Spin kamış aldım kullanamıyorum

Konu, 'Kamışlar' kısmında Rigneck tarafından paylaşıldı.

1. Rigneck

Rigneck Remzi

Meraba üstadlarım geçen sene alba star super cool 20-40 marka spin kamış aldım.Kamış karbondan.60lık makine takarak kullanıyorum.0.30 luk misina ve 22 gramlık rapala ile atış yapmaya çalıştım dün.Kadir abinin videosundaki gibi hafiften geriye savurup ileriye atmayı denedim.Ama hiç bir şekilde bırak uzağa atmayı daha atamadım bile hatta bazılarında havada misina karışıyordu az kalsın etime rapala gircektide monta takıldı.Atarken çantama taktım gibi :D.Savuruyorum bir bakıyorum rapala nerdeyse uzaya çıkıcak çok havadan gidiyor.Sizce benim hatam nerde ? Neyi yanlış yapıyorum 40lık makinedede aynı sonucu alıyorum.Yeri geliyo normal kamış savurur gibi yapıyorum gene olmuyor ben bir türlü anlıyamadım nasıl savuracağımı :eek: .Yardım ederseniz sevinirim saygılar.

2. baraküda007

baraküda007 fatih

YouTube da sulh turgay karaaslan atış teknikleri yazın orada turgay bey çok iyi göstererek anlatıyor. Sizin 60 lık makina kullanmanız dengeyi bozar birde "nerdeyse uzaya çıkacak çok havadan gidiyor" demişsiniz tahminim kırbaç stilinde atmaya çalışıyorsunuz ve kamışın ucu yukardayken atışı sonlandırıyorsunuz kamışı ucu havadayken durdurmayıp kamışın ucu suya paralel olana kadar atış devam etmeli sahteniz suya düşene kadarda durdurmamalısınız birde kaliteli sahte kullanın bazı ucuz sahteler havada çok savruluyor takla atıyorlar kaliteli sahteler dik konumdayken kurşunları kuyruk kısmına toplanır bu sayede takla atmaz ve fişek gibi gider

3. melanur

melanur hüseyin soy

Favori Kamış:
    olta
  4. volex21

volex21 Volkan

Favori Kamış:
    Okuma V System 2.40 Lineaeffe Spirit Surf 3.90 (fiyat performans 9/10)
    Favori Makine:
    Spro Red Arc 20'lik (Fiyat/Performans : 8/10)
    En İyi Avı:
    Levrek (57 cm - 2.100 gr ) Sargoz (700 GR kadar) Palamut (40 cm üzeri), Lüfer 40 cm, Çipura 950 gr
    Çok havaya çıkıyorsa misinayı erken bırakıyorsun. Önüne düşüyorsa, geç bırakıyorsun. Ata ata atışını geliştirirsin. Bu aşamada rapala değilde hafif kurşun at. Kötü kazalar geçirebilirsin yoksa.
    Bende ilk başladığımda hep sağa gidiyordu sahtem. :D Halen daha atış tekniğim istediğim gibi değil.

5. baraküda007

baraküda007 fatih

Heeeh dediğim videoları hüseyin bey yapıştırmış sağolsun bende onlardan bahsetmiştim çok güzel anlatıyor turgay usta mutlaka seyredin

6. KARAHANLI07

KARAHANLI07 Metin Özgür Doğan

Favori Kamış:
    OKUMA-SHİMANO-D.A.M
    Favori Makine:
    OKUMA-SHİMANO-D.A.M
    En İyi Avı:
    dostlarım
    kardeşim 60lık makine ile spinn yapıyorsan sende okkalı kas var demektir :) 0.30 ile sahte olmasa da tekne çapası atabilir belki denk gelir umudu ile çarpma çalışa bilirsin :) bence spinn ekipmanı yapmalısın... makine misina kamışa uygun olmalı... kamışın spinn makinen surf hatta jig bile dene bilir :D misina zaten evlere şenlik :) en fazla 0.25 olsun.Sevgiler,

7. yawruaslan

yawruaslan kadirco

Favori Kamış:
    Okuma Trio Rex 3 Parçalı-Lineaeffe Spider Surfer 420 cm - Okuma Helios 240 cm
    Favori Makine:
    Ryobi ApPower 8000 - Okuma Ceymar 40
    kullandıgın ekipmanlar yanlış at çek için en fazla 4000 lik bir makine 2500 3000 4000 birini seçiceksin sonra misinan çok kalın biraz inceltmen gerekiyor 0.25 i geçme 0.23 filan olabilir ata ata alışır elin

8. Gülistan

Gülistan İbrahim Gülistan

Favori Kamış:
    savegear
    Favori Makine:
    daiwa
    Bencede misina biraz kalın makine biraz büyük ama atamamak bence senden kaynaklı el alışkanlığı zamanlama tecrübe bunlarla olur bu iş bende yeri geldiğinde elinle hafif kurşunla avlanırken yada kefal avında kamışla olduğundan daha uzağa atabiliyorum :) ama spinde bence 40 lık makine ile ince misina ile kurşun atıp çekmeye başla en ideali bu.Birde kamış 20-40 gr mı lb mi kamış sert ise de atışta sıkıntı çekersin 20 gramlık sahteler en ideal 10-40 10-30 gr lık kamışlarla atılabilmektedir.Bence o kamış ile 30 gramlık kurşunla denemeler yapın birde değerine iyi bakın benim önerim bu şekilde hayırlı avlar dilerim

9. Rigneck

Rigneck Remzi

Herbirinize değerli yorumlarınız için teşekkür ederim.O videolara önceden bakmıştım.Bu işi öğrenicem gibi.Evet aynen o kırbaçlama tekniğini deniyorum hihi.Elimde 0.18lik bir misina var onu kullansam nasıl olur ?

10. KARAHANLI07

Favori Kamış:
    OKUMA-SHİMANO-D.A.M
    Favori Makine:
    OKUMA-SHİMANO-D.A.M
    En İyi Avı:
    dostlarım
    çok ince olur. 0.25 altına düşme üstüne çıkma derim:thumb:

11. Rigneck

Rigneck Remzi

Çok teşekkürler abim.Sizin gibi üstadlar sayesinde kendimizi geliştiriyoruz. :D

12. KARAHANLI07

Favori Kamış:
    OKUMA-SHİMANO-D.A.M
    Favori Makine:
    OKUMA-SHİMANO-D.A.M
    En İyi Avı:
    dostlarım
    Estafirullah ben bu menzilde daha 1 arpa boyu anca gittim.Ne biliyorsam acizane paylaşmak için buradayım:thumb:

13. umitcan

umitcan Ümit DEMİRCAN

Favori Kamış:
    Daiwa Crossfire
    Favori Makine:
    Okuma Ceymar
    En İyi Avı:
    Deniz Levreği 1200
    Uzağa Atış

Öncelikle merhabalar, arkadaşın bahsettiği uzağa atış sorununu bende yaşıyorum. Yaklaşık 15-20 metre atabiliyorum sahteleri. 14-25 gr arası sahte ve kaşıkları bu mesafeye gönderebiliyorum. Tabi spin avcılıkta 1 yıllık bir tecrübem var. Bu arada bir levrek ve bir sarıkanat yakaladık tesadüfen:)

Atış esnasında misinayı erken bırakmaktan kaynaklanan bir durum var sanırım kamışı savururken misinaya yük bindiğin de mi bırakmak gerekiyor.

Daiwa Crossfire 2.40 14-56 atar yerine 10-30 atarlı bir kamış kullanmam uzağa atışda faydalı olur mu?

Teşekkürler

14. Kadir Levrek Peşinde

Kadir Levrek Peşinde SİDEPRENSİ eski nick im

Favori Kamış:
    OKUMA ALUMİNA SPİN KAMIŞ 240cm
    Favori Makine:
    süper passion 740m ve küçük kardeşleri
    En İyi Avı:
    süper maxim misina :9
    Bence her 2 nizde,bildiginiz atış yöntemleri ile, kendinizi videoya çekin,bu olaya parmak basalım,yazı ile deyil görsel gerekiyor hatayi görebilmek için

15. umitcan

umitcan Ümit DEMİRCAN

Favori Kamış:
    Daiwa Crossfire
    Favori Makine:
    Okuma Ceymar
    En İyi Avı:
    Deniz Levreği 1200
    atis ornegi

Merhabalar kadir bey. Atis bu sekilde . Aslinda her seferinde hatalarimi goruyorum. Kamis daiwa crossfire 2.40 14-56 atar. Makine okuma ceymar c40. Misina okuma seabass 0.26. Kasik fladen 28 gr.tavsiyeleriniz ve yardimlariniz icin tesekkurler
    https://youtu.be/XHOHWSFyp7o