sazan maceraları 3

Konu, 'Av Hikayeleri' kısmında teomanturker tarafından paylaşıldı.

1. teomanturker

teomanturker

Favori Kamış:
    el oltası
    En İyi Avı:
    yayın
    Bir sicak yaz ayında AMASYA nın Alala göletinde,sazan avındayız.goletlerde,sıcak havalarda genellikle ilkindiden sonra ava başlarız ve gece boyu göl kenarında olup oltalarımızı döşediten sonra,akşam yemeği hazırlıklarına gırişiriz..goöl balıkcılığının en güzel tarafı bu yemek safhasıdır.yemek başında hoş sohbetler yaparken,gözlerimiz oltalarda,kulaklarımızda zil seslerinde olur,neyse yine böyle güzel bir balık gecesi sonunda,yine sabah oldu ve güneş yükseldikcede ,sicak hava kendini göstermeye başladı..yeterince balık tutmuştuk artık gitme zamanı geelmişti...ben balıkları eşit miktarlarda 4 arkadaşa göre ayarlarken,arkadaşlarda oltaları toplayıp eşyalarımızı arabaya yerleştirdiler,sıra balıkları paylaşmaya geldi, senelerce beraber balığa gittiğim arkadaşım bana - Usta sen bize arkanı dön,bizim sorduğumuz balıkların kımlerin olduğunu söyle...1-2-3-artanda benim olsun der demez arkamda bır kahkaha tufanı koptuki hiç sormayın,arkamı dnüp baktığımda kahkahaların sebebini gördüm ve yapacak hiç birşey yoktu ve bende olarla beraber gülmeye başladım...birkaç sene sonra yine bir sazan avında bu muzip arkadaşımdan intikamımı aldım.ŞAKA ŞAKAYI DOĞURUR- TOM AMCA

2. tolgademircapar

tolgademircapar Tolga Demirçapar

Favori Kamış:
    El oltası
    En İyi Avı:
    Çupra 2 kg Adana
    kusura bakmayın ama ben anlamadım size birşey kalmamış mı yani? onu mu demek istediniz?

3. LapinCash

LapinCash

Evet öyle :D

Evet genelde balık dağılımı öyle apılır av kaç kişi varsa eşit miktarda o kadar kişi sayısına bölünür sonara derler bu kimin olsun bağırı onun , şunun , benim :D:D

4. kemalyaman34

kemalyaman34 Kemal

Favori Kamış:
    Muhtelif çap ve markalarda makina ve kamış
    En İyi Avı:
    Turna : 72 cm.
    anadoluda bu paylaşımın adına "ok atma" derler. halen devam eden bir paylaşım sistemidir. amaç kimsenin gözü paylaşımda kalmasın.