım gelir ? fikir lazım. katılım lazım. zaman planlamak lazım

16. istavrit

istavrit Boğaç

tekne ile org. bu mevsimde çok zor olacağı gibi çok da verimli olmaz ,ama levrek konusunda kesinlikle org .yapılabilir

17. ckaratep

ckaratep Caner

Favori Kamış:
    Remixon 240 Spin
    Favori Makine:
    Sweepfire E3000
    En İyi Avı:
    Spin öğreniyorum..!
    levrek için havayı takip ediyorum ama uzun süredir istediğimiz gibi olmuyor. gidip sahteleri yüzdürüp geliyoruz :)

18. Emre

Emre Emre

Favori Kamış:
    Lineaeffe Spider Surfer 420cm, Okuma V-System 2,40
    Favori Makine:
    Shimano EXAGE 6000 FC, Daiwa Windcast S 5500, Okuma Safina 40
    En İyi Avı:
    Levrek 8kilo
    Sayfaniz hayirli olsun..
    Şarköyde yazliğimiz var yazlari saroz körfezi güneyli köyüne tatil amaçli gelirim ve bu aralar kişin spin için gelmeyi planliyordum yakindan takip edicem sayfayi.
    Güzel ve bereketli avlar, paylaşimlar dilerim..

19. ckaratep

ckaratep Caner

Favori Kamış:
    Remixon 240 Spin
    Favori Makine:
    Sweepfire E3000
    En İyi Avı:
    Spin öğreniyorum..!
    Hepimize hayırlı olur inşallah,
    Körfeze gelmeden haber verirseniz belki planlar beraber spin çalışırız :)

20. Şimal

Şimal İsa Sivri

Favori Kamış:
    Lineaeffe Surf Mill 4.20
    Favori Makine:
    Daiwa Emcast Plus 5000
    En İyi Avı:
    Balık Avı Dostlarım...
    Tebrikler Caner, bu sayfayı açmakla gerçekten önemli ve gerekli bir açığı kapatmışsın, öncelikle hayırlı olsun:thumb:

Her sene en az bir kaç kez Erikli ve Yayla sahil'e tatile gelirim.Oradada her zaman sizin gibi balık avı dostlarının olduğunu bilmek çok güzel, geleceğimde yine bu sayfa üzerinden sizinle irtibata geçer haberleşiriz:)
    Umarım birlikte keyifli ve güzel avlar yapmakta kısmet olur, sağlıcakla kalın, Saroza selam ve sevgilerimle...