Sezonu Açalım Dedik

Konu, 'İç sularımızdan (Tatlısu) Güncel Av Raporları' kısmında eyeofnight tarafından paylaşıldı.

1. eyeofnight

eyeofnight Nihat Furkan

En İyi Avı:
    Sudak 3.5 kilo civarı. Turna 52 cm
    Merhabalar amatör balıkçılığa gönül vermiş doğa dostları... Malum sudak sezonu açıldı, geçen yıl hızlı geçirdiğim sezona bu yıl da hızlı başladım.

Kuzenimin düğünü vesilesi ile 4 günlüğüne eve geldim. Ama misafir çok, doğal olarak yapacak çok iş var. Getir götür, yemek servisi, çay servisi, misafir karşılama vs... Avlak eve iki adım, hatta düğün evine geçerken manzarasını görmeden geçemiyoruz. Nasıl etsem de 1-2 saat atçek yapmaya gitsem diye düşünerek geçti zaman:) En son dün akşam yorgunluğu bahane ederek akşam vakti eve kaçtım. Ama söylediğim gibi yorgunluk bahane... Kamışı, sahte kutusunu kaptım yanıma da biraderi aldım. Evden çıkarken bir de komşumuza denk geldim. Üç kişi tuttuk avlağın yolunu.

Bu mevsimde balık çıkardı çıkmazdı diye tartışırken baktım atçek yapmaya başlamışız. Sen tutamazdın, ben tutardım, sahtem iyi, benimki daha iyi... Biz komşuyla birbirimize takılırken benim birader çıkardı güzel bir sudağı, koydu kenara. Biz komşuyla birbirimize bakıyoruz. Naparsın işte nasip onunmuş, yorum yok...

Balığı aldıktan sonra bi yarım saat kadar daha çalıştık. Başka balık alamayınca komşuyu eve bırakıp düğün evinin yolunu tuttuk. Olsun o tek balığı görmek de yetti. Yorgunluk falan uçtu gitti:) Herkesin turna ve sudak avı sezonlarının bol balıklı geçmesini dilerim. Saygılar...

2. asenol

asenol ahmet şenol

Favori Kamış:
    fly
    Favori Makine:
    fly
    Tebrikler kardeşim. Mekan bu sene sudak verecek gibi inşallah :)

3. KARAYEL55

KARAYEL55 Levent

Favori Kamış:
    EFFE PHANTOM KAMIŞ
    Favori Makine:
    OKUMA TRAVERTINE TRB 65 -Ryobi ECUSIMA 6000Vi-Ryobi ECUSIMA 8000Vi-BANAX SX 3000-BANAX SX 4000
    En İyi Avı:
    5,700Kg Alabalık-11 Kg Sazan
    Tebrikler Nihat

4. Erhan KIZILTAŞ

Erhan KIZILTAŞ Erhan

Favori Kamış:
    Bauer 210cm 8-30gr Spinning Rod
    Favori Makine:
    SHIMANO NEXAVE 2500 FC 3XSSS+1 BB
    En İyi Avı:
    The person you have called cannot be reached at the moment
    Bitti diyolardı halbuki demekki sen bitiriyorsun bu balığı gece gündüz demeden çalışmandan belli:) Tebrikler kardeşim daha iyileri rastgele inşallah..

5. erdemutuk

erdemutuk Armağan

Favori Kamış:
    Penn regiment,ShakespeareUglyStikCustom
    Favori Makine:
    Penn Conflict,DAMQickRetro,SproZALTARCXS
    Güzel balık, tebrik ederim.
    Rastgele.

6. islex

islex serkan işlek

Favori Kamış:
    Lineaeffe Bıg Fısh 360cm
    Favori Makine:
    OKUMA LONBOW LBII-665
    En İyi Avı:
    Akbalık 1045 gr.
    nihat hep aynı ekiple takılıyosun görüyorumda :)

7. eyeofnight

eyeofnight Nihat Furkan

En İyi Avı:
    Sağol Ahmet abi. Geçen yıl güzel sudak verdi ama bu yıl ne olur bilmiyorum henüz konuşmak için erken:)

Teşekkür ederim.

:) Teşekkür ederim.

Teşekkürler, rastgele.

Gizli yerlerimi kimselere göstermiyorum abi. Bilenler sabit:)

8. islex

islex serkan işlek

Favori Kamış:
    Lineaeffe Bıg Fısh 360cm
    Favori Makine:
    OKUMA LONBOW LBII-665
    En İyi Avı:
    Akbalık 1045 gr.
    bencede gösterme bohçacı çok çevrede

9. SUDAKÇI

SUDAKÇI berker

SEVGİLİ ARKADAŞIM BENDE ORADA SUDAK AVLIYORUM AMA HER SENE 15 HAZİRANA KADAR BİR ŞEKİLDE GÜVENLİK YASAK KOYUYOR.OYSAKİ 1 MAYISTA YASAL SEZON AÇILDI BAŞLARDA BENDE GİTTİM SORUN YOK AMA ŞUAN YİNE YASAK DİYORLAR. BEN 3 YILDIR ORALARA TAKILIRIM HER SENE AYNI SENARYO YOK ŞU SEBEPTEN , YOK BU SEBEPTEN BİN TÜRLÜ BAHANEYLE İLLA 15 HAZİRANI BEKLETİYORLAR. GEÇEN SENEDE 15 HAZİRANA KADAR AT-ÇEK YAPMAK SERBEST DİP OLTASI YASAK DİYORLARDI.HERHALDE MİLLETLE UĞRAŞMAMAK İÇİN YASAKLAR KOYUYORLAR.KANUN BELLİ 1 MAYIS.

10. SUDAKÇI

SUDAKÇI berker

SUDAK AVI

MALUM YERDE YİNE YASAK DİYE TUTTURDULAR.HER SENE BİR BAHANE BULUYORLAR GEÇEN SENE 15 HAZİRANA KADAR DİP OLTASI YASAK DİYORLARDI ŞİMDİDE 15 HAZİRANA KADAR HER ŞEY YASAK DİYORLAR .KANUNLAR BELLİ 1 MAYISTA SEZON AÇILIR.AMA MİLLETLE UĞRAŞMAMAK İÇİNMİ BİLİNMEZ HEP BİR BAHANE.

11. SUDAKÇI

SUDAKÇI berker

ARKADAŞLAR ORAYI YASAKLAMIŞLAR YİNE, 15 HAZİRANA KADAR

12. eyeofnight

eyeofnight Nihat Furkan

En İyi Avı:
    Yanınıza '3/2 NUMARALI AMATÖR AMAÇLI SU ÜRÜNLERİ AVCILIĞINI DÜZENLEYEN TEBLİĞ'i veya bir çıktısını alın. Eğer sadece atçek yapıyorsanız güvenlik geldiğinde çıkmayacağınızı belirtin. Yasağın yazılı olduğu kağıdı isteyin. Yok eğer getirmezlerse buyrun jandarmayı çağırın o çıkartsın deyin. Jandarma gelince tebliği gösterip bir sorun çıkmadan avınıza devam edebilirsiniz.

Ben bizzat denedim, iş jandarma çağırmaya kadar gitmedi. Güvenlikler uğraşmadan bıraktı.

13. SUDAKÇI

SUDAKÇI berker

Merhaba , tebliğin çıktısı bende var ve hep yanımda o yönden sorun yok .Onların söylediği belediyeden falan bahsettiler ellerinde bir kağıt parçası vardı, ben okumadım ama kaymakamlık,belediye gibi şeylerden bahsettiler şimdi kanun belli, yasağı koyan bakanlıkta belli diğer yerel yönetimler kafalarına göre orayı,burayı yasaklayabilirmi aylarca.Diğer husus siz aynı yerdemi avlanıyorsunuz.Sizin olay ne zaman oldu yakın zamandamı?

14. SUDAKÇI

SUDAKÇI berker

BİRDE BU YAKINLARDA GİTMEYİ DÜŞÜNÜYOMUSUNUZ.SORMAMIN AMACI DURUMUN NE OLACAĞI YASAK MUHABBETİ.AYRICA GEÇEN SEZON ÇOK SUDAK ALDIM.FAKAT BU SEZON 2 KERE GECELEDİK AYNI YERLERDEN VURUŞ DAHİ ALAMADIK İLK DEFA BÖLE OLDU HAVALARDANMI SENCE?