Saroz yaylaköy

Konu, 'Bölgeler' kısmında Xylina tarafından paylaşıldı.

1. Xylina

Xylina Doğukan

Bayramdan sonra saroz gideceğim sahilde ne tür balıklar çekebilirim ben mırmır çekmeyi düşünüyorum ve yem ile takım konusunda yardımcı olursanız sevinirim

Şimdiden tüm cevap yazanlara teşekkür ederim.

2. Alesta

Alesta Canberk

Favori Kamış:
    Cormoran Bullfighter
    Favori Makine:
    Shakespeare Firebird
    En İyi Avı:
    henüz erken
    Kaliteli chinu iğnenizle yaptığınız ikili dip oltanız; tuzlu karides, madya, midye, sülünez, kalamar bulamazsanız; şerit kesilmiş tavuk göğsü, uzak erim için ince beden, avcılık için ince olta candır. Yemleri yem lastiği ile iyice sıkılaştırır iseniz tadından yenmez(Kalamar ile madyaya pek gerek yok ama olursa daha iyi olur). Sargoz, çipura, iri karagöz çıkar. Akşam gün batımına doğru iri av ihtimaliniz artar. Gece de av verir.
    Tek olta çalışacaksanız kamış elinizde, misina parmağınızda, gözünüz misinayla kamışın buluştuğu noktada. Kurşunu çekerek dipte gezdirmeyin, misina ne gergin ne de gevşek olsun. Kamış 45 derecede,bileğiniz oku tutan yay gibi gergin. Tık'ladığı an siz de çaldırıyorsunuz. Zamanlamayı tutturur iseniz, hedefinizdeki balığın ağız açıklığına da uygun ise iğne, kalamanız da yapılmış ise neden olmasın.

3. azazzel

azazzel Öztan KÜÇÜK

Favori Kamış:
    Pathos open pro 90 - Surf Mill - TRex 425 - V System 2,40/2,70 te
    Favori Makine:
    Okuma RAW2 55/65- Shimano Exage 2500FC
    En İyi Avı:
    Sazan 9,8kg
    hedef balık mırmır olunca pek yardımcı olacak bilgim yok (tadını sevmediğimden hiç üzerine gitmedim) liman burnu taşlık boydan boya, hava karardıktan sonra iyi eşkina veriyor ki dalışlarda da çok denk geldim(3m 0,30 bedene 6 no kısa pala çelik iğne, ışıklı şamandra). sabah hava aydınlanırken liman taşlıklarının (sağ veya sol taraf farketmez iki tarafta sığ kumluk) başladığı yerde LRF takımla 7cm beyaz suüstü rapala ile yakala-bırak yarım kg ispendeklerin haddi hesabı yoktur. liman içi (koku ve sineğe dayanabilirsen) spin iyi iş yapar diye(silikon ve rapala) tahmin ediyorum. tekrar gidecek olsam yanıma sadece; canlı teke çıkartmak için sık gözlü 2m lik bir kepçe ve iyi bir fener, muhtelif kalınlık ve boylarda kısa saplı çelik iğne ve FC misina ile, kısacası şeytan olta alırdım.

4. Xylina

Xylina Doğukan

Peki yaylaköy sahil giden arkadaşlar bilir orada kum solucanı çıkartabilirmiyim ?

5. Saross

Saross Göktuğ

En İyi Avı:
    3.8 kg Levrek
    çıkartırsın limanın sol tarafı bol kumluk alandır orada istediğin kadar bulabilirsin ;)