SOMA (manisa) SEVİŞLER BARAJI

Konu, 'Göller, Barajlar ve Akarsular' kısmında mgergoz tarafından paylaşıldı.

1. mgergoz

mgergoz Mustafa Gergöz

En İyi Avı:
    4,5 kg sazan
    soma merkeze 10 km mesafede SOMA-BALIKESİR yolu üzerindedir. eski ve büyük bir barajdır. çok güzel sazan avı yapılmakta olup son yıllarda yayın balığıda çıkmaktadır. ufak olta kamışıylada sivri tabir edilen 20-25 cm lik baraj balığı ve nadirende olsa alabalık tutulmaktadır.

2. farukaan

farukaan faruk

Favori Kamış:
    Remixon wınner 360mm 80-120 gr
    Favori Makine:
    Okuma Trio RC-55-Ryobi ecusima 6000 vi
    En İyi Avı:
    Hep bir trança avlamak istemişimdir :)
    Köyümüzü yutan baraj :) Ama yinede seviyorum orada yediğim balığı hiç biryerde yemedim..

3. alcedo

alcedo ümit

Favori Kamış:
    Abu Garcia 2.40 7-28 gr
    Favori Makine:
    Abu Garcia Cardinale 3
    En İyi Avı:
    5,5 Kg aynalı sazan, 2,250 Levrek
    Mustafa barajımızı tanıtan mesajin için teşekkürler. Son yillarda yayın ve alabalığın artması sebebiyle sivri maalesef az çıkmaya başladı. Bana göre de barajın en güzel balığı sivri. Selamlar.

4. aslanbora

aslanbora ümit yeng

Favori Kamış:
    SPRO 2.10 spin
    Favori Makine:
    shimano exage 2500
    En İyi Avı:
    levrek palazı * 600 gr.
    Sevişler

Mustafa kardeşim, yaramı deştin şimdi.. Orada kadim dostum Ömer Vargül ile beraber avladığımız sivrileri hala unutamadım. Biz yakalıyorduk, arkada hanımlar tava yapıyordu. Kendi avladığın balığı yarım saat sonra ekmek arası elinde görmek gibi güzellik var mı? Uzun zaman oldu Sevişlere gitmeyeli. Buradan selam olsun!

5. mgergoz

mgergoz Mustafa Gergöz

En İyi Avı:
    4,5 kg sazan
    sağolun ;)
    bölge barajlarında en lezzetli balık somamızda. bunu sırf biz değil diğer balıkcı arkadaşlarda diyor.
    aslanbora abinin dediği gibi o balığı tutar tutmaz hemen tavada kızartıp yemenin tadının tarifi yok...
    bu arada son 1 aydır güzel balık çıkıyor. en son 3-4 gün önce baya bi sivri yakaladım. ama ateş yasağı olduğundan orda yiyemedik tek üzüntümüz bu :(

6. mufi

mufi Muvaffak İŞMEN

Favori Kamış:
    kıyı balıkçılıgı standart malzeme oltakamışı ve makine
    Favori Makine:
    Daiwa GS 9
    En İyi Avı:
    her av iyidir yeterki usule uygun olsun
    Sivri dediğiniz acep ne türdür merak etiim..resmi felan varmı??

7. mgergoz

mgergoz Mustafa Gergöz

En İyi Avı:
    4,5 kg sazan
    abi belki bildiğin bir türdür ama burda sivri diye tabir ediyoruz. en kısa zamanda yüklemeye çalışırım.

8. mufi

mufi Muvaffak İŞMEN

Favori Kamış:
    kıyı balıkçılıgı standart malzeme oltakamışı ve makine
    Favori Makine:
    Daiwa GS 9
    En İyi Avı:
    her av iyidir yeterki usule uygun olsun
    Tatlısu kolyozu olabilirmi...

9. mgergoz

mgergoz Mustafa Gergöz

En İyi Avı:
    4,5 kg sazan
    muvaffak abi tatlı su kolyozu dediğin balığın fotoğraflarına baktım tam net fotoğraflar bulamadımsada %90 aynı balıktan bahsediyoruz. ince pullu sırt kısmı dogru hafif yeşilimsi bi balık.

10. ilhanzx

ilhanzx ilhan keçeci

En İyi Avı:
    5 kg sazan
    bu sivri dediklerinizi nasıl yakalıyorsunuz yakın bir zamanda oraya gitmeyi iştiyorumda....

11. serdarkoyuncu

serdarkoyuncu Serdar

Favori Kamış:
    Shimano alivio tele boat 1.80
    Favori Makine:
    Shimano Aceration SW8000PG
    En İyi Avı:
    13kg Sazan
    Aynen abi tatlı su kolyozunun ta kendisi ancak hiç bir yerde sevişler barajının sivirisi(tatlısu kolyozu) kadar lezzetli bir sivri bulamazsınız. ama sağolsunlar kooperatif adı altında onunda barajdan neslinin tükenmesine ramak kaldı.

12. Ahmet43

Ahmet43 ahmet

Selam arkadaşlar dostlar somaya bi akraba ziyaretine gitmiştim yanımdada 4 tane olta götürmüştüm çevreyi araştırdım somada sevişler barajını söyledi herkez oraya gittim çok güzel 10 gün geçirdim. Çok güzel bir barajınız var balıklar lezzetli lakin oradaki kooperatifler işi bozuyor. Germeler ordaki balıkların büyümeden satıcıların eline geçmesini sağlıyor. İnşallah 7. 8. aylarda orda 4 5 günlük tam teşkilat bi kamp kurmayı planlıyorum. Yayın ve sazan avı için.

13. timursen89422

timursen89422 timur

aaaah o sivriler nerdeeee:eek: eskiden ekmek küspe karışımını suya attınmı urfa balıklı göl gibi oluyordu suyun üstü. ama ya şimdi,alabalık bi yandan, karabataklar bi yandan ,yayında tuzu biberi oldu zaten:eek: hele yasak zamanda çayda serpmeci bohçacıları saymıyom zaten:mad:

14. serdarkoyuncu

serdarkoyuncu Serdar

Favori Kamış:
    Shimano alivio tele boat 1.80
    Favori Makine:
    Shimano Aceration SW8000PG
    En İyi Avı:
    13kg Sazan
    Alabalık,karabatak ve yayın nasibini yerler ancak dediğiniz gibi deredeki serpmeciler balığa havyar attırmazsa durum bu olur vede üstüne basa basa söylüyorum kooperatif adı altında usulsüz bir şekilde ağ atarak sivriyi bitirme noktasına getirdiler.
    sirkülerde yazanların tam tersini bizim barajda görmeniz mümkün misina ağ yasak bizim burada binlerle ifade edilen metreler halinde çekiliyor.ağ ile koy kapatmak yasak ama koyu kapatım içeriyede zikzaklar halinde çekiyorlar.misina ağ gördüğüm yerde heleki kıyıya bağlamış ise ağı çekebildiğim kadar çekiyorum çekemediğim yerden kesip yakıyorum heryerdede bunu söylüyorum ama kimsede sen kimsinde benim malıma zarar veriyorsun demeye cesaretleri yok.ama şu okulum bir bitsin onlarla çok uğraşacağım haberleri yok.

15. umutemin

umutemin MEHMET EMİN GÖKALP

ne kadar çok somalı varmış burda şaşırdım... sevişlere 4-5 arkadaş toplanır tavamızı, ekmegımızı, oltamızı alır baska yiyecek birsey almadan yatılı giderdik o kadar bereketli barajdı ki mutlaka karnımızı doyuracak balığı (sivri) tutardık... hey gidi günler hey.. tam 8 yıl oldu oraları görmeyeli :-(

16. umutemin

umutemin MEHMET EMİN GÖKALP

ne kadar çok somalı varmış burda şaşırdım... sevişlere 4-5 arkadaş toplanır tavamızı, ekmegımızı, oltamızı alır baska yiyecek birsey almadan yatılı giderdik o kadar bereketli barajdı ki mutlaka karnımızı doyuracak balığı (sivri) tutardık... hey gidi günler hey.. tam 8 yıl oldu oraları görmeyeli :-( arkadaşlardan duydum kalmamış artık sivri...

17. Yahya2735

Yahya2735 Yahya huseyin

Yakin zamanda giden varmi

18. BalıkesirLee

BalıkesirLee Doğan

Nasip olursa ben 2018 Eylül 15'te oradayım