Shimano Kamıştaki Misina Kesikleri

Konu, 'Kamışlar' kısmında korayandroid tarafından paylaşıldı.

1. korayandroid

korayandroid Koray

Arkadaşlar Merhaba,
    Bildiğiniz üzere yeni aldığım Shimano Nexave Bx 420cm 200 atarlı kamışta ağır kurşun denemelerim sırasında hem elimi kestim.Hemde kamışta makina takma yerinde (vibra spot) misina kesikleri oluştu.Siz misinayı parmakla tutarken ortadaki yuvarlak boşluktamı sıkıştırıyorsunuz? Yoksa o mavi epoksili kısımdamı?
    Bu kamışı kullanıpta aynı sorunu yaşayan varmı.Eski kamışımda böyle birşey olmadı.Elimde kesilmezdi.Canım sıkıldı bu duruma.Hata kamıştamı bendemi.O kesikler gittikçe artacak.Gittim kendime parmaklık yaptırdım deriden.Bu durum garantiye girermi? Hata varmı sizce.Ne yapmalıyım?
    Resimleri ise bunlar.

Bu da yaptırdığım parmaklık

2. Volume34

Volume34 Koray Cangüden

Favori Kamış:
    ProCatch Carbospin Pro-240 Spin Kamış
    Favori Makine:
    Okuma Avenger Av65b
    Abi makinayı taktığın ayak varya, makinanın kamışa giren kısmı. Atarken misinayı oraya sabitleyip atsan ? Bu arada özel mesaj geliyormu telefondan yapamadım heralde.

3. ozkan79

ozkan79 özkan

İp misinami kullaniyorsun ?

4. korayandroid

korayandroid Koray

Öyle yapmıyorum ben atış mesafesi düşüyormuş.Skoylu abimiz demişti bunu iyi hatırlıyorum.Ben hep misinayı kamışla parmağım arası kıstırarak atarım.bu kamışta parmağın o yuvarlak boşluğa geliyor.Yukardan tutsan misina makinadan çıkabilir ,kusar gibi oluyor.Normalde nereden tutulmalı ki? Evet geldi mesajların.Ayrıca o dediğin şekilde tutsamda misina o kesik yere dayanıyor zaten.Tek çare siyah yer değilde o epoksili kısımın olduğu yerden kıstırmak.o da biraz makinadan misina kusturmaya meyilli bir davranış.ben o parmak dayama yerini kullanamayacaksam niye yaptılarki ?

5. ozkan79

ozkan79 özkan

Onlari misina yapmamis olabilir.

6. korayandroid

korayandroid Koray

0.38 powerline super premium şok + 0.25 powerline extreme sarılı.makina av 65

7. korayandroid

korayandroid Koray

yok kesinlikle eminim misinadan.elektrik bandı sardım onuda yardı.şimdi elinle misinayı kıstırınca misina o siyah kısımdaki kesik yerler varya oraya zaten dayanıyor.atış yaparkende basınçtan iyice eziliyor.

8. Volume34

Volume34 Koray Cangüden

Favori Kamış:
    Favori Makine:
    Okuma Avenger Av65b
    Neden mesafe düşsünki? Düşse bile 5 10 metre düşer, buda surf makina ile karşılanabilir diye tahmin ediyorum. Bence dediğim şekilde yap veya misinayı makinaya veya kamışa dayamadan, ikisinin ortasi
    ındayken at.

9. Volume34

Volume34 Koray Cangüden

Favori Kamış:
    Favori Makine:
    Okuma Avenger Av65b
    Bu arada kamışa elektrik bandı kaplama abi. Kamışın boyasını çıkartıyor ayrıca kamış kapanmassa yağ, sprey gibi şeyler de sürme daha çok sıkışma yapıyor.

10. korayandroid

korayandroid Koray

Ya shimano gibi kaliteli bir kamışta böyle ezikler kesikler olurmu sizce normalmi? Aynı modeli kullananlarda bu oldumu merak ettiğim bu.Hata bendeyse hatamı kabul ediyorum.Hata bende değilse kamışı götüreceğim

11. korayandroid

korayandroid Koray

Kamışta sadece kesik yerlere bant sardım.nedeni daha kötü olmaması için.makina takılan yere yani, kamışa değil.
    yağ sprey sıkmam ben.temizlerim, silerim, tatlı su o kadar.kılavuzlar paslanmasın diye kaliteli birşey aldık yağ sıkacaksak anlamı yok bence

12. Volume34

Volume34 Koray Cangüden

Favori Kamış:
    Favori Makine:
    Okuma Avenger Av65b
    Bi arkadaşım kamış kapanmadı diye yağ dökmüştü sonradan hiç kapanmadı. Sana bi sorun yaratıyormu bu çizikler? Yoksa kamışın görünüşu açısındanmı? Bence aldığın yere götür abi. En iyisi o olur hem garantide ise değiştirirler.

13. korayandroid

korayandroid Koray

Kapanmayla alakası yok çünkü orda kamış sabit.Makina takılan yer var orda.Görünüş açısından evet ama esas nedeni o daha ilk kullanımda olduysa 2 ay sonra o plastik kısım yarılacak.durum bu.garantiye götürsem kullanım hatası derler bence savunmaları bu olur.forumda varsa aynısı olan destekli giderim :)

14. Volume34

Volume34 Koray Cangüden

Favori Kamış:
    Favori Makine:
    Okuma Avenger Av65b
    Abi nerden almıştın kamışı ? Zaten sattığı ürünün arkasında durmayan bi satıcı değilse tüketici haklarına kadar yolu var :) Olmadı cengiz balıkçılık var halleder sanırım.

15. korayandroid

korayandroid Koray

Yok aldığım yer durur bence.Öyle biri değiller.Cengizle alakası yok durumun ama, kamış shimano.Cengiz lineaeffe ve okuma satar. Ya başkasında da olduysa içim rahat edecek en azından.merak ettiğim o.biraz bekleyelim bakalım yazanlar olur

16. roy

roy roy

Favori Kamış:
    Ron Thompson heavy telecoast, daiwa crossfire,lineaeffe extreme,Pezon&Michel Rafale pro pike
    Favori Makine:
    Daiwa tournement entoh 5500, Mitchell compact gold 7000 , Okuma Razor 65, Daiwa procaster A 4000
    zannedersem misina kamisa bastiriyorsunuz. atis esnasinda savurduktan misinayi braktiginiz esnaya kadar olan bölüm zarfinda misina keman yayi gibi uzuyor ve çiziklere sebep oluyor.

sonuçta iyi bir markanin alt segment ürünlerinden biri. üst seviye üründeki materyel kalitesini ve isçiligini beklememek lazim.

17. korayandroid

korayandroid Koray

şu an piyasa değeri 350 lira olan bir kamıştan bahsediyoruz.beastmaster ve nexave orta segmenttir.alivio deseniz alt segment tamam derim.birsürü nexave kullananlar var illa cevap veren olacaktır.ona göre hareket edeceğim.

o kısıma epoksi sürsek işe yararmı sertmi olur o kısım.yada başka birşey yapabilirmiyiz. bir japon pendulum cast yaparken kisu kamışına deri sarmış sanırım o kısıma.onun gibi birşey düşünüyorum şu an

18. shadowpane

shadowpane Hakan

Favori Kamış:
    Shimano Antares/Vengeance/SuperAero Lineaffe_Spider Surf Okuma_VSystem/hellios/x-safina
    Favori Makine:
    Daiwa_Entoh/Ballistic Shimano_Aernos/KİSU/BULL'S AlbaStar.Pasha 60
    En İyi Avı:
    Yayın/Turna/Alabalık Eşkina/Levrek/Palamut/Lüfer/Kalkan
    5-10 metre cok ciddi bir rakam :D, 5 metre daha ileri atabilmek için binbirtürlü numarlar deniyoruz :D

19. shadowpane

shadowpane Hakan

Favori Kamış:
    Shimano Antares/Vengeance/SuperAero Lineaffe_Spider Surf Okuma_VSystem/hellios/x-safina
    Favori Makine:
    Daiwa_Entoh/Ballistic Shimano_Aernos/KİSU/BULL'S AlbaStar.Pasha 60
    En İyi Avı:
    Yayın/Turna/Alabalık Eşkina/Levrek/Palamut/Lüfer/Kalkan
    roy abi doğru tespit yapmış,

atış stilinizle alakalı, atış yaparken makina yukarı baktığı için, kamış esnemese bile o kısımlara değebilir biz bunu daha önce farketmiyorduk çünkü parmapı dayadığımız yerde bu şekilde plastik paraça yok. aşınan bir kısım olmadı için dikkat etmedim. yüzükler orjinal mi?

bende atış yaparken parmağımı makina ayağına yaslıyorum.

20. korayandroid

korayandroid Koray

Simdi kamisa koruma icin deri yaptirdim.atis sitiliyle alakali degil.sabah her ihtimali denedim.oraya daha kamisi savurmazken bile degiyor.video cekecegim musaitbir zamanda.sizlerde daha iyi anlarsiniz.shimanoculardan merakla cevaplar bekliyorum.zira ovup ovup bitiremedikleri shimano kalitesi buysa birsey diyemecegim.o plastik az seet olsaydi bu olmazdi bence.