Shimano® Trevala jig kamışı hakkında

Konu, 'Kamışlar' kısmında bülenttok tarafından paylaşıldı.

1. bülenttok

bülenttok BÜLENT TOK

Favori Kamış:
    amudson kudos, okuma v sistem,
    Favori Makine:
    shimano sahara ve symetre. daiwa emcast, daiwa bg ,
    En İyi Avı:
    izmit körfezinde iki kiloluk bir sinarit,
    Arkadaşlar çok sık olmasada bazen karar vermek yada her hangi bir ürün hakkında bilgi sahibi olmak ve bu bilgileri okuyarak elde etmek pek anlamlı olmuyor. En güzel bilgi tecrübe edilmiş olanı olmalı.
    Sizden ricam başlıkta belirttiğim kamış nasıl bir üründür.Bu kamışı düşünmemin sebebi jig metodu içindir. Zaten bu kamış jig kamışıdır. Tabi önemli olan bu kamışı tecrübe etmiş arkadaşların yapacağı yorumlardır.

Şimdiden teşekkür ediyorum. Değerli fikirlerinizide bekliyorum.

2. rahatol_gs

rahatol_gs sufix

shımano kamışları önermem. ya çook kötü oluyor yada kaliteliyse fiyatları çok yüksek oluyor.
    shımano makinem var iki tane, makina için birşey diyemem ama kamış seçimi kesinlikle shımano olmamalı, zaten başına bir iş gelse yedek parça bulmak hazine bulmak kadar güç oluyor.
    daha jig teçrübem olmadı ama yapanların malzemelerini incelediğimde ve dinlediğimde anladım ki malzeme alırken güvenilir 2-3 dükkan gezilip fiyat/performans açısından en iyisini almak uygundur.
    marka önerim ise kamış için Lineaeffe.
    RASTGELSİN...

3. Han

Han Erdal

Marmaris bölgesinde teknemde slow ve fast jigging tekniğiyle 3-4 yıldır balık avlıyorum. Sahip olduğum kamıslar arasında shimano trevala S medium light da var. Rahatlıkla denediğim en iyi hızlı jig kamışı diyebilirim. Hafif, dayanıklı ve çok reaktif. Yukarıdakı rahatol nickli arkadaşın yorumunu anlıyorum çünkü diğer shimano kamışlarda ben de mutlu olmamıştım ama trevala s farklı.