Sitenin alt yapısında kritik güncelleme yapılacaktır

Konu, 'Genel Konular' kısmında Cihan tarafından paylaşıldı.

1. Cihan

Cihan Yetkili Kişi

Merhaba arkadaşlar,

Bir süredir forumdan bazı arkadaşlarımızın forumun alt yapısıyla ilgili şikayetleri ve önerileri oluyordu. Bir süredir yaptığımız araştırmada mevcut alt yapımız ile bu sorunların üstesinden gelemeyeceğimizi anladığımızdan ve bize iletilen öneriler mevcut sistemde yerine getirilemediğinden yeni bir alt yapıya geçiş süreci yaşayacağız.

Yeni alt yapıda şu önerileri ve sorunları gidermiş olacağız:

1. Yeni mesajlar ile ilgili sorunlar (bazı arkadaşlarımızda çalışmıyormuş)
    2. Foruma fotoğraf yüklenememesi
    3. Telefondan foruma girilememesi veya forumun mobile uygun olmaması
    4. Konu ve mesajlarda anlık bildirim veya güncelleme sistemi olmaması
    5. Tapatalk ve benzeri mobil uygulamaların foruma entegre edilmesi

vs. ve daha birçok sorun yeni alt yapıda çözülmüş olacak.

Yeni alt yapıya geçiş sırasında veri kaybı olmaması için foruma erişim olamayabilir veya geçici olarak kullanıma kapatılabilir.

Her ne kadar test sunucumuzda gerekli testler yapıldıysa da beklenmedik aksilikler olabilir ve geçiş süreci aksayabilir.

Her şey yolunda giderse bu hafta sonuna kadar geçiş işlemi tamamlanmış olacak.

Şimdiden bu geçiş sürecine göstereceğiniz anlayışınız için teşekkürler.

-Cihan

2. İnan01

İnan01 İnan Köse

Favori Kamış:
    Daiwa Crosscast 2.59 28-84 / Major Craft Skyroad 2.44 7-23
    Favori Makine:
    Shimano Twinpower HG 4000 / Shimano Stradic Ci4 3000
    En İyi Avı:
    Balık
    Sonunda, birilerinin forum ile ilgilendiğini görmek güzel. Kolay gelsin

karadeniz57 ve befalcon bunu beğendi.
  3. KARAHANLI07

KARAHANLI07 Metin Özgür Doğan

Favori Kamış:
    OKUMA-SHİMANO-D.A.M
    Favori Makine:
    OKUMA-SHİMANO-D.A.M
    En İyi Avı:
    dostlarım
    Cihan bey Postaladığım mesajlar kısmına erişemiyorum. mozilla dan da denedim yine olmuyor bilginize...

4. roy

roy roy

Favori Kamış:
    Ron Thompson heavy telecoast, daiwa crossfire,lineaeffe extreme,Pezon&Michel Rafale pro pike
    Favori Makine:
    Daiwa tournement entoh 5500, Mitchell compact gold 7000 , Okuma Razor 65, Daiwa procaster A 4000
    Aynısını düşündüm. Chromedan telefonla pc sürümü olarak giriyorum. Başka sitelerde çerez fındık fıstık problemi olmuyorken bu sitede yeni mesajlara etişim probkemi oluyor. Hizli erişim bölümünden bugünkü mesajlara tiklayarak ikinci üçüncü denmede, olmadi ana sayfa yeni mesajlardan drneye deneye birsekilde zar zor ulasabiliyorum. Hiçbiri olmazsa rastgele bir konu açıp ordan yeni mesajlara tıklıyorum. Balık tutarken bu kadar uğraşmıyorum :)

guney, İnan01 ve Emrecan Kaya bunu beğendi.
  5. vurgun-01

vurgun-01 Mustafa Can

Favori Kamış:
    Shimano catana 2,70
    Favori Makine:
    Shimano Nexave 2500 FC
    En İyi Avı:
    7.000 sazan - 2.785 Sudak - 1.370 Akbalık - 3.100 Turna
    Sitede moderatör var mı? uzun süredir site ile ilgilenen yoktu. Şimdi ilgilenen birisinin olduğunu görmek ilginç geldi bana. İlgisizlik üye oranında azalmaya sebep oldu. Forumun eski tadı tuzu kalmadı. Dilerim eski haline getirirsiniz..

KURTANOVIC MURAT bunu beğendi.
  6. balli

balli m.nuri akkaya

Favori Kamış:
    D.A.M Telespin 3 mt. 10/30gr.
    Favori Makine:
    Shimano Hyperloop 4000 RB
    En İyi Avı:
    11,7 Kg. Aynalı sazan
    Hayırlısı olsun inşallah. Forum yönetimine başarılar dilerim.;)

Yalnız bu kadar arayı açmayın kardeşler, anlık durumlarda olmasa bile, arada bir ses verin. Bazen forumun hepten "sahipsiz" kaldığı zehabına kapılıyor insan.

befalcon bunu beğendi.
  7. Cihan

Cihan Yetkili Kişi

Sabırlarından dolayı tüm arkadaşlarımıza teşekkürler :) Alt yapı geçiş süreci tamamlandı.

Ufak tefek ayarlamalar kaldı, vakit buldukça düzeltiyoruz.

8. jumaru

jumaru Murat

Favori Kamış:
    Shimano Alivio Slim TE GT 330 XH
    Favori Makine:
    Shimano AX 4000 FB BB
    İki ay kadar önce adaşım Murat arkadaşımız bir başlık açmıştı. Ben de altına Orhun Yazıtları gibi uzunca bir mesaj yazmıştım. Görüyorum ki o mesajda yazdığım önerilerin teknik altyapıyla ilgili olanları eksiksiz yerine getirilmiş. Açıkçası yetkili bir muhatap olmadığı için boşa debeleniyoruz diye düşünmüştüm. Yeniliği görünce hem çok şaşırdım hem de çok sevindim. Elinize kolunuza sağlık. Şimdilik her şey harika görünüyor. Özellikle mobilde site aslanlar gibi :) Hazır başlamışken sadece teknik güncellemeyle kalmasın ama. Biraz içeriksel çabayla da coşturalım siteyi. Teşekkürler ediyor, kolaylıklar diliyorum.

KURTANOVIC MURAT bunu beğendi.
  9. ibrahim1903

ibrahim1903 ibrahim

sayfanın en üstündeki reklamlar çok kaba duruyor açıkçası sitede olduğumu zor anladım, yanlara yayılabilirler. yazı puntoları orantısız. mesajların ne zaman atıldığı yazan yer güzel olmamış mesajla iç içe gözüküyor box içinde olsa daha iyi olur bence vbvb. güzel olacak ama inşallah hayırlı olsun

10. befalcon

befalcon Sinan

Favori Kamış:
    Okuma V-System 2.70 10-40
    Favori Makine:
    Daiwa Megaforce 2500
    En İyi Avı:
    Dağ Alası 26 cm.,, Torik 3 kg
    Vay be can çekişen foruma sonunda el attılar. E hadi hayırlısı bakalım

İnan01 bunu beğendi.
  11. Cihan

Cihan Yetkili Kişi

Öneriler için teşekkürler arkadaşlar; Reklam alanları tekrar düzenlendi. Yazı fontları forumla tutarlı hale getirildi. Son yazılan mesaj blokları da forum temasıyla ve fontuyla uygun hale getirildi. Vakit oldukça arka planda çalışmalar devam edecek :) İyi pazarlar.

KURTANOVIC MURAT ve ibrahim1903 bunu beğendi.
  12. Cihan

Cihan Yetkili Kişi

Son olarak Tapatalk uygulaması yüklendi, artık telefondan bu uygulama ile foruma giriş yapabilirsiniz. Ayrıyetten forumun teması da mobil uyumlu, hangisi hoşunuza giderse tercih edebilirsiniz.

13. PAŞŞA

PAŞŞA Remzi

Favori Kamış:
    Vega Potenza Supercore,Lineaeffe Fury Caster
    Favori Makine:
    Daiwa Windcast Z 5000,Ryobi AP Power
    Evet sitemize hayırlı olsun, tapatal uygulamasını kullanarak ilk mesajımı yazıyım böyle iyi oldu[emoji6]

14. Levrek99

Levrek99 Sarp

son yazılan " yeni mesajlar " var fakat son açılan konular yok kaybolmuş bence onuda ekleyin

15. lovato17

lovato17

üyeliğim allak bullak oldu

16. Cihan

Cihan Yetkili Kişi

Üyeliğiniz de ne gibi bir sorun var acaba? iletirseniz inceleyelim.

17. KURTANOVIC MURAT

KURTANOVIC MURAT Murat

sonunda... bunu bekliyordum / bekliyorduk.... ama forum hala çok geride cihan bey. ve yanlış anlamayın ama foruma ilginiz çok düşük ( yetkili kişi olarak mesaj sayınız 188 görünüyor örneğin) ben forumun yeni üyelerindenim. ve tavsiye üzerine üye oldum. ve tavsiye edilen forumun bu halini (bir önceki hali yani) görünce yıkıldım. muhtemelen benim açtığım başlık gibi sizleri uyarıcı birçok mesaj gelmiştir tarafınıza... yanlış anlamanızı istemem yargılamak değil yalnız ve sadece bu dağ gibi forumun küllerinden yeniden doğması için yaptım yaptığım herşeyi. mükemmel bir başlangıç olmuş. devamını sürat ve ivedilik ile bekliyoRUZ. sonsuz saygılarımla.

18. yavuzz

yavuzz YAVUZ E

Selamlar,öncelikle emeğinize sağlık,dikkatimi çeken birkaç noktayı paylaşmak isterim.

*Üye girişi yapmadan forumda okuma yapmak istediğimizde,sol üst köşedeki anasayfa sekmesi çalışmıyor.
    -Üye girişi yapıp tıkladığımızda ise,anasayfaya yönlendiriyor,fakat
    *Tüm reklamlar veri gridinin üstüne dışarıda olacak şekilde konumlandırılabilir,şuan sayfada bütünlük yok gibi.
    -site bilgisi,reklam alanı aynı alan,gridin içinde sorgulama ve veri alanı olarak tasarlanabilir.
    *Forum konuları sayfasında yazı karakterleri ve sayfa çerçevesi aynı ton olduğundan bir süre sonra okunurluğu zorlaştırıyor.
    -Puntolar büyütülüp,ton koyulaştırılabilir.Sütunda yeterli alan var sağ tarafa doğru.
    *Anasayfada çok fazla konu ve bilgi geliyor,satır sayısını örn 15 adet ile sınırlasak,tek sayfa olarak görüntülesek,en altına daha fazla görüntüle dediğimizde (yani istersek) incelesek.böylece sayfa yapısını dağıtmamış oluruz.
    *Üye girişi yaptıktan sonra mesaj yazdığımızda tekrar üye girişi soruyor.

Tekrar ellerinize sağlık..

19. lovato17

lovato17

merhaba, kullanıcı ismim lovato, ancak ben başka bir sitede kullandığım lovato17 ismiyle giriş yaptım şifrem lovato kullanıcısına ait olmasına rağmen şifremi de kabul etti ve ben şimdi lovato kullanıcı ismimi yani 2006 yılında açmış olduğum üye kaydımı kullanamıyorum ilgilenirseniz sevinirim teşekkürler

20. Cihan

Cihan Yetkili Kişi

Merhaba, özel mesaj ile eski üyelik bilgileriniz iletilmiştir.