seahawk 3 katlama izleri

Konu, 'Şişme Botlar' kısmında yasin26 tarafından paylaşıldı.

1. yasin26

yasin26 yasin

arkadaşlar seahawk 3 şişme bot aldım botu genel anlamda beğendim malzeme kalınlığı felan hoşuma gitti buna benzinli 5 hp motor ile kullanacağım sakın havalarda denizde çok açılmadan balık tutmayı ve gezmeyi planlıyorum yanlız aklıma takılan botu kutusundan çıkarıp açtığımda (ilk defa ben açtım)katlı durduğu için botun bazı yerlerinde katlama izleri oluşmuş bazıları derin bu katlama izleri sorun oluştururmu ? botta herhangi bir delik felan yok

2. aybasan

aybasan AYDIN

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    Peygamber balığı 1.5 kg
    Baktığım kadarıyla şişme taban ve aslında motor ile değilde kıyılarda kürekle gezmek için imal edilmiş bir bot.Motor takma aparatı ile motor takılıp kullanılabilir ama pek güvenli olacak tarzda bir bot değil..5 bg motor gayetb yeterli gelir zaten daha büyük motorlarda bu botta kullanışı olmaz boyutu ve ağırlıkları nedeniyle..
    ...Kaça aldınız bilmiyorum ama keşke enazından ikinci el temiz ahşap yada alaminyum tabanlı daha sağlam ve kullanışlı bir zodiac tipi bot alsaydınız

3. aknysfsrn

aknysfsrn AKINYUSUF

Favori Kamış:
    D.A.M SPEZIPOWER TELE SURF 420
    Favori Makine:
    Shimano aero
    En İyi Avı:
    Yumurtalık Pistaş mevkii LAGOS 5 kg
    aldığın dükkanın saklama koşulları ile alakalıdır abim normalde o izler şişirdikten sonra kaybolur kaybolmuyorsa aldığın yere git botun kaç model olduğunu hangi yıl üretildiğini sor zira plastiginde kendine has bir ömrü vardır bazen çok kaliteli botları % si bol indirimler yapıp satarlar tarihi geçip ellerinde kalmasın diye

4. yasin26

yasin26 yasin

Botun üretim yılı 2012.Botu ilk açan benim yani fabrikanın katlanması ile duruyor kokusu üzerinde :) Botu çok uygun aldım normalde 300 tl lik botu 140 tl ye aldım yani bir bot için para bile denilmeyecek fiyat :)Sebebi büyük ihtimal katlama izleri yüzünden. Zaten planım şu şuan öğrenciyim normalde kıyı balıkçılığı yapıyorum göllerde barajlarda deniz kenarlarında. Böyle bir fikrim vardı sağlam bir dıştan takma motor yapıp ve aracın bagajında taşınacak şişme bot almak.Loncin marka 6.5 hp dikey milli bir motor sipariş ettim kendim sağlam bir dıştan takma benzinli motor yapıçağım. Çünkü motor işi önemli elektirikli motorlar felan denizde hikaye. Aldığım motor 6.5 hp 11 Nm torka sahip planlarıma göre beni rahat 20 km hızın üzerine çıkartacak.Öğrenci olunca daha çok bütçeyi motora ayırdım bir kere olsun sağlam olsun diye bot ise 1 sene idare yeter 140 tl sonuçta :) Ama eminim kullansam rahat 4 5 sene kullanılacak bir bot 0.6 mm et kalınlığı var iz olan yerlerini çok zorladım delinme ihtimali varmı diye parmağım ile baya bastırdım delinecek gibi değil :) ama ben yinede bison vinil plastik yapıştırıcısı aldım iz olan yerlere yama yapmaya başladım aklım kalmasın diye yamalar çok sağlam oldu ayırmak imkansız.Bu botun youtubeden videolarını çok izledim, 15 hp motor takan rafting yapan bile var :) kullanıcısı çok, problem yapacağını düşünmüyorum. Sene *** katlanır ahşap tabanlı zodiac tarzı bir bot düşünüyorum.

5. yasin26

yasin26 yasin

böyle bir ahşap taban yapmayı düşünüyorum
    bu şekilde katlanıp arabaya girebilecek şekilde pvc borudan tente yapacağım.
    motor bu 12 kg şaftı ile yaklaşık 18 kg olacak toplam

6. YusufZiyaDeniz

YusufZiyaDeniz Yusuf Ziya

Dostum bu seahawk için motor aldın mı acaba ? aldıysan beni de bilgilendirir misin ? benim elimde de seahawk 4 var. bende henüz motor için karar verebilmiş değilimde ..

7. yasin26

yasin26 yasin

motorunu kendim çim biçme makinesi motorundan yapıyorum motoru aldım 160 cc 12 kg 5 hp loncin marka motor sıfır 400 tl aldım. şimdi şaft ve pervane işleri kaldı yanlız bot katlandığında sürekli katlamadan dolayı çatlaklar oluşuyor hiç beğenmedim botu sizin botunuzda da aynı problemler mevcut mu ?