Shimano Spin Makine

Konu, 'Makineler' kısmında zipito tarafından paylaşıldı.

1. zipito

zipito Kaan

Merhaba,
    Okuma V Systems 240 10-40gr kamışa uygun bir makine arıyorum. Tercihim Shimano marka. Makine için bütçem ise 150 TL civarında. Catana modelinin içerisinde aralarında 15-20 TL fark ile bir çok serisini gördüm ve spin'e yeni başladığım için karar veremedim. Bu kamışa uygun hangi makineyi almalıyım?

teşekkürler

1000 FC
    2500 FC
    3000 SFC ve (2+1BB olanı da var)
    4000 FC

2. Karabüklü

Karabüklü Muhammet

Favori Kamış:
    CAPERLAN İLİCİUM 2.70/20-40 GR
    Favori Makine:
    SHIMANO SIENNA 4000FD
    Ben sienna serisini tavsiye ederim 3+1 bilyalı 3000 yada 4000 idaal olur fiyatıda makul

3. Okawango

Okawango Ahmet

Favori Kamış:
    Banax Hercule 360
    Favori Makine:
    Spro Passion 740M,Shimano Exage 2500,Tubertini Vertigo 2500
    En İyi Avı:
    Hatırlamıyorum
    Önerim kesinlikle Shimano Aernos 1000 Fb
    Model değişebilir ama kesinlikle 2.40 kamışa Shimanonun 1000 lik makinalarını takman.

4. befalcon

befalcon Sinan

Favori Kamış:
    Okuma V-System 2.70 10-40
    Favori Makine:
    Daiwa Megaforce 2500
    En İyi Avı:
    Dağ Alası 26 cm.,, Torik 3 kg
    200 TL ye çık ve Shimano Sedona 3000 al.

5. Standartt

Standartt Rıfat

Favori Kamış:
    Shimano Catana cx spinning 1.80m 3-11gr
    Favori Makine:
    Shimano Nexave 2500RC
    En İyi Avı:
    1kg civarı kasna ve karagöz
    elinizdeki kamışın en yaygın kullanımı spin tarz içindir. ancak beklemeli av için de iş görür. elinizde beklemeli av için farklı bir kamış ve makine yoksa. ara sıra da olsa bu kamışla beklemeli yapacaksanız 4000lik makine almanız daha uygundur çünkü 4000lik hem beklemelide hem spinde iş yapar.

elinizde başka kamış vardır ve bu kamışla alacağınız makine sadece spin avları içinse 1000'lik tavsiye etmem. 1000lik makine derelerde ve lrf avlarında işe yarar. 2500 ile 3000 arasındaki tek fark misina kapasiteleridir. istediğinizi seçin. 4000lik makinenin diğerlerinden tek farkı biraz daha güçlü gibi görünür. ortalamanın dışında büyüklükte bir av yakaladığınızda 2500 ve 3000e göre biraz daha direnç gösterecektir. ağırlıkları da önemli bunların ama çok da fazla bir fark yok aralarında.

6. Standartt

Standartt Rıfat

Favori Kamış:
    Shimano Catana cx spinning 1.80m 3-11gr
    Favori Makine:
    Shimano Nexave 2500RC
    En İyi Avı:
    1kg civarı kasna ve karagöz
    ayrıca illa shimanoya şartlanmanıza gerek yok. okumanın da güzel makineleri var.
    daha önce eline kasnaktan başka olta takımı almamış biri olarak, yaptığım ilk alışveriş shimano catana 180cm kamış ve shimano nexave 2500 makineydi. o makineyi o kadar acemilikle 3yıl içini açmadan yağlamadan kullandım(sadece tatlı suda) hala canavar gibi çalışıyor maşallah.

shimano makinelerinde gördüğüm tek sıkıntı(belki benim atış tarzımdan kaynaklanıyordur) atış sırasında fazla abanınca klepe teli kapanıyor. koluma iki defa mepps saplandı. bir defada rapala kafama vurdu :))