Sizlerinde fikrini almak istiyorum.

Konu, 'Tatlı SU Balık Avcılığı' kısmında orumar tarafından paylaşıldı.

1. orumar

orumar ömer yılmaz özcan

En İyi Avı:
    14 kğ sazan
    Oltamızı attık küspe oltası hiç istemediğimiz halde 30 cmnin altında sazan veya daha küçük çaybalığı veya kefal takıldı meretler tin tin ettirip yatıyor daha sonra oltaları mındar ettiği gibi çekince ya ölmüş veya ölmeye yakın oluyolar bunları ne yapacağız salsan bi türlü salmasan bitürlü ölme ihtimali %100 e yakın ne yapacağız?

2. Avciperdeci

Avciperdeci SeRDaR

Favori Kamış:
    El Oltası
    Ömer kardeş bu tür şeyler bizimde başımıza geliyor maalesef istemesekte. İğneler balığın midesine kadar giriyor bu durumda salsak ölecek balık. Tabii ki salındığında yaşayabilecek durumda olanları salıyorum. Ancak saldığım halde yaşayamacak durumda olanlar varsa salmamın anlamı olmadığını düşünerek salmıyorum.

3. eozsoyeri

eozsoyeri Erdem Özsoyeri

Bencede attıktan sonra diğer balıklara yem olacağına o kadar emek vermişim bana yem olsun:)

4. gülbaharlar

gülbaharlar gulbaharlar

Favori Kamış:
    el oltası, kamış
    En İyi Avı:
    13 kilo aynalı sazan
    kullanmış olduğun yemini değiştirebilirsin benimde başıma geldi kuru üzüm takıyordum iğnelerin ucuna sırf çapak sazanlar takılıyordu yemimi değiştirdikten sonra iri sazanlar almaya başladım veya hutta yemlerini biraz daha iri takabilirsin

5. korni

korni koral

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    55 kg trakya kıvırcığı
    valla sana böyle denk gelmiş benim fazla tatlı su tecrübem olmadığı için belki bu sene ilk kez avlandım sazan yakaladık israil sazanı normal sazn ve kefal bende bunları ne yaparsam öldüremedim garip geldi ama seninkiler öldü demekki yapcak birşey yok o zaman benim tuttuklarım ise eve gelene kadar 30 daka suyun dışında kaldı yine ölmedi:)

6. Gakgos

Gakgos

Favori Kamış:
    Leader 3m, beta 60,dam 40mm
    En İyi Avı:
    pullu sazan-8 kg
    aslında sadece kanca numaranı 1 veya 2 numara büyütmen yeterli olacaktır diye düşünüyorum. Ben küçük balıklarla uğraşmamak için 1/0 'dan aşağı kanca kullanmam. Yemide biraz bol taktım mı sadece didikler durur. Bu da benim yararıma olur. Hareketliliği farkeden büyük balıklar o bölgeye yaklaşır.

7. uzunköprülü umut

uzunköprülü umut Umut ÖZER

Favori Kamış:
    3.00m alba kamış 60lık olta ve her türlü şamandıralı olta takımı
    En İyi Avı:
    10 cm tatlısu levreği
    mustafa abi bende seninde dediğin gibi yapıyorum yine küçük küçük balıklar yakalanıyo:(

8. doğa insanı

doğa insanı

tatığın yem küçük olduğu için bu başına gelmiş olabilir. Atmaktansa yemeyi tercih ederdim:D :D :D :D

9. solakali79

solakali79

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    Sazan 2KG
    Pirinç unu ile normal unu aynı ölçüde karıştış onları hamur haline getir bilye büyüklüğünde olsun sonra kaynayan suya at tahminen 5 dk sonra çıkar yere at lastik top gibi zıplarsa tamamdır iğneye tak hem kolay çözülmez hemde küçük balıklar iğneyi ağzına alamaz rastgele

10. Gakgos

Gakgos

Favori Kamış:
    Leader 3m, beta 60,dam 40mm
    En İyi Avı:
    pullu sazan-8 kg
    Ne yem takıyorsun kardeş?