Şişme bot faturası

Konu, 'Şişme Botlar' kısmında bigboss08 tarafından paylaşıldı.

Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.
  1. bigboss08

bigboss08 Cenk

Arkadaşlar 2008 de aldığım sea master Bot'un faturasını kaybettim aldığım yerden istedim 5 yılı geçtiği için bulamadılar.sahil güvenliğe göstermem laZımmyardımcı olursanız sevinîrm ce belgesi de yok acil yardım

2. bigboss08

bigboss08 Cenk

Sea master botu olan varsa faturası ile ce belgesini Fax çekebilir mi

3. Cihan

Cihan Yetkili Kişi

Fatura üzerinde değişiklik mi yapmayı düşünüyorsunuz?

4. bigboss08

bigboss08 Cenk

Yok değişiklik yapmayacam sahil güvenliğe gösterecem

5. Cihan

Cihan Yetkili Kişi

Her ne kadar amacınız bu olsa da, bu eylem suç teşkil eder.

Çünkü fatura gerçekte sizin botunuza ait olmayıp, başkasının botuna ait olduğundan, bu faturanın tarafınızca resmi bir kuruma veya bir görevliye yazılı veya sözlü olarak, sizin botunuza ait olduğu şeklinde ibraz edilmesi aşağıdaki suçu oluşturacağından, forumumuzda bu talebi içeren bir başlık açılmasına izin veremeyiz.

Ayrıca ibraz edeceğiniz bu faturaya liman başkanlığınca sizin botunuza ait olduğu şeklinde bir mühür vurulması ve işleme alınması halinde, resmi belgede sahtecilik gibi bir suça dönüşecektir.

Bkz:

Resmi belgenin düzenlenmesinde yalan beyan

MADDE 206 - (1) Bir resmi belgeyi düzenlemek yetkisine sahip olan kamu görevlisine yalan beyanda bulunan kişi, üç aydan iki yıla kadar hapis veya adlî para cezası ile cezalandırılır.

Eylem, yalan bildirim aşamasında kalmışsa 206. maddedeki suç oluşur. Yalan bildirim üzerine düzenlenen belge araç olarak kullanılıp yeni bir resmi belge düzenlenmesi sağlanmışsa; suç, 204. maddeye uygun resmi belgede sahteciliğe dönüşür.

Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.