Spin kamışlarda levrek için uzunluk ölçüleri

Konu, 'Kamışlar' kısmında acemi_balıkcı tarafından paylaşıldı.

1. acemi_balıkcı

acemi_balıkcı

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    daha yenıyım :)
    Merhabalar, ustalar bu konuda genellikle 2.40 ile 2.70 uzunlukları ve 10 - 30 gr atarı olması yeterli diye okudum. Hemen kamış araştırmasına başladım 2.10 uzunluğunda spin kamışların daha ucuz olduğunu gördüm. Farkı nedir acaba ne gibi bir dezavantajı olur. uzun olması sadece uzağa atış farkını mı değiştitriyor. Birde 150 tl bütceniz olsa hangi spin kamış ve makinesini alırdınız yardımcı olurmusuz?

2. darthvader61

darthvader61 Mehmet

Favori Kamış:
    Shimano Technium DF 270 MH // Shimano ForceMaster 240M 10-30
    Favori Makine:
    Shimano Biomaster 4000 FB // Shimano Rarenium 3000 SFA
    270 standart 240 su üstüler için tercih ediliyor. Bütçenizi 250 ye tamamladıktan sonra takım arayışlarına girin. 150 likler balık tutmuyor :D Kaliteye önem veriyorsanız biraz daha bütçe yapın.

3. acemi_balıkcı

acemi_balıkcı

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    kaliteye tabiki önem veriyorum :) Limiti 250 tl yede çıkarabilirim tabiki ama 1 ayı bulacak buda sanırım. Antalya\MANAVGAT'ta işe başlıycam ve artık deniz ürünlerine yöneleyim dedim su üstü mü su altı mı almalıyım peki hangisi daha iyi sonuç verir.

4. bülenttok

bülenttok BÜLENT TOK

Favori Kamış:
    amudson kudos, okuma v sistem,
    Favori Makine:
    shimano sahara ve symetre. daiwa emcast, daiwa bg ,
    En İyi Avı:
    izmit körfezinde iki kiloluk bir sinarit,
    Şimdi öyle bir soru sordunki, su üstümü su altımı. Sana cevap yazacak babayiğit ben göremiyorum. At çek levrek için konuyu ele alsak ve tekrardan yazmaya başlasak yok ya uzun sürer. Sana en kestirmeden bir iki öneri. Beş adet cam rapala geliboludan tayyar ustanın imalatı. ( kıyının dalgalı olduğu zamanlarda kullan. İkincisi daiwa saltiga laser sardine 14,5 cm. üçüncüsü rapala maxrap yeşil olanı yine 14 ile 17 cm arası seç al. Bunları temin et ve incele. Formlarını incele yüzüşlerini incele ve sonrakileri bunlarla kıyaslayarak al. Yani yeşil tonları, altı kavuniçi olanlar levrekte iş yapar. Meraya görede değişir. Balık her merada farklı davranabilir. Havaya göre değişir. Kapalı hava, güneşli hava, akşam üzeri, gece, suyun durumu bulanıklık derecesi, suyun sıcaklığı, rüzgar ve daha bir çok unsur. Senin nasıl atıp çektiğin, makinendeki misine yada ip, makinenin devri, kamışın özellikleri, senin boyun ve posun, giydiğin kıyafet, liste uzar gider ve her biri için saatlerce yazılıp çizilebilir. Bak kaptırdım gidiyorum, bu çok tehlikeli bir şey :))) burada kestim hoşçakal.

5. acemi_balıkcı

acemi_balıkcı

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    hahahah :) Bilgiler için teşekkür ederim Bülent abi :) işin açığı dediğin gibi levrek çok sıkıntılı bi avmış, sıkıntılı derken çok şeyi göz önünde bulundurmak lazım bunları okumuştum bende, şu günlerde bayadır araştırıyorum çoğu istediğim bilgiyi buldum ama manavgatta hangi merada avlanma yapılıyor hangi sahteler iyi sonuç veriyor bunu bulup oltaya karar kılamadım. manavgatta bi av marketini önerdiler en son çare olarak oraya gitcez :)

6. gacal

gacal Deniz Uzun

Favori Kamış:
    Okuma Alumina 2.40 5/25
    Favori Makine:
    Shimano Exage 3000 SFD
    En İyi Avı:
    Levrek 4,5 kg
    150 TL sadece kamış için ayırdıysan için yeterli. okuma v-system 10-40gr atarlı, 2.40 veya 2.70 uzunluktaki kamışlar gayet iyi. bana göre 2.40 kamışlar gayet yerinde. hem su üstü atabiliyorsun hemde dalarlı. atış erimleri hemen hemen aynı.

ayrıca yedek parça olayında da gayet olumlu görüşler var.

7. acemi_balıkcı

acemi_balıkcı

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
  8. Emre

Emre Emre

Favori Kamış:
    Lineaeffe Spider Surfer 420cm, Okuma V-System 2,40
    Favori Makine:
    Shimano EXAGE 6000 FC, Daiwa Windcast S 5500, Okuma Safina 40
    En İyi Avı:
    Levrek 8kilo
    Arkadaşlar bu iş 250 TL ile bitmiyor!!

Bugün adam akiilli takim yaptiniz 250tl verdiniz yanina 2 maxrap 2 rover su üstü 2 daiwa sahte alicam dedinizmi 200 tl de ona veriyorsunuzki bu işin sonu yok bişi görüp beğenip onuda alacaksiniz.

Ben kendimden örnek gösterirsem bir çok levrek yakaladim ama hiç birisi spin ile değildi spine merak sardim aldim 240 v-system 40lik okuma makine
    Sonrasinda
    2 sahtiga sahte = 150 tl
    2 ges = 40 tl
    7 sp minnow tr parasina göre 500 tl
    4 zara spook tr de yok 120 tl
    3 lucky craft tr de yok 90 tl
    çeşitli su üstü dalarli sahteler en az 300 tl

Ve emin olun bu işin sonu yok bunlarin çoğu elimde bi kismi postada geliyor.
    Bi o kadarda şunumu alsam bunumu alsam devamli arayiş içindeyim. :)

İptir şudur budur derken adam akilli bir spin avi yapacam diyorsaniz 2000 tl min gidiyor

9. acemi_balıkcı

acemi_balıkcı

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    Butun hobilerde bu var zaten. Ben baglamaya basladigimda 150 tl ye bi baglama almistim bu bana omur boyu yeter dedim fakat bi sure sonra baglamamin bana yetersiz geldigini farkettim biraz daha yukselttim 400 tl lik bir baglama aldim ve suan bu da yetersiz geliyor. Aynen baliktada oldugu gibi once 250 tl ile baslariz sonra isi kaptikca 500 tl yede cikaririz 1000 tl yede onemli olan bu isin zevkini yasamak istiyorum at cek videolarini izlerken bile zevk aliyorum birde av yapmaya baslasak nolur bilmiyorm :) konuda baya bilgi edindim tesekkur ederim verdiginiz tiyolar icinde :) simdi malzemeleri listeleyip teker teker temin etmeye kaldi. Bekleyin beni levrekler acemi geliyor :)