Shimano Speedcast Surf kamış hk

Konu, 'Kamışlar' kısmında der wish tarafından paylaşıldı.

1. der wish

der wish Ferhan

2. shadowpane

shadowpane Hakan

Favori Kamış:
    Shimano Antares/Vengeance/SuperAero Lineaffe_Spider Surf Okuma_VSystem/hellios/x-safina
    Favori Makine:
    Daiwa_Entoh/Ballistic Shimano_Aernos/KİSU/BULL'S AlbaStar.Pasha 60
    En İyi Avı:
    Yayın/Turna/Alabalık Eşkina/Levrek/Palamut/Lüfer/Kalkan
    geçenlerde shimano türkiye distribütörü okyanusmarine balıkçılığa gittim. bahsettiğiniz işler için uygun en ekonomik kamış için bu modeli tavsiye etti, shimanonon tabiki daha alt gruplarda daha ekonomik kamışları var fakat, ideale yakın en ekonomik kamış olarak bu birazdaha ön planda olduğunu söylediler, birde kullanıcılarından yorum almak lazım.

3. der wish

der wish Ferhan

Teşekkürler Hakan.
    Bence de bu kamış Shimano'nun üst segmentinin başlangıcı. Niteliklerini beğendim ama senin de dediğin gibi bir de kullananların yorumlarını alabilsem, süper olacak.
    Sevgiler...

4. ozgurcan

ozgurcan Özgürcan

Favori Kamış:
    Olta
    En İyi Avı:
    Çapari ile havada uçan martı ve tabii ki hemen serbest bırktık! (Gülmeyin, şahitlerim bile var)
    Kamış güzel ancak ağırlığı bence rapala için kullanacaksan biraz fazla. Piyasada 380gr gibi çok hafif slim yani ince surf kamışlar mevcut. Fiyat-performans açısından surf kamış olayında bence bu tarz kamışlara bak. Fiyattan anladığım kadarı ile bir kere alayım ama hem uzun süre kullanayım, hem de kaliteli olsun, hem de avdan keyif alayım mantığı ile hareket ediyorsun ki doğrusunu yapıyorsun. Bence acele etme; Daiwa'nın, Trabucco'nun aynı kalitede, hatta daha iyi surf kamışları var. Bu kamışların distribütöru Remixon bu arada. Sonuçta ucuz değil alacağın kamış, mutlaka incele ki sonra "keşkeler" aklını kurcalamasın. :)

At-çek yapacağın için öncelikle kamış ağırlığını düşünmelisin. Buna uygun konik kafa bir makine ve ince misina hem kamıştan alacağın performansı arttırır, hem de uzun süre at-çek yapacağın için yorulmama konusunda sana avantaj sağlar.

Sitedeki arkadaşların yapmış olduğu kamış testleri ile ilgili bir de link ekliyorum, umarım yardımcı olur.
    http://www.balikavi.net/forum/showthread.php?t=53971

Rast gelsin.

5. der wish

der wish Ferhan

Özgürcan merhaba,
    Önerilerin için teşekkürler.
    Kamışın ağırlığı konusundaki görüşüne de kesinlikle katılıyorum. Ben şu an Shimano Nexave CX kullanıyorum; o da 471gr civarında ve 2-3 saat sonra yoruyor hakikaten. Aslında ondan memnun sayılırım ama bir üst segmente bakıyorum; bunu gördüm fikir alayım dedim.
    Ancak, benim incelemelerimde, 4.20m ve 200gr atarlı kamışlarda ortalama 450-500gr ağırlık oluyor. Bahsettiğin 380 gr ağırlığındaki kamış hangisidir?

6. ozgurcan

ozgurcan Özgürcan

Favori Kamış:
    Olta
    En İyi Avı:
    Çapari ile havada uçan martı ve tabii ki hemen serbest bırktık! (Gülmeyin, şahitlerim bile var)
    Ozeline bir mesaj attim bakar misin.

7. ambrosia

ambrosia bulut

4,20 mt bir kamış 250 gramda olsa Boğazda at-sar disiplininde sizi yorar...Arkasında ağırlık transferli olan yada kamış arkasına ağırlık takarak kullanmanızı önerebilirim.

8. furunotr

furunotr Haluk

Kandilli'de sanırım bu kamış bir parça zayıf kalacak; illa Shimano diyorsanız teleskobik olarak Ultegra'ya bakabilirsiniz; gerçi burunda kullanacaksanız bu da zayıf kalacaktır; o halde 3 parçalı daha güçlü bir kamış kullanmak gerekebilecektir...

Bu tür ağır atarlı kamışlarda 450-550 gram gibi ağırlıklar çok normaldir... Kamış dengeli olduktan sonra bu ağırlıkları hissetmezsiniz; tabii ki uygun bir makina ile eşleştirmek şart... Ayrıca bazı kamışlarda balans ağırlıkları mevcuttur; gerektiğinde gerektiği miktarda bunlardan kullanılır ise dengelemeye faydası olacaktır...

Piyasaya baktığınızda en ağır atarlı ve en hafif ürün olarak Italcanna Kombat'ı bulabilirsiniz; 220 gr. atarlı olup 310 gramdır; ancak karşıdan esen sert rüzgarlı havalarda atış etirimi yeterli olmayacaktır bu ürünün; bundan dolayı Istanbul Boğazı sahte at-çek avları için bu ürünü ve buna benzeyenleri pek tavsiye edemeyeceğim...

9. der wish

der wish Ferhan

Değerli tavsiyeleriniz için çok teşekkürler.
    Şu Euro kuru bir durulsun da Ergin Balıkçılık'tan bir Vega Potenza Supercore alıp, olayı kapatacağım :)
    Sevgiler...

10. motko

motko fatih yıldız

En İyi Avı:
    levrek ve kofana
    Arkadaşlar shimano ultegra 4.25 3 parça kamışı alıyorum..kurşun arkası 185 ve 200 gr kurşun arkası atmak için memnunmusunuz??? Kandilli ve çubuklu gibi akıntılı bölgelerde verim alabilirmiyim???