Sinek Uçuran Doğa Aşıkları

Konu, 'Fly Fishing, Uçurma Balıkçılığı' kısmında mhakanbasar tarafından paylaşıldı.

1. mhakanbasar

mhakanbasar Mustafa Hakan BAŞAR

Favori Kamış:
    SHIMANO VENGEANCE SPIN 2,10
    Favori Makine:
    Spro Red Arc Tuff Bady
    En İyi Avı:
    turna 102 cm 8,5 kg
    Merkezi Ankara’ da bulunan, Türkiye’ nin birçok bölgesinden üyesi olan Doğa ve Çevre Dostu Amatör Oltacılar Derneği yine bir ilke imza atıp bugüne kadar malzeme yetersizliği, yapım ve atış zorluğu nedeniyle ülkemizde amatör balıkçılar tarafından çok fazla rağbet görmese de imrenilerek seyredilen bir avlanma tekniğini üyeleri ile birlikte çalışmaya başladı.

Haber'in devamı için tıklayınız.

2. suats

suats Suat

Favori Kamış:
    Lınefeeve okuma Dam
    Favori Makine:
    DAM okuma Ryobi Mitchel
    En İyi Avı:
    Kırlangıç 3 kg
    Fly fishinge ilgi duyuyorum,ama nasıl ,yapılır ,nerede yapılır.Bu konuda bilgim yok..Ben genelde deniz avcısıyım,bana uyarmı bilmiyorum?:confused: Bize bu konularda destek gerekir diye düşünüyorum...:( Yani bu konuda bize yol göstericek birileri olması lağzım...;)

3. aknysfsrn

aknysfsrn AKINYUSUF

Favori Kamış:
    D.A.M SPEZIPOWER TELE SURF 420
    Favori Makine:
    Shimano aero
    En İyi Avı:
    Yumurtalık Pistaş mevkii LAGOS 5 kg
    ben bir ara merak salmıştım butün ekipmanlarımı bit adanada pazar günleri kurulan bir bit pazarı diye bir yer ordan almıştım ipim ignem tüyüm hepsi vardı baya bir denedim baktım olmuyor verdigm çocukların eline oynasınlar diye şuanki aklım olsaydı yaparmıydım asla fly pinmi nedir öylebir markası varmı yanlış hatırlamıyorsam

4. sazancıı

sazancıı gökhan batu

Favori Kamış:
    Daiwa mini spin 180
    Favori Makine:
    Shimano catana 2500 FB (Fener Bahçe:)))
    En İyi Avı:
    55 CM. TURNA, 52 CM. SUDAK, 6,5 KG. AYNALI,5 KG YAYIN
    arkadaşlar benim tek tavsiyem çok kararlı ve istekli değilseniz bu işe hiç bulaşmayın.zor bir disiplin ben yapmadım ama yapan arkadaşları görünce bu kanaate vardım.
    Başlı başına bir derya ve çok emek istiyor. Sinek yapımı malzeme bulması atışını öğrenmek vb. çok zorluğu var bir hevesle başlayan arkadaşlar boşa zaman para ve emek harcarlar gibi geliyor bana.

5. asenol

asenol ahmet şenol

Favori Kamış:
    fly
    Favori Makine:
    fly
    Sizlere katılmıyorum arkadaşlar. Zor görünüyor ama öyle değil. Müthiş keyif alıyorum bu işi yaparken. Tabi herkes beğenecek ve yapacak diye bir kaide yok. İnanın müthiş eğlenceli bir balık avlama yöntemi diyebilirim. Tabi ki sadece balık avı yöntemi değil elbette. Yazın nasipse sadece fly ile avlanacağım. Elbette sonuçlarını olumlu yada olumsuz paylaşacağım. Kolay gelsin.

6. asenol

asenol ahmet şenol

Favori Kamış:
    fly
    Favori Makine:
    fly
    Keşke şu anda Ankarada olsaydın.