Shimano exage 2500FD vs 3000SFD

Konu, 'Makineler' kısmında Standartt tarafından paylaşıldı.

1. Standartt

Standartt Rıfat

Favori Kamış:
    Shimano Catana cx spinning 1.80m 3-11gr
    Favori Makine:
    Shimano Nexave 2500RC
    En İyi Avı:
    1kg civarı kasna ve karagöz
    Değerli hobidaşlarım bu iki makine arasında ben sarım kapasitesinden başka bir fark göremedim. Benim farkına varamadığım sizin bildiğiniz bir fark var mı bunlar arasında?

2. melanur

melanur hüseyin soy

Favori Kamış:
    olta
    selam 3000 lik olan 2500 e göre kafası biraz daha sığdır daha az misina alır

3000 sfd nin burdaki s nin anlamı sığkafa anlamındadır

3000 lik kafa sığ olduğu için 0.25 mm misinadan 140 m alırken 2500 lük kafa 160 m alır

Model
    Rulman
    Kalama
    Çeker (kg)
    Devir
    Kapasite (mm/m)
    Ağırlık (g)
    EXG2500FD
    4+1
    Önden
    3
    5,0:1
    0.25/160
    250

Model
    Rulman
    Kalama
    Çeker (kg)
    Devir
    Kapasite (mm/m)
    Ağırlık (g)
    EXG3000SFD
    4+1
    Önden
    3
    5,0:1
    0.25/140
    250

3. Standartt

Standartt Rıfat

Favori Kamış:
    Favori Makine:
    Shimano Nexave 2500RC
    En İyi Avı:
    İkisi arasında 20m fark var. Büyük balık geldi kalama yetmedi çekiyor misinayı uzaklaşıyor diyelim. 20m uzun olsa ne olur kısa olsa ne olur :)

Sarımlarında ve boşaltımlarında bir farklılık var mı acaba. Daha düzgün sarma boşaltma gibi.

4. KARAHANLI07

KARAHANLI07 Metin Özgür Doğan

Favori Kamış:
    OKUMA-SHİMANO-D.A.M
    Favori Makine:
    OKUMA-SHİMANO-D.A.M
    En İyi Avı:
    dostlarım
    exage ler eski güvenilirliğe sahip değil bence.2500 ile 3000 arasında hiç bir fark yok. zaten teknik verilerini hüseyin abim göstermiş.Ben de 3000 vardı memnundum ama ben olsam exage yerine daiwa procaster 2500 alırdım.sonuçta daiwa bu işin mercedes i ....

5. Standartt

Standartt Rıfat

Favori Kamış:
    Favori Makine:
    Shimano Nexave 2500RC
    En İyi Avı:
    Exage için çok büyük bir beklentim yok. O fiyat aralığında en iyi makine olduğunu da zannetmiyorum. Ama o fiyat aralıklarında bütün yönleriyle diğerlerinden üstün bir makine de olduğunu zannetmiyorum. Birinin bir artısı varsa bir eksisi var. Bu eksiye karşılık diğer markada artı olsa bir başka özelliğinde ilk makineye göre eksisi vardır elbet. Uzun süre arkadan kalama nexave kullandım(tuzlusu kullanım oranı totale göre %20) bir kere bile bakım yapmadım. Hala çalışıyor sadece klepe teli kapanıyordu bazen, onun da vidasını 1mm kadar sıktım artık öyle birşey yapmıyor.
    Daiwa elbette iyidir ama gidip önce elimize alıp sağını solunu kurcalamak gerek. Fırsat bulursam deneyeceğim. Yalnız ben internetten procaster fiyatlarına baktım bir sitede 207TL bir başka sitede 225TL bir başka yerde 280TL. Okumanın 250TLye kadar olan hangi makinesi var peki?

düzenleme: mesajı yazdıktan sonra daiwa kendi sitesine girdim ama procaster ürününü bulamadım.