spin kamış çok acil

Konu, 'Kamışlar' kısmında aeatici tarafından paylaşıldı.

1. aeatici

aeatici ahmet eyyüp atıcı

Favori Kamış:
    alba star , shimano
    Favori Makine:
    shimano
    En İyi Avı:
    karagöz 500gr
    merhabalar balıksever abilerim kardeşlerim,

Çanakkale'de yaşıyorum, spin olayına girmek istiyorum. makine olarak Shimano Catana 4000 FB modeli fiyatı 100tl buna uygun bir kamış arıyorum bütçem 100 tl civarı acil öneri veren tecrübeli arkadaşlara müteşekkirim. Not bununla birlikte lüfer ve levrek için almam gereken olmazsa olmaz sahte önerilerinizide bekliyorum. saygılar

2. enginson

enginson engin

Favori Kamış:
    daiwa crossfire(spin) okuma salina
    Favori Makine:
    shimano catana 400 fb, ryobı ecusima 6000vi, okuma avanger 65
    Bende de aynı makine var. buna uygun bende bir abimizin tavsiyesi üzerine daiwa crossfire 2.70 kamış almıştım atarı 10 - 40 fena değil. tavsiye ederim. ama daha iyi önerisi olan arkadaşlar vardır mutlaka.

3. projeozkan

projeozkan özkan

Favori Kamış:
    Lineaeffe Power Drive 420cm
    Favori Makine:
    Ryobi ECUSIMA 6000Vi
    En İyi Avı:
    Mırmır:30 adet-lüfer:0 adet-karagöz:0 adet-eşkina:0 adet
    okuma 2,7 spin kamış,fiyat 170 tl civarı

4. aeatici

Favori Kamış:
    alba star , shimano
    Favori Makine:
    shimano
    En İyi Avı:
    karagöz 500gr
  5. projeozkan

projeozkan özkan

Favori Kamış:
    Lineaeffe Power Drive 420cm
    Favori Makine:
    Ryobi ECUSIMA 6000Vi
    En İyi Avı:
    Mırmır:30 adet-lüfer:0 adet-karagöz:0 adet-eşkina:0 adet
  6. enginson

enginson engin

Favori Kamış:
    Favori Makine:
  7. osmanadana

osmanadana osman

Favori Kamış:
    Lineaeffe surf mill 4.20
    Favori Makine:
    Alba star leader 7000
    Engin Bey,

7 kg lık sudağın fotosunu paylaşabilir misiniz acaba?

8. enginson

enginson engin

Favori Kamış:
    Favori Makine:
    av arkadaşıma ait olduğu için paylaşmadım daha önce, resimdeki vatandaş benim. ;)

9. enginson

enginson engin

Favori Kamış:
    Favori Makine:
    Bu balığı çeken makine de okuma safina 40 lık makine bunu da söyliyeyim :)

10. aeatici

Favori Kamış:
    alba star , shimano
    Favori Makine:
    shimano
    En İyi Avı:
    karagöz 500gr
  11. enginson

enginson engin

Favori Kamış:
    Favori Makine:
    bana biraz misina ince zayıf geldi. 3,25 kg diyor, bence terciğiniz ip misina olabilir. misinadan pek anlamam ama ,

12. aeatici

Favori Kamış:
    alba star , shimano
    Favori Makine:
    shimano
    En İyi Avı:
    karagöz 500gr
    bakarken şu da gözüme çarptı. bu iş için acemi bir avcı olduğumu belirtip görüşlerinize ihtiyacım var.
    Okuma V-System Spinning Kamış 10-40gr Atar 240cm bu kamış benim gibiler için fazla mı? ayrıca 240 ve 270 lik leri var olası alma durumunda hangsi tercih edilmeli? kusura bakmayın soruyorum ama bi hevesimiz var kendim için güzel kombinasyon yaratmak amacındayım. saygılarımla

13. aeatici

Favori Kamış:
    alba star , shimano
    Favori Makine:
    shimano
    En İyi Avı:
    karagöz 500gr
    teşekkür ederim engin bey başka misinalara yöneleyim ozaman şu makine ve kamışı bi hallettikten sonra.

14. enginson

enginson engin

Favori Kamış:
    Favori Makine:
    rica ederim. bende spinde acemiyim. spin avına ya 3 kere ya 4 kere gittim. 2 si zaten gölde turna avına gitmiştim. turnada başarı oldum fakat denizde başarılı olamamıştım boş dönmüştüm. bende bu konuda bilgi sahibi abilerimin çok başını ağrıtarak ona göre bir takım kurmuştum.makinamda ip misina sarılı markasını hatırlamıyorum. sanırım 0,16 lık misinaydı. inşallah bu sene spin avlarına başlamak istiyorum. size bol bereketli balık günler dilerim. alacağınız takım şimdiden hayırlı olsun.

15. byblack

byblack Mustafa Burak ARIK

Favori Kamış:
    TrioRex 430-3P Lineaeffe Extreme VIP-430-180 FladenMax Total Flexx 40-80 Helios270-20-50/240-15-45
    Favori Makine:
    Helios 35 HGX OkumaV80Sa, Raw II 65, Raw II 55 Shimano New Elf 3000SDH
    En İyi Avı:
    4.870 Kg Sudak / 8.220 Kg Sazan / 13.400 Kg Yayın
    Sudak çok iyiymiş hayran kaldım doğrusu :) hocam başlangıç için Spine bence okuma seabass 26 28 mm lik olanları deneyin ip misina kullanmak ip biraz daha deneyim istiyor hem pahalı olduğu için hem de genelde ustalar makaranın altına dolgu falan yapmak gerekiyor.

16. aeatici

Favori Kamış:
    alba star , shimano
    Favori Makine:
    shimano
    En İyi Avı:
    karagöz 500gr
    peki hocam kamış ve makine de ne önerirsiniz yukarda birkaç paylaşım yapmıştım

17. byblack

byblack Mustafa Burak ARIK

Favori Kamış:
    TrioRex 430-3P Lineaeffe Extreme VIP-430-180 FladenMax Total Flexx 40-80 Helios270-20-50/240-15-45
    Favori Makine:
    Helios 35 HGX OkumaV80Sa, Raw II 65, Raw II 55 Shimano New Elf 3000SDH
    En İyi Avı:
    4.870 Kg Sudak / 8.220 Kg Sazan / 13.400 Kg Yayın
    Hocam kendim spinde Exage 3000 bin kullanıyorum bununla birlikte balığa göre seçim ve değişim yaptığım nadir de olsa bazen spin çoğunlukla da yemli beklemeli avlarda kullandığm
    Daiwa Procaster 4000 A
    Shimano Exage 4000 FC
    Okuma Avenger Av45
    Makinelerim var :) Açıkçası shimanolardan aşırı derecede memnunum uzun süredir kullanıyorum daiwada henüz yeni bir makine elimde ancak beni çok şaşırtan bir makine.
    Av 45 lere gelince ise gerçekten çekeri iyi zorlanmayan bir makine ancak boyası makarası vs. sanki sürekli elinde olsa makine yıpranacak içinden bir kusur çıkacak gibi geliyor. halbuki 1 senedir elimde 40-45 av gördüler işlevlerinden bir şey kaybetmediler ama boyaları falan çizildi kolayca yedek makaraları olmaması eksiği okumaların ama fiyatı diğerlerine göre çok makul kalıyor hele ki 4000 binliğini alırsan. ben biraz daha yemli beklemeli avlarda kullandığımdan bana çok müsait.

Kamışa gelince at çek için okuma v.sytem 2.40 10-40 gram elidme mevcut exage 3000 ile kombine bir şekilde kullanıyorum. Diğer spin makinelerinde basit teleskopik kamışlar kullanıyorum doğrusu beklemeli olduğundan. Ancak büyük balık gelince bu kamışlarla problem yaşadığımdan hem uygun hemde parçalı spin kamış için kendimde bir araştırmada bulundum. Daiwa crosfire fiyat performans olarak çok iyi bir kamış. v systeme kolay kolay kimse laf edemez zaten.

Bence siz kendinize Daiwa crossfire 2.40 2.70 arası bir kamış olan 10-40 gramı geçmesin denizde kıyıdan avlanacağınızdan uzun olanı tercih edebilirsiniz atacağınız sahteler genelde su üstü olacağından 10.4-0 gram idel ancak bottan veyas daha derinlerde avklanmöayı düşünüyorsanız bir de kendinize 30-60 ve ya 40-80 gram atarlı bir high spin kamış daha almalısınız.

Makinede eğer gücünüz yeterse ki bana sorarsanız yetsin bir sefer alın ömürlük olsun diye alın eer bütçe yetmiyorsa biriktir al sistemini tercih edin.

Neden biriktir ve iyisini al diyorum bende balığa merak sardığımda bir sürü garip garip olta makinesi ve kamış kullandım ne zaman ki paraya kıydım ve makineleri iyi aldım onlar hala elimdeler ama diğerleri hep ziyan oldu. ya bozuldu ya basit hatalarda elimde kaldı v.s.
    Her şeye rağmen iyi bir takım edinirseniz mutlaka bilen biriyle balığa çıkın bir kaç sefer ve aldığınız takımları kullanmayı güzelce öğrenin. En önemli olay bu.

maharet her ne kadar makine ve kamışda gibi görünsede maharet bir o kadar da seçilecek yemler doğru zamanlar ve balık geldiğinde sizin tecrübeleriniz de saklı oluyor.

18. yakamoz07

yakamoz07 ibrahim

Favori Kamış:
    shimano exage 270 mh 14-40
    Favori Makine:
    okuma rtx 40
    En İyi Avı:
    sazan 4 kilo
    merhaba.

Ben ilk spin kamışımı okuma v system 240 10-40 aldım, 2-3 kez kullanıp biraz zararına sattım. 270 15-40 shimano aldım. ama su üstü kullanacaksan 240 wtd için güzel. Ben dalarlı sahte kullandığım için uzak mesafe atayım diye 270 aldım çok memnunum.