Shimano marka kamışlar hakkında

Konu, 'Kamışlar' kısmında hsyn tarafından paylaşıldı.

1. hsyn

hsyn Huseyin

Favori Kamış:
    zargana toplu kasnak
    En İyi Avı:
    karagoz,200gr
    Merhaba;
    shimano marka kamışların kalitesi,kullanışlılığı ve İstanbulda nerden satın alabilecegim hakkında bilgisi olan arkadaşlar varmı?

2. Shimano makine ve kamışlar bazı özel ürünler haricinde alanındaki en üst seviyeeki ürünlerdir..Türkiye distırbütörü Hisar balıkçılıktır..Merkezi izmirdedir..;)

3. hsyn

hsyn Huseyin

Favori Kamış:
    zargana toplu kasnak
    En İyi Avı:
    karagoz,200gr
  4. hsyn

hsyn Huseyin

Favori Kamış:
    zargana toplu kasnak
    En İyi Avı:
    karagoz,200gr
    teşekkürler :) ben araştırmaya devam ediyorum.yine takılırsam yazarım size

5. unique

unique Cüneyt Eşsiz

6. kcitak

kcitak Kamil

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    En iyi av henüz avlanamamış olandır.
    Bende bu forumu takip edeceğim.Alivio 4215 iyi görünüyor.Bu günlerde hisar balıkçılığa sorayım elinde var mı?Alternatif lineaffe surler olabilir belki fakat geçen c.tesi bir kaç yere sordum İzmir'de fazla seçenek bulamadım.

7. kcitak

kcitak Kamil

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    Evet biraz önce sordum.130-150 gr olan 4215 modeli stok yok 200 gr atar veya 100 gr atar var. 200gr için 150 gr ın altında verimli olmaz diye düşünüyorum.100 gr atarıda dalgada zayıf gelebilir.Sanırım şu an başka modellere bakmalı
    Benim alternatif olarak düşündüğüm.Lineaffe oyster bunlar 100-200 geçiyor sağlıklı olarak 130-150 grı atar diye düşünüyorum.Bu kamışla ilgili tecrübesi olan varsa dinlemek isterim.

8. neu

neu Ergün

Favori Kamış:
    Shimano
    En İyi Avı:
    Henüz kayda değer bir avım yok
    Merhaba Hüseyin kardeşim...
    Bahsetmiş olduğun kamışın 4 mt - 100 gr atarlısını henüz yeni edindim. Aldığımda bu yana 4 veya 5 kez kullanma imkanım oldu ve bu kullanımlardan elde ettiğim izlenimim; kamış bana göre harika, insana güven veriyor ve şimdiye kadar 50 gr ağırlıkla kullandım ve atış performansı kullandığım ağırlığa göre oldukça güzel, tabi 50 gr üzeri bir ağırlıkla performansı daha da mükemmel olacaktır.
    Ben kamışı İstanbuldan, http://www.erginbalikcilik.com/ adresinden sitemiz üyesi sayın Cevat Ergin beyden aldım. Cevat beyle iletişime geçerseniz size yardımcı olacaktır.
    Bence fiyat performans açısından güzel bir seçim... Saygılarımla...

9. kcitak

kcitak Kamil

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    Bu konuda tecrübesiz biri olarak alivio 4220 modelinin (4.20 mt 200 gr atar)
    100-120-150 gr larda performansı nasıldır?Çünki genellikle pek çok yerde 180-200 gram kuşun takıp atmak pek uygun olmayabilir.

10. Bu kamış en iyi performansı 180 gr da vermekte..eğer 120gr gibi bir kurşun kullanıyorsanız 4215 modeli uygun olur;)

11. kcitak

kcitak Kamil

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    Teşekkür ederim Erdal Bey ilginize.4215 stokta yok bu yüzden sormuştum.
    Ben şimdiye kadar surf kamış kullanmamakla beraber normal teleskopik kamışımla dalgalı havalarda 100 gr atıyorum.Surf kamışla( atışıda uzatmak için) 125 veya 150 grama çıkarım diye düşünüyorum.Ancak insanların bulunduğu pek çok yerde 180-200 gramlara çıkmak risk oluşturabilir:(
    Bu yüzden 100-150 gram arası performans gösterecek başka bir modele bakmakta fayda var sanırım.

12. 4220 modelini kullanan biri olarak 130-140 gr kurşunlardada mükemmel performansı yakalayabileceğinizi düşünüyorum..Şahsen bu kamış ile en uzun mesafemi 145gr kurşun ile elde etmekteyim..150 metre üzeri atışlar yapılabilmekte;)

13. kcitak

kcitak Kamil

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    Duymak istediğim cevap buydu:) teşekkürler.O zaman benim açımdan karar verilmiştir.Selamlar, iyi geceler.

14. Memnun kalacağınıza eminim.;)

15. İlker

İlker İlker Ergülen

Favori Kamış:
    Shimano Bassterra,Power Aero,Trabucco Poetica
    Favori Makine:
    Shimano Symetre,Ultegra XTB
    En İyi Avı:
    MÖ'de tutulmuş yayın 5,2 kg,Sazan 6,5 kg,kofana 2,5 kg,torik 4,3 kg
    Erdal bey merhaba,
    Bu Alivio 4220 kamışı 100 gram'lık kurşunlada kullanmamızda, olumsuz etkileri atışamı yansır yoksa vuruş hassaslığınımı etkiler ? Bende bu kamışı almayı düşünüyorum fakat ağırlıklı 125 kullanmama rağmen bazen İstanbulda durgun koylarda 100 gramda kullanıyorum.
    Rastgele

16. İlker abi aslında işin sırrı şu..Kamışla atış esnasında kurşunun oluşturduğu Parabolik yayın Sağlanması..Yani bu kamış ile pektabi 100gr kuşun atılabilir..Ancak kamışı yeterince eğemeyen 100 gr kurşun Peformanstan tam yararlanılamamasına sebep olur..Ancak bu kamıştan 2 adet kullanıyorum ve 100-150kr arası kurşunlar için çok rahat kullanılabileceğini söyleyebilirim..Uygun atış tekniği ile 100gr kurşunu130+ metrelere atabilirsiniz..;)

17. İlker

İlker İlker Ergülen

Favori Kamış:
    Shimano Bassterra,Power Aero,Trabucco Poetica
    Favori Makine:
    Shimano Symetre,Ultegra XTB
    En İyi Avı:
    MÖ'de tutulmuş yayın 5,2 kg,Sazan 6,5 kg,kofana 2,5 kg,torik 4,3 kg
    Bilgi için teşekkürler,galiba hafta sonu bende bir Shimano kamış sahibi olacağım.

18. Şimdiden hayırlı olsun..;)

19. Hisardadan Levent

Hisardadan Levent LEVENT

Favori Kamış:
    shimano twin poer 4000 fb kamış:Antares 300 kısa katlanan
    En İyi Avı:
    Antenli Mercan
    Hüseyin kardeşim merhaba,

İstediğin kamış shimano sörf kamışı konseptinde fiyat aralığı en uygun kamışlardan biridir.Artı olarak XT 30 karbon kalitesindedir.Bu da şu anlama gelmektedir;

Shimano nun karbon lif teknolojisinin son gelişmelerinden biridir.XT işaretini gördüğünüz zaman ,örneğin XT 100' de, bunun anlamı kullanılan karbon lifinin kontrollü bir ortamda dayanabileceği yükün miktarıdır.Sayı ne kadar yüksekse ,ağırlık dayanımı da o kadar yüksektir.

Benim sana tavsiyem eger bütçeni zorlamayacak ise Beast master veya Speed master modelleridir. Teleskopik sörf kamışı konseptinde en üst sıralarda yer almaktadır.Tabi ki fiyatı da Alivio kamışa göre bir hayli yüksektir. Özellik olarak ta XT 200/ XT 60 karbon kalitesinde ,Biofiber ( aktif fiberin eklenmesi, karbon liflerin tüm yönlerde desteklenmesini saglar.Bu da beraberinde güç , kuvvet direnci, hafiflik ve güç getirir),Slide'n'grip(makineyi tam olarak istediğin yere yerleştirebiliyorsun ve sonra güvenli bir şekilde sabitleyebiliyorsun.) ve Fuji alconite halkalar( çok ince bir halka olmasına ragmen son derece güçlü ve her türlü ağır koşullarda kullanabilmektedirler.)

Önerdiğim kamışlar çok hafif olmakla beraber çok sağlam malzemelerdir. İstanbulun akıntılı sularında tahminim en az 200 gr atarlı bir sörf kamışını tercih etmeni öneririm .

Şimdiden Rastgelsin..