selam...Urfa'daki acemiye yardım

Konu, 'Tanışalım' kısmında bayali tarafından paylaşıldı.

1. bayali

bayali ali bayram

Öncelikle herkese merhabalar.
    Karaman/Ermenek'te 3 yıl boyunca bol sazan, arasıra da alabalık yakalamış birisi olarak bu foruma bakınca "Neler varmış da haberin yokmuş acemi" dedim kendi kendime. Bir kasnağa rasgele seçilmiş bir misina sarıp, ucuna iki iğne, bi de -kurşun takılıyor diye- sıkışınca misinadan kurtulacak bi taş bağlayıp salıyorduk çaya.
    Şimdi Urfa'da çalışıyorum (meslek öğretmenlik bu arada). Koca Fırat orda akıp gidiyor da ben balığa meraklı bir kişi bulamıyorum çevremde. 1 Temmuz yaklaşıyor ve ben "Bozova ve Birecik'te tutuyorlar" dan başka bişey öğrenemedim daha. Şimdi forumun ve balıkçılığın acemisi olarak Urfa'da balık nasıl ve nerede avlanır yardım istiyorum. Nasılı neyse de nerede kısmına yardım lütfen. Hem keşif hem av için ayrı ayrı izin vermiyor hanım :)

2. mufi

mufi Muvaffak İŞMEN

Favori Kamış:
    kıyı balıkçılıgı standart malzeme oltakamışı ve makine
    Favori Makine:
    Daiwa GS 9
    En İyi Avı:
    her av iyidir yeterki usule uygun olsun
    Ali hoca merhaba .. hoşgeldin ,

3. bayali

bayali ali bayram

hoşbulduk abi

4. antepli

antepli Mustfa

Favori Kamış:
    Sportex, D.A.M, kabon kamis, Daiwa,D.A.M Quick rolle
    Favori Makine:
    Dam Quik, Freilauf, Cormoran, Zebco , Schkeapear ve diğerleri
    En İyi Avı:
    Turna 105 cm, 7,3 kilo, sazan 9.5 kilo
    Ali Hocam,
    Hoş geldin, ben Gaziantep'denim. Arada fıratta balık tutarız. Burada tek sazan değil daha değişik çok balıklarımız var.Sis balığı, şabut, yayın ve birçok daha balık cinsi var.Aşağıdaki linklerde sana yardımcı olacak çok bilgiler var.Bize ulaşırsanız belki birgün balığa beraber gideriz.Selamlar.

http://www.oltader.org/forum/forum_posts.asp?TID=398,
    http://www.oltader.org/forum/forum_posts.asp?TID=486

http://www.oltader.org/forum/forum_posts.asp?TID=479

http://www.oltader.org/forum/forum_posts.asp?TID=85

5. isottevfik

isottevfik Tevfik

Favori Kamış:
    SHIMANO Catana BX 240 Tele
    Favori Makine:
    SHIMANO BIOMASTER 5000 CFB
    Hos geldiniz Ali bey. Keyifli paylasımlar dilerim.

6. OMMG

OMMG OKAN

Hoşgeldiniz,keyifli paylaşımlar dilerim.Eminim o bölgedeki dostlarımız size yardımcı olacaktır...

7. barbunya

barbunya Faruk

Favori Kamış:
    lineaeffe s-flex 10 kilos surf
    Favori Makine:
    okuma epixpro epb
    En İyi Avı:
    Palamut 39cm
    başlığı görünce "urfadaki camiye yardım" diye okudum :))
    dedim Allah Allah forum kendini aşıyor,

Hoşgeldiniz aramıza, karamanda 4 sene kaldım, fisandığında israil sazanı tutmuştuk bir iki defa, ermenek taraflarına gidemedim pek, ah güzel günlerdi.

8. mehmet0625

mehmet0625 Mehmet

Favori Kamış:
    okuma v system 240cm 10-40
    Favori Makine:
    shımano exage 4000 fd
    En İyi Avı:
    Lambuka 63 CM
    slm urfadaki arkadaş bende urfalıyım fakat şuanda iskenderunda yaşıyorum fakat urfada balığa giderdik urfada avlak yeri çok fakat urfa merkeze uzak yerler
    1.bozovanın içine gir ana yoldan hiç şaşma karşına su çıkınca su altında kalan evler var sağda oralarda boldur balık
    2. bozovaya yetişmeden 1 km kala sağda hilvan diyarbakır yolu ayrımı var o yola gir 7-8 km git solda kanal kapakları var orada boldur yada kapaklara yakın meralarda boldur balık
    3. bozovayı geç baraja yetişmeden yaslıca köyü var köy içinden geç karşına su çıkacak köyü geçince orda avlanabilirsin
    4.baraja yetişmeden yine sağda ormanlık alanvar orman içindeki yolu takip et su kenarına iniyor su kenarına in sana kos koca ormanlık alan ve su iç içe geçmiş ağaçlarla sular
    5. urfa mardin yolu üzerinde urfa merkezden 8-10 km ilerde solda sulama kanalları var orda avlanabilirsin
    6.birecikte avlanabilirsin
    7.hilvana giderken ilhan köyü var orda avlanabilirsin
    keşke urfada olsaydımda gitseydik beraber :-(

9. bayali

bayali ali bayram

Hoş bulduk abi. Teşekkürler yardım için.

Hoş bulduk. Teşekkür ederim abi.

Hoş bulduk.Teşekkür ederim.

Hoş bulduk. Fırsat bulursanız mutlaka Ermenek'i de görün bence. Ben barajdan sonraki halini çok merak ediyorum. Kısmetse bir yaz gitmeyi düşünüyorum.

Çok teşekkür ederim bilgi için. Tam olarak aradığım buydu işte. :)

10. mehmet0625

mehmet0625 Mehmet

Favori Kamış:
    okuma v system 240cm 10-40
    Favori Makine:
    shımano exage 4000 fd
    En İyi Avı:
    Lambuka 63 CM
    urfada avlanacak arkadaş ne yaptınız dediğim yerlere gittinizmi hani raporlar beklemekteyiz bakalım yakalanan balıklara varsa

11. murat güv

murat güv murat

Arkadaşlar bende urfalıyım urfada yaşıyorum ve fırsat buldukça balık avına çıkıyorum urfada baraj çok ama ağ avcıları yüzünden balık çok az yinede size bir kaç yer tavsiye edeyim bozovayı geçtikten sonra yaslıca hilvanda helis köyü sivrekte nusaybin köprüsü yada eski feribot buralarda balık var en uygun balık yerleridir bir çok yer var ama en uygun yerler burası dip kullanıyorsanız heryere gidebilirsiniz en yakın bozova çatak ama sipin avı yani atçek yapıyorsanız bu dediğim yerlere gidin yanlız bu yıl balık avı sıkıntılı balık çıkmıyor spine bir hafta sonra anca balık çıkar