seastar şişme botu alınırmı yardım

Konu, 'Şişme Botlar' kısmında WOLKOV tarafından paylaşıldı.

1. WOLKOV

WOLKOV volkan

bu botu ikinci el olarak bi yakınımdan alacağım daha önce hiç bir tecrubem yok. Böyle bi bot alınırmı nerelerde kullanabilrim fiyat olarak ne kadar versem uygun olur. hiç kullanılmamış motor suya değmemiş. Çünkü motor bota ağır gelmiş alındığı gibi duruyor. Ağır gelen motoru satıp nasıl bi motor almalıyım. Yorumlarınızı , fikirleriniz ve yardımlarınızı bekliyorum teşekkürler..

› Model : 9,9 HP (M,ML)
    › Kilowatt : 7,4 kW
    › Tam Gazda Max. Devir/Dakika : 5000-6000
    › Silindir Adedi : 2(sıra)
    › Motor Hacmi : 209 cc.
    › Çap / Strok : 59mm x 45mm
    › Soğutma Sistemi : Termostatlı Su Soğutma
    › Ateşleme : Elektrik Avanslı CDI
    › Çalıştırma : El veya Elektrik
    › Dişli Oranı : 2,08: 1
    › Vites : İleri/Boş/Geri
    › Kullanım : Koldan veya Remote
    › Alternatör Sistemi : 6Amp(76watt)
    › Trim Pozisyonları : 3 & Sığ Su
    › Yakıt Tankı : Standart
    › Yakıt Tipi : Kurşunsuz 90 RON min.
    › Ağırlık : 38 kg.
    › Tavsiye Edilen Ayna Yüksekliği : Kısa:381 ,Uzun:508 mm.
    › Motor Tipi : Üstten 2 sübaplı itecekli
    › Egzost : Pervane Göbeğinden
    › Yağ Püskürtme : Yok
    › Ters Dönüş : Yok

2. kaygisiz

kaygisiz Deniz Alkım

Favori Makine:
    Okuma Safina pro-65
    Benim tavsiyem motoru hiç satmayın motor çok güzel bir motor fakat 4 zamanlı olduğu için ağırdır. Bence sen hiç botu alma arkadaşın atarsa sırf motoru al sıfır sıfıtından %40 aşağıya alsan bence iyi fiyat. Birde senin kullanımına uyun rka ayansı 9.9 motoru çekecek bir bot al 3 metre yada 3,2 metre. bak keyfine. Yok sırf botu alıcam dersende motor oalrak Sakın ucuz markalara kaçma. Parsun vb. cin malı motorlara bulaşam. Suziki iyi markadır ama onunda Türkiye servisi yok sakın onada bulaşma. Motor denince Orta fiaytat 1. sınıf Mercuridir, 2. olarakta Tohatsu öneririm. Bot olarakta benim gözüme Joker,orca, Mercury ve Kolibriler sğlam göründü. Kolibriyi kendim kullandığım için botu çok sağlam ve güzel.

3. night fisher

night fisher fatih

Favori Kamış:
    kendisinin dizayn ettiği muhtelif kamışlar
    Favori Makine:
    çançinçon çinişi makineler
    En İyi Avı:
    kırlangıç 8.4 kg
    Motoru tepe takla ettiğiniz yetmemiş,bide ters yatırmışınız:( 1. fotoda görünen mavi bi etiket var üzerinde'' this side UP!'' Yani bu taraf üste gelecek diyor.Karterdeki yağ akmıştır heryere,akmadıysa yağ yoktur.
    Bot kaç metre boyda ,onu belirtmemişsin.Velevki küçük geliyor,motorun sıfırı 5 bin tl,botun değeri binbeşyüz,bu durumda botu büyütmek daha akıllıca olmazmı:confused: 1500 lük botu kullanacam diye,5 binlik motorla beraber alıp,sonra motoru elden çıkarmaya çalışıp uğraşmak ne kadar mantıklı;)

4. cemxmox2

cemxmox2 mete

Hocam motor suya değmedi yazıyor.Fabrika çıkışında yağ alınıyor.Tehlike olcağını sanmam.