SPİN İÇİN ELDİVEN TAVSİYESİ..

Konu, 'Takım Çantası' kısmında seikott tarafından paylaşıldı.

1. seikott

seikott MEHMET

Favori Kamış:
    Shımano beastmaster cx 2,40 14-40 gr-V Systeam 2.4 10-40 gr- silstar 1.8 6-25 lb
    Favori Makine:
    SHIMANO RARENIUM CI4 30 - AVENGER AV 55B
    En İyi Avı:
    yazılı orkinos 4.9 kg
    Merhabalar arkadaşlar, özellikle kışın kullanmak üzere.At-çek avında kullanılacak misinanın veya ip misinanın eli işaret parmağını kesmemesi ve iyi bir tutucu özelliği olacak eldiven önerilerinizi bekliyorum.biraz araştırdım ama karar veremedim.Dün sabah suyunda ellerim hem dondu hemde misina fena yaptı parnağı :) kullanan arkadaşlar tavsiye verirse sevinirim..

2. befalcon

befalcon Sinan

Favori Kamış:
    Okuma V-System 2.70 10-40
    Favori Makine:
    Daiwa Megaforce 2500
    En İyi Avı:
    Dağ Alası 26 cm.,, Torik 3 kg
  3. silent01

silent01 Erhan Açar

Favori Kamış:
    Shimano Alivio CX 270 Spinning, Okuma V System 2.40 10-40gr, Shımano Alivio TeGt 30-60 Tele Spin
    Favori Makine:
    Shimano Sonora 2500 FC, Shimano Hyperloob 4000FB
  4. GündüzGezen

GündüzGezen Şenol

Favori Kamış:
    Shimano Nexave CX 7-21gr. & Lineaeffe S-Curve Spinning 240 & Shimano Alivio TE 6000 / 360
    Favori Makine:
    Shimano Nexave 2500 FB & D.A.M Quick Effzett FDS 735 & D.A.M 860 SLR Surf
    En İyi Avı:
    Söylemem nazar değer :)
    At-çek eldivenleri veya balıkçı eldivenleri genel olarak iyi kavramak için tasarlanan ürünler olup, soğuktan korumak için uygun ekipmanlar değildirler.

Bison 425 Neopren Eldiven dün inceledim bu ürün soğuktan diğer at-çek veya balıkçı eldivenlerine göre soğuktan daha iyi koruyucu ancak at-çek sırasında kamış hakimiyetini sağlayacak aya yapısına sahip değil bence işe yaramaz "at-çek" için.

Cormoran marka eldivenlerin aya yapısı tam bir mıknatıs gibi adeta kamış yapışıyor. Ancak soğuktan koruyacak kalınlıkta değil zaten o yapıda olsa hakimiyet zayıflayacaktır.

Ayrıca bütün parmaklarınızı kapatacak at-çek eldiveni bulamazsınız. Bulsanız bile dikkat ederseniz ilk eldivende olduğu gibi parçalı olurlar ki kullanılan elin en azından misinayı tuttuğunuz parmağın çıplak olması gerekir. Zira eldiven ile misinayı tutarak atarsanız, başarılı atışlar yapamadığınızı sizde göreceksiniz.
    İp misinanın atışlar da çıplak parmağınızı kesmesi veya yıpratması da enteresan geldi bana...! Belki ilk defa ip misina kullanmanızdan mütevellit olabilir.

Benim tavsiyen kaymaz güzel bir deri veya nubuk eldiven alarak, eldivenin misinayı tuttuğunuz taraftaki parmak veya parmakları alt kısmından keserek düğme iliği gibi dikmeli ve diktirmelisiniz. Böylece hem soğuktan korur hemde atışlarınız da kolaylık sağlar.

5. volex21

volex21 Volkan

Favori Kamış:
    Okuma V System 2.40 Lineaeffe Spirit Surf 3.90 (fiyat performans 9/10)
    Favori Makine:
    Spro Red Arc 20'lik (Fiyat/Performans : 8/10)
    En İyi Avı:
    Levrek (57 cm - 2.100 gr ) Sargoz (700 GR kadar) Palamut (40 cm üzeri), Lüfer 40 cm, Çipura 950 gr
    Sinan'ın aldığı eldivenin aynısını bende aldım ama bana yapısı sert geldi.
    Bu eldivenle uzun süreler atçek yapmak eziyete dönecektir. Çok soğuk havalarda tek el kullanacağım büyük ihtimal.
    İlla eldiven alacaksanız bence 3 kuruş fazla verin aşağıdaki eldiveni alın.

http://www.anadoluavmarketi.com/u-ron_thompson_gloves_crosswater_neopren_eldIven_-6686.html

Ben kemeraltında inceledim, gayet yumuşak ve kullanışlı. Orada 55 tl fiyat çekmişlerdi. :(:(:( (Almamıştım)

Birde gördüğüm bazı atçekçi arkadaşlar ameliyat eldiveni kullanıyorlar. Soğuğu belki çok kesmez ama denemekte fayda var. :) (içi pudralı olanlar)

6. seikott

seikott MEHMET

Favori Kamış:
    Shımano beastmaster cx 2,40 14-40 gr-V Systeam 2.4 10-40 gr- silstar 1.8 6-25 lb
    Favori Makine:
    En İyi Avı:
    yazılı orkinos 4.9 kg
    teşekkürler, ip misina değilde normal misina soğuk-su karışımın sıkıntı yaratıyor.Elime oturan soğuktan koruyan aynı zamanda işarte parmağında misinayı kaçırmyacak bir eldiven..:)

7. seikott

seikott MEHMET

Favori Kamış:
    Favori Makine:
    En İyi Avı:
    yazılı orkinos 4.9 kg
    Teşekkürler volkan, başka bir sitede birisi daha bunu önermiş ama neopren eldiveler nasıl acaba?

8. seikott

seikott MEHMET

Favori Kamış:
    Favori Makine:
    En İyi Avı:
    yazılı orkinos 4.9 kg
  9. Cgrtn

Cgrtn Çağrı

Favori Kamış:
    Speedmaster Game Type 2.70 10-50
    Favori Makine:
    Shimano Exsence 4000S
    En İyi Avı:
    Ya sabır...
    :) ben yeşil astarlı yün eldivenin atış parmaklarını kesmiştim:) Gayet kullanışlı olmuştu. Atış parmaklarımda pek üşümemişti bakalım bu sene nasıl olacak:)